Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Iskoristih lepo vreme danas i povoljnu prognozu (bez kise sledecih 5 dana) da temeljno operem auto od soli.

Otisao sam u samousluznu perionicu "Zona", nije guzva, zeton=180 sec=100 din. Potrosio sam 2 zetona sa samponom i toplom vodom, odlicno je opralo svo blato i so, i jos jedan zeton za ispiranje i pranje odole. Ukupno 300 din za temeljno pranje, u praonici je skuplje, i jos moram da popravljam za njima. Kad auto nije jako prljav, moze da se prodje i sa 200 din.

Sije se Rumunomobil kao psece mxdo.

Ono sto zameram praonici:
1. Automat za zetone je jako izbirljiv na novcanice, pa sam na kraju silom prilika zavrsio sa zetonom viska za sledeci put.
2. Nema slavina i kanta za ispiranje krpa, bar nisam video.

Gratis iznenadjenje je puno tackastih ostecenja farbe sa korozijom, narocito oko tockova, od rizle koju su besomucno i cesto bespotrebno posipali, ali sam to sanirao korektorom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

To komšo, upravo sam ja sada krenuo tamo, to je moj omiljen "spa-centar" za rumunomobil  :friends:

p.s. česma tokom zime se nalazi sa zadnje strane objekta, kod mašinske prostorije za omekšavanje vode..bar je tamo bila  :nami:

A što se kante tiče - ta nećemo sad preterivati  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

I ja sam nekada ovako sa mojim caletom...

kiconix


ivan-bgd


Highlander

Želim ti da za 20-30 godina Iva na ovaj forum postavi klip sa istim tekstom, ali sa nekim drugim malim čovjekom i da iz kadra tjeraju deku Aleksa, da ne kvari estetski utisak ...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Aleks

Hvala ti prijatelju! Dace Bog!

Lazar@

skoro sam detaljno oprao auto i namazao sa Turtle wax hard shell voskom...
I mogu reci da sam prezadovoljan kako voda bjezi sa auta,odlicna zastita za zimu!  :to:

i razmisljam da kupim nesto za plastiku unutra,vec je pocela da blijedi po malo(jbg podgorica i temperature od 49c u centru grada)...gledao sam chemical guys us i uk imaju strasne proizvode samo su skupi  :-)1
Treba mi nesto sto ce da vrati boju i "dubinu" plastici ali da ne ostane masno na dodir

miki-bgd

Danas sam po prvi put bio u samousluznoj perionici  :whistling:  Raffaelo u Pancevu, na pocetku novog puta za Beograd, pre OMV pumpe (raskrsnica za Starcevo).
Deo su ehrle grupacije -> http://www.ehrle.co.rs/

Mogu reci da mi je utisak bas pozitivan. 100 din / 200 sekundi , odradio sam sa 2 zetona (gospodin pre mene mi je pokazao sta i kako, uspeo je sa jednim zetonom ali se mora biti bas brz  :too: )

Ima 4 faze (nisam odmah primetio da slika nije bas najbolja, ali ima na pomenutom sajtu da se vidi postupak):
- Pranje
- Uklanjanje necistoca
- Zastita vrucim voskom
- Ispiranje (nije potrebno brisati vozilo posle pranja)

Jedna prskalica u ruci i samo menjate modove.



Nakon toga, jos 100 din za 360 sekundi usisivaca  :lazy:


Ranije sam rucno prao, 140 din sam placao vodu a sve ostalo ja donesem. Pa dok operem auto, prebrisem, stavim vosak, namazem gume glicerinom, stakla ne stignem da ocistim posebno, ode najmanje sat i po, srednjim tempom.
A ovde komplet sa usisavanjem 15 minuta, ruke ni ne nakvasim  :D


PS. Samo imam jedno pitanje: Za rucno voskiranje se napominje da vosak ne sme da se nanosi na plasticne povrsine, jer ce da izbledi boju. Ovde se vosak nanosi prskalicom, nisam naravno prskao po plasticnim povrsinama direktno ali voda sa vosakom se sliva i niz plasticne povrsine pa jel moze tu da nastane neki problem? Pretpostavljam da se koristi neka druga vrsta voska, ili ima neka fora...?

Keka

Naravno, drugi je vosak.

Ranije sam i ja prao u tim samousluznim perionicama. Neki minimum je bio 200 din za pranje i ispiranje, ali te puske ipak nisu mogle da uklone finu prljavstinu, pa bi nakon brisanja krpa bila manje-vise crna.

Sad sam presao u praonicu kod drugara, 300 din pranje spolja, gratis mazalice i ostalo  :whistling: a puska (cini mi se da je Karcher) koju koriste brije kako pere.

Jedino nisu picajzle i pedantni kao ja, ali, sto rece kolega, budem suv, a auto opran, i nema cekanja, zakazem pranje mobilnim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ja sam zadovoljan samousluznim perionicama. Poslednjih godinu dana perem u Visnjickoj. Sa cetiri zetona ga operem i usisam, jednom u dve nedelje. Tuljan je jednom pokusao sa dva zetona. Pokusao sam da ga samponiram i odmah na cetvorku da prebacim. Ta voda na cetvorki (nije potrebno brisanje) ima drugacija svojstva, ne spira sampon dobro, pa sam zasr'o stvar i morao uzeti jos dva zetona.

saša61beograd

Danas sam ispred zgrade,na parkingu crevom i vodom obilato okupao Logana,naročito odozdo (crevo inače služi za zalivanje zelenila,ja sam ga lično montirao dok sam bio predsednik kućnog saveta,pa sad mogu da ga zloupotrebljavam za kola i niko ne sme da se buni).Nisam koristio sunđer, pa auto i dalje deluje prljavo,cilj je bio da uklonim ostatke soli i blata,kad već nema kiše.Potrošio sam mnogo vode,ali soli na Loganu više nema,smatram da je ova zima time završena.
Inače,pranje kola na ulici (javnoj površini) smatra se komunalnim prekršajem i propisana je kazna.Takođe,popravljanje kola,zamena ulja i sl. je takođe prekršaj!Potrebno je da samo neko obavesti komunalnu policiju i ušli ste u sukob sa zakonom (čim podignete haubu).Tako je svuda u kulturnom svetu,smatrajte da ste upozoreni!

Highlander

Poštovani kolega,
da li je to poziv nama, forumaškim drugarima bivšeg predsednika kućnog saveta, da dodjemu u tu vašu enklavu, gdje ne gazi čizma komunalne inspekcije, da i mi naše makine "plaknemo" po kojim besplatnim hektolitrom ?  :Smiley: :laugh:
Meni tako zvuči, kao poziv.  :ne:
Još ako bude i koja besplatna rakijica ...  :Smiley:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

neskafa

Citat: saša61beograd poslato 31.01.2016. - 14:48

Inače,pranje kola na ulici (javnoj površini) smatra se komunalnim prekršajem i propisana je kazna.
Da li to važi samo za Bgd ili za celu Srbiju?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

VaskezNS

Citat: saša61beograd poslato 31.01.2016. - 14:48
Potrebno je da samo neko obavesti komunalnu policiju i ušli ste u sukob sa zakonom (čim podignete haubu)

Ovaj deo ne bih baš tako ekstremno shvatao...
Ovo je mesto za sLogan ;-)