Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Sredstvo protiv smrzavanja bravica i kedera je glicerin, ima ga po apotekama u bocicama, a video sam i Sonax stick za kedere kao i neka tecnost za bravice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gromovnik

Sam perem auto običnim deterdžentom svake 2-3 nedelje, odnosno kada primetim da je prljav. Da ne živim u Beogradu prao bih ga ređe, ali ovde se od smoga hvata neka masna pljavština koja se teško pere i zato moram češće da ga perem. Za limariju ne marim puno pošto sam kupio auto sa oštećenom limarijom, a i nadam se da ću za 4-5 godina moći da kupim novi ili noviji auto.

boban66

Zimi je pre sveka hladno meni da ga perem  :3239:, a njemu je važno da je iznad nule.
Sad jedan letnji problem, kod mene ima puno pčela ,i pošto mi je Logan crven ( valjda to ima neke veze). imam tragove Polena ?? ili nečeg drugog Žutog i smolastog, Pčelari kažu da je to od pčela. Što se to teško pere  :place:
Toreador red boja je izgledami poziv za toalet pticama , Ne promašuju s  :sere:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Veterinar

Citat: Keka poslato 01.02.2011. - 20:09
Sredstvo protiv smrzavanja bravica i kedera je glicerin.

Prve godine sam stavio cisti glicerin dan pre pranja, da se ne zalede kederi. Primetio sam nakon toga da glicerin "jede" gumu. Na mestima gde guma dodiruje lim i sl. ostajali su crni tragovi gume.

Raja

Boban66 ti tragovi žutog i smolastog, na karoseriji, mogu biti ako parkiraš auto ispod drveća, lipa pogotovo.

MajorSoul

Raja je u pravu. Lipa moze dosta da doprinese da ti auto ukoliko je bilo parkirano ispod izgleda kao da ga je neko gadjao smolom.
Ja sam jednom bio parkirao i od tada izbegavam parkiranje direktno ispod drveca :)
:wind:
..need more buttons..

Keka

Meni se sa gumenih delova skida crno i bez glicerina. Izgleda da nije on krivac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Verujem da si u pravu.

MajorSoul

Mislim da na to ima uticaj temperature (pogotovo kad ide iz minusa u plus).
:wind:
..need more buttons..

Milence

Perem auto čim ugrabim slobodan momenat! Samo ih je na žalost malo... :( Jako bih voleo da imam garažu, pa odovod, pa kanal, pa onda ko na filmu... :lazy:

mrmot12

U Ustaničkoj ulici br. 100 je autoservis u kome ja perem Sandera. Prepoznaćete ga po tome što ima tabli "prestanak ograničenja 100kmh".
Tu platim:
pranje
+ voskiranje
+ usisavanje i čišćenje iznutra
+ poliranje komandne table da sija
+ premazivanje glicerinom na svim neophodnim mestima (gume, bravice itd.)
+ bakšiš
------------------------------------------
= 900 RSD.

Kola perem jednom mesečno, s tim što svaki treći put uzmem full gore pomenuto, po lepom vremenu bez glicerina, dok između uzmem pranje spolja i iznutra...
:lazy:

MajorSoul

Za 900din oni ti cak ni ne operu auto spolja  :fiju:   :Smiley: :laugh: :lol1:
Salu na stranu, lepa cifra, mada vidim lep spisak stvari koje rade. Mislim da cu svratiti jedan dan da vidim kako momci rade :)

:wind:
..need more buttons..

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

sphex

Ej nema šale sa lickanjem&pranjem ;)

Nego, da dodam, ja obavezno u gepeku imam neki od deterdženata za pranje stakala, sa ili bez alkohola + papirni ubrus + gumena čistilica - pa ako me ne mrzi dok ne krenem, a zaprljalo se "odradim" šoferku i ostala stakla... nmogo prijatnije se čovek oseća kad vidi čisto i jasno.

I da, uspeo sam da skinem fleku na haubi od kamenca / kreča ili čega već uz pomoć limunovog soka. A pre toga mi je auto bio na pranju i nije htelo da ode...pa eto ako se nekom dogodi da mu se pojave takve fleke od kapljica sa plafona tu je limun žut ili limuntus ili :)
we brake for nobody!