Brisači

prethodna tema - sledeća tema

goxy

ili bili ukljuceni, jos neko vreme se po ubacivanju u rikverc aktivira zadnji brisac  :dobro:

miki-bgd

Drugari, jel ima neki jednostavan nacin da iskljucim automatsko paljenje brisaca kad palim prskalicu soferku? Znaci da rade nezavisno jedno od drugog.


Ivan

Znaci kada prskaš šoferku brisači ti se automatski pale? To kod mene nema, ja kada perem šoferku prvo prskalice pa onda palim brisače, inače to je zamerka česta Dacijama da nemaju automatsko paljenje brisača čim isprskaš šoferku, ako imaš tu opciju to je odlično, nemoj da je gasiš. Možda ove novije Dacije imaju tu automatsku opciju.

zac

I tvoj moze da ima tu opciju, vrlo lako. Samo je potrebno ukljuciti je...ja sam ukljucio pre dve godine... otprilike..

Ukljucio sam opciju zahvaljujuci @stalkeru .... http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=100.0

Miki, za tebe istio vazi, ako hoces da iskljucis opciju automatskog paljenja, postupi obrnutim postupkom..  :wave:

miki-bgd

Probacu ovih dana.  :ziveli:

@Ivan
Moze da bude korisno, ali i ne mora.

- Kad hocu da ocistim staklo, pogotovo kad ima slojj prljavstine, ili moram da odmaknem brisace pa da prskam, ili da nosim tecnost sa sobom - sto i radim. U suprotnom, brise na suvo.
- Ne mogu da naprskam da pa da odstoji nekoliko sekundi barem.

Najbolje bi bilo da moze da se ugasi po potrebi. Ionako palim brisace posle prskanja skoro uvek. Mislim da ce mi biti zgodnije da naprskam koliko zelim, pa onda da brisem.  :ces:

Inace, imao sam fleke na staklu kad prodje brisac, masnoca sta li je. Uzeo sam juce neki Sonax koncentrat, nesto slicno ovome pa sam praznio rezervoar za tecnost - brisaci radili sve vreme. Svi problemi na staklu instant nestali!  :lux: Kosta 615 din i moze da se napravi 25 litara tecnosti, sto znaci 10ak puta da se napuni rezervoarcic.

Loganovac

Jao brate, de nađe ovo? Već sam digao ruke od Wuerth-ovog koncentrata koga sam godinama tražio, nisam zadovoljan nijednom jedinom tečnošću koju valjaju kod nas.
Inače, potpuno isto mislim o opciji automatskog uključivanja brisača sa špricanjem, iz tog razloga nisam ni probao da ovu opciju aktiviram.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Rodic na Novom Beogradu, u Omladinskih brigada . Imaju dosta raznih proizvoda iz Sonax-ovog programa.

Sto se tice tecnosti, koristio sam razne domace gotove, i uvek ista prica. Mislio sam da je do brisaca, pa do stakla, sve izmenjano problemi ostali. Probao sam i jeftinu varijantu nano zastite, sto je resilo neke probleme, ali su se drugi pojavili (jednog dana mozda probam neku skuplju(kvalitetniju) varijantu nano zastite, svidja mi se da idem preko 60 a kapljice klize na gore  :whistling: )

A onda sam juce progledao  :too:

PS. Bilo je nekoliko vrsta ovakvih bocica, etikete se pomalo razlikuju ali mislim da je u pitanju samo miris. Ako se dobro secam ja sam uzeo energy, a bilo je jos lemon i for women. I mozda jos jedna vrsta.

Keka

Citat: Loganovac poslato 20.07.2010. - 20:37
Keko, jel možda koristiš i Sonax aftershave?  Ili radiš njihov MLM? :Smiley:

Citat: Loganovac poslato 15.12.2012. - 08:43
Nismo ni sumnjali da je Sonax!  :Smiley:

:zloca:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

 :offtopic:   Jeste da sam sr*o van rupe, ali ti od onda Sonax nisi spomenuo! Što ti je krivo što sam ga se posle dve godine uželeo?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Samo za tebe, imam plavu i rozu Sonax tecnos' za stakla, biraj koju hoces da ti odvojim na poklon. Cisto da povecas preciznos' u pogadjanju rupe  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Alca brisači,53 cm,kupljeni proletos,radili su dobro celo leto i deo jeseni.Pre nekog vremena,baš je bilo hladno i padala je sitna kiša, pokazalo se kao i ranijih godina, da nisu baš idealni za hladno vreme.Ukrute se,poskakuju i čuju se.Mislim da ću za zimu kupiti Valeo ili Šampion (ovi Šampion su bezobrazno skupi,oko 1100 din par).
Sipao sam NIS-ovu tečnost za pranje,zimska,žute boje,oko 220 din 2 l.Čini mi se da je dobra isto kao i Sonax koji sam ranije sipao.

maestral5747

Champion kod nas jedna od povoljnijih marki, a jako dobra. Za mene par od 550+500 mm dođe cca 10€

Aleksabgd

Da li brisaci od 530mm odgovaraju za logana?

miki-bgd

Kao i maestral, i ja imam kombinaciju 550mm + 500mm, tako da je to mozda i bolja kombinacija, a mislim da pasuje i na Logana, neko ce da potvrdi. Vozacev brisac da bude duzi, da pokrije vecu povrsinu, a suvozacev mislim da i ne moze mnogo duzi da bude, jer ce da kaci A stub.

Keka

Na Logan moze 530 desno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!