Brisači

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja kupio Boschove isto 12 eura par.
Dobro brišu, koliko dugo vidjet ćemo.
Skinuo sam Championove, mislim da su trajali jedno 3 godine (oko 150 ooo km)
Sam svoj gazda - vazda.

Pobeda

Isto iskustvo i sa Bosch-ovim brisačima, baš je iritantno škripanje. Izguraću nekako zimu pa menjam.

Keka

Za skripanje (tandrkanje) brisaca ima posebna tema, kao i resenje problema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Danas vidoh u salonu da su na Sandero i Logan poceli da ugradjuju aero brisace  :hall:

Samo 10 godina da im dodje iz  dupeta u glavu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


supercuber

Posle 3 1/2 godine, vreme za zamenu original brisača na Stepwayu.
Prednji celi ali razmazuju, zadnji se raspao.

izbor pao na:
Lucas, grafitni, 51cm napred, 2 x 249 din  , nazad, isti tip, 41cm, 219 din kom.

Sve kupljeno u  McBricolage Novi Sad , odmah namontirao i testirao, jer kišica sipi celo pre podne.

Ne škripe, ne poskakuju, čiste bez problema.

Nek potraju sezonu-dve i dovoljno.

glavonja3

Da li je za bas za temu o brisacima, ne znam, ali...

Rucica brisaca kada je postavim u prvi polozaj, najsporiji, ne aktivira brisace. Ali kada je vratim u neutralan polozaj, onda brisaci odrade svoje. I mislio sam da je to neka mana, ali sam u medjuvremenu zakljucio da "to nije bug vec feature" sto kazu kompjuterasi. Znaci kada vidim kisicu ukljucim na prvi polozaj i cekam cekam cekam da napada dovoljno i tek onda ovlas rukom vratim u neutralni polozaj. Umesto povuci-vrati, odradim samo vrati  :D

Loganovac

"Feature" je OK, ali se plašim da neće dugo...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

To se i na mom Loganu dešavalo, počelo je na oko 130000 km (koliko se sećam), prodat je sa tim problemom.

DarioGTI

Kod mene je tako od 119.000km sa koliko sam kupio Logišu. Sada sam na 135.000 i još uvijek je tako. U početku je neobično, ali kasnije postane "zgodan feature"  :cool:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Mozda nije do rucice nego do onog kruznog mehanizma sa kontaktima u motoru brisaca.  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ne verujem, funkcija tog mehanizma je da po ukidanju komandnog impulsa sa ručice završi ciklus kako bi se brisači zaustavili u donjem položaju, drugu ulogu nema.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Loganovac

Saveti sa Dacia sajta http://dacia.rs/postprodajne-usluge/odrzavanje-dacia/vidljivost/

Citat
Metlice brisača su u mirovanju i tokom rada izložene različitim uslovima i stalnim temperaturnim promenama, a štete im i UV-zraci i kiseonik u vazduhu.

Zato pripazite na prve znakove istrošenosti: neefikasno brisanje vetrobranskog ili zadnjeg stakla, više odsjaja, magljenje vetrobrana pri korišćrnju brisača, itd. U nekim slučajevima mogu se čuti neobični zvukovi ili može da dođe do nepravilnog rada brisača. Istrošene metlice mogu prouzrokovati i pukotine na vetrobranskom staklu!

Servisni pregled obuhvata i proveru metlica brisača. Ne čekajte da se pojave prvi simptomi da biste dovezli vozilo na kontrolu u naš servis, ili da budu preistrošene da biste ih zamenili!

Prljave metlice brisača možete očistiti krpom i tečnošću za pranje stakala.

:lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent


mladja73

Citat: mladja73 poslato 09.09.2013. - 14:43
U subotu na buvljaku u Bubanj potoku kupljeni aero brisaci Mitutoyo. 200 dindzi komad. Pala prva kisa i cini mi se da su za te pare dobri. Stavio sam kombinaciju 550/525 zato sto nisu imali 560/530.
Vreme ce pokazati koliko ce izdrzati.

Citat: mladja73 poslato 02.10.2013. - 21:22

Brisaci su fenomenalni!!! Svaka preporuka.

Dodatak: za te pare odlicni.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

silent