Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

mladja73

Ako je preference Logan kao u potpisu, cini mi se da onda ima klimu. Nisam 100% siguran.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

Pre oko 2 meseca naš kolega Jasho je u istom servisu uradio istu stvar i za iste pare.Od tada guglam,telefoniram,kombinujem i na kraju sam zaključio da bi i meni ovako bilo najjednostavnije i najisplativije.Cene delova sam isproveravao mnogo puta i cenu rada i zaključio da je ovo korektna ponuda.A moglo je jeftinije,to znam,ali mi nešto u mojoj prosedoj glavi govori da najjeftinije nekad ispadne skuplje.Da imam tvoje godine,znanje i entuzijazam možda bih drugačije,a ovako,mislim da sam prošao dobro.

Moj Logan ima klimu i za njega je španer PK kaiša 7-8.000 (SKF,Ruville,Gates...),proveri.Imam 2 rolera,jedan slobodan,jedan na španeru (ako sam dobro shvatio majstora).Vek opruge na španeru,pre nego što popusti, je oko 200.000km.Zato mi je ponuđeno da zamenim samo ta dva rolera i ja pristao.
Uostalom,ako nešto nije kako treba,znam kome ću se žaliti,bez pardona.A ako je sve kako treba,opet ću na istom mestu,za neki drugi posao ostaviti neke pare.Čista ekonomska logika.

zac

#857
Moj je isto "preference" i nemam klimu? Kako to, moj spaner PK nema oprugu...a spaner zubcastog bi trebalo da ej isti... to jest to je roler sa ekscentrom..   :ces:
Baci neku sliku radova i delova.

saša61beograd

Kad sam kupovao Logana bila akcija "Klima za 1 evro" i uvališe mi tu klimu,onako na silu,a ja prihvatio.Da sam tada znao šta me čeka sa ovim rolerima i ostalim čudima,uzeo bih Base verziju!
A sad ozbiljno.Zaista sam hteo Base verziju,ali nije imala naslone za glavu pozadi,a to smatram da je vrlo važan elemenat bezbednosti.
Nisam ništa slikao,to je sve već sažvakano mnogo puta.

zac

Ja sam hteo  preference samo zbog servo volana..bazni model ga nema, klima mi je bila preskupa tada.. prem da sam se mnogo puta pokajao.

hobbista

Španer PK je samonatezajući, i ukoliko nije "svlačio" PK dovoljno je samo zameniti roler na njemu.
Da, ceo španer PK je po ceni k'o da je od zlata (ili makar presvučen platinom) - ne samo za Reno nego za sve koji imaju taj sistem.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Turbo

I na dizelu je slican spaner PK i zaista kosta toliko.Ja sam ga platio oko 8000 hiljada.
Sto se tice cene po meni je korektna.Zac je zaboravio na pumpu i rolere i najvaznije garanciju.
Sa druge strane ruke se krecu oko 5-6000 a nismo svi mehanicari pa da sami odradimo servis.

zac

Zac nije zaboravio pumpu, Zac kupio pumpu+spaner+ kais ..sve SKF za 7700 din...i da platim ruke tih 5-6000 to je  13700 din...opet za cirka 6300 manje od 20 000

Turbo

Sad si zaboravio PK kais. :)Ma sve je to uredu ali ko ce meni dati garanciju.
Mogu i ja da nabavim delove dosta povoljnije.Ovako odem covek ugradi svoje delove,naravno ugradi se
ali ako se desi neko sr*nje znas kome da se obratis.

libe89

Postovanje ljudi vlasnik sam logana 1,5dci od Januara ove god.. sad za nekih 2,3 hiljade bi trebalo da radim veliki i mali servis pa me interesuje koliko bi to odprilike kostalo i gde bi bilo najbolje raditi da znam da se pripremim finasijski... :40:

Veterinar

Mislim da ces morati iscitati ovu temu dobro, jer je dosta pisano o cenama.  :wave:

Turbo

Evo ponude iz Reno Save samo za veliki servis.

Keka

Sa uljima i filterima to bi izaslo na 50-60.000.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Pa nece bas toliko da plati, negde oko 42 vajferta.
Ako su dženuin delovi onda sta da cekas.
Jedino bi na njegovom mestu uzeo reno asistance i ostvario popust na delove.
U potpisu je auto 2011 tako da mislim da dobija 30%.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Kako nece kad na postojecih 33.000 dodas sve ostalo...Ulje za dizlo 5 litara je oko 5000, filter ulja 1500, filter goriva oko 5000, filter vazduha oko 1500, filter kabine oko 1500, ulje u menjacu oko 4000, ulje za kocnice oko 1000, rad po cijeni satnice kao moja dnevnica.......eto lepih 60.000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!