Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

goxy


Veterinar

Keko, pričao sam ti kako imam neke probleme sa digestivnim traktom... E, pa, nemam!  :laugh1:

Svaka čast na majstorluku!  :aplause:

jasho

Skidam kapu :hall:

Jedno pitanje jel ti ovo prva zamena creva i na koliko bi trebalo da se menjaju?!  :ces:

Keka

Prva. Menjas kad puknu ili kad vidis da su popustila.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Mala dopuna izvestaja.

Fabricka creva su bila toliko porozna, da nedelju dana posle skidanja iz njih jos uvek curi tecnost.  :fiju:

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


peras

Ovih dana na nesto malo vise od 60.000 zamenjene prednje plocice, postupak je vec opisivan pa da ne ponavljam.
Uglavnom odradjeno je za pola sata, silikonskom mascu su podmazane vodjice i diskovi su malo obradjeni po ivici, debljina diskova je dobra. Stavljene su originalne plocice sa zakosenim ivicama tako da su "legle"  bez problema. Stare su mozda mogle jos da izdrze imaju oko 3-4 mm jedna strana je vise potrosena. Usput zamenjeno i ulje i filteri.
cenovnik:
Plocice Renault 3000 din
Ulje Mobil 3000 5w 40  4l 2910 din
Filter vazduha Clear sa predfilterom 750 din
Filter ulja bosch 800 din
Filter klime breckner 500 din
Silikonska mast 370 din ima za 20-ak podmazivanja
Na kraju rada naravno  :ziveli:

Srkson

Možda ovaj link bude od velike koristi za "sopstvenu režiju"  :cul:

https://partsdb.info/find/dacia-h4

Aleksabgd

Potrebna mi je pomoc oko nabavke kedera za prednju sofersajbnu. Prijatelju su sa sandera ukrali keder sa gornje i donje strane sofersajbne.

zac

Ne znam da li ima ili ne da se kupi, ali znam da je u sustini nepotreban, soferka je lepljena..

sibelius

#1014
koliko juce sam castio limuzinu servisom.......okasnio sam dobrih 6000km  :c:  ali situacija je bila takva
elem sto se tice delova to je izgledalo ovako
filter vazduha ~ 600din
filter ulja       ~ 560din
filter klime      ~800din
ulje 5w40 5L  ~ 2700din
ruke                1000din
====================
total                5660din
da naglasim sve su purflux filteri/da sam odabrao jeftinije delove ucario bih bar 1000 dinara ako ne i jace

VaskezNS

Tokom preventivnog pregleda pre polaska na put ustanovljeno je da zadnji levi ležaj malo "huji". Odmah kupljen i ugrađen zamenski Topran (1.500 RSD) u prodavnici delova Delmax nekih 300m od servisa  :cul:

Original je bio SNR - France, prešao 93.000 km.







Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

 kilometraža 282 200 km
Skinut zupčasti SKF (mogao je izgledati i bolje) nakon 62 000 km
Postavljen Dayco
Skinuta pumpa Valeo (bilo je curkanja u manjoj mjeri, bez dolivanja)
Postavljena Meile
Skinut zatezač SKF , prosječnog izgleda
Postavljen SNR
Svjećice zamjenute prije par dana i naštelovani ventili isto prije par dana.
Dosuto novog antifriza oko 2l koliko je isteklo.
Trebalo mi je skoro 4 sata da sve završim.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Zorane,
ima li neki poseban razlog za kraći interval ovaj put ili? Baš sam mislio uzeti SKF-ov set remenja na proljeće kad budem radio veliki servis, ali sad sam u nedoumici...

zac

Zoki ..  :aplause:

VaskezNS.... taj novi lezaj  ce`izdrzi 930 km.., ne brini..  :D

VaskezNS

Mogao sam da biram - Febi ili Topran..na preporuku majstora uzeo drugi. Ako izdrži samo toliko - ne gine mu reklamacija, pa ni za to ne brinem  :nami:
Ovo je mesto za sLogan ;-)