Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Efekti su da nisi cuo nista  :to:

wvojin

Započeo sam danas zvučnu izolaciju krova i kao za inat, pukao mi je šraf koji drug suvozačev suncobran. Previše sam odvrnuo šraf.
Uspeo sam na kraju da ga zašrafim, iako je ona plastika odvaljena. Tako zašrafljenog ga vraćam ili ne?
Pretpostavljam da on može da se vrati tako, ali će biti problem kada budem naredni put skidao, zar ne?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

wvojin

Vreme je da izvestim o uradjenom za vikend.
Nakon vadjenja najcudnijeg srafa sa kojim sam se susreo u zivotu (istina nemam nesto mnogo iskustva, ali ovo je bilo neponovljivo - opisano je u postu iznad  :doh:), pristupio sam izolaciji krova. Slinuti suncobrani, kederi sa svih vrata, plasticna obloga stuba A, plafonjera, sve rucice iznad vrata, sredisnje zabice sa krova i bocni plasticni B stubovi gde su pojasei. Cristi je vrlo lepo opisao u svojim tutorijalima koji su bili od velike pomoci.  :respect:
Na moje veliko cudjenje, moj dci iz 2010. ima fabricku izolaciju krova, nalepljenu gumenu (verovatno bitumensku) plocu na krov, iz dva dela. Guranje azmafona je bila prva opcija, ali sam odustao i stavio presovani filc jer sam se bojao da kada vratim "nebo", nece lepo leci. Presovani filc sam na licu mesta izmerio i isekao. Leglo je kao saliveno. Ako se ne varam dimenzije su bile za dve ploce od po 45x90 cm (nemojte me drzati za rec, bolje premerite). Kada je to uradjeno, trebalo je sve vratiti na svoje mesto. Vracanje je islo mnogo brze nego prvo rasklapanje.
Nakon toga, odlucio sam da zalepim sa donje strane lesonita koji je kupljen, na cika Rajinu sugestiju, azmafon. To je odradjeno vrlo brzo i posto nisam imao mira, resio sam da ispod zadnje klupe stavim azmafon. Kada sam zadigao fabricki itison, odlucio sam da spustim azmafon sa zadnjeg sedalnog dela sve do poda gde su noge koji sede na zadnjem sedistu. To je odradjeno vrlo brzo i nije bilo problema. Podigne se zadnja klupa i pod uglom povuce da bi zabice ispale i da bi se sediste iznelo iz kola da ne smeta. Posle je sve pesma.
Najeca muka je bilo skidanje srafa koji nosi suncobran. Posto je pukao, sada suvozacev suncobran nema tu kukicu. Ko ga napravi tako  :bonk:
Sledece kada budem imao vremena je: plasticni stubovi lepljenje azmafona sa unutrasnje strane, kosevi prednjih i zadnjih tockova, poklopac gepeka, centralna konzola gde je rucna sa donje strane i mozda pod. U nekom trenutku zadnja vrata, ali to na kraju. Nisam siguran, moram da proverim, ubedjen sam da na podu ima izolacije.
Efekti su, moje subjektivno misljenje je da je bolje. Nisam merio, ali imam utisak da jeste tise. Videcemo kada se sve kompletira.
Eto, nadam se da nisam udavio. Evo i fotki.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

#438
@wvojin

Na podu dodatak azmafona ili tog fillca sto si stavio nebi skodio. Pogotovo preko centralnog tunela.

Na mestu gde si stavio filc ispred sedista trebao si na par tacak zalepiti bitumenske ploce protiv rezoniranje lima. Nisam stigao slikati kada smo radili, ali kuckanjem ces videti gde lim najvise vibrira-rezonira

Pozdrav

wvojin

To za zadnje sedište je najmanji problem. Za pod još uvek ništa,kad dođe vreme,nastavljam. Centralni tunel i plastika B stuba što smo pričali su sigurni i to vrlo brzo :-)
@ sibelius: možda ću morati i na atest da vide da li je sigurno, kako su krenuli  :whistling:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

VaskezNS

Citat: wvojin poslato 05.05.2014. - 23:28
Najeca muka je bilo skidanje srafa koji nosi suncobran. Posto je pukao, sada suvozacev suncobran nema tu kukicu. Ko ga napravi tako  :bonk:

I ja sam imao problem sa tom žabicom koja nosi suncobran (skidao nekim drugim povodom). Jesi li siguran da je "pukao" ?
Ako ja dobro razumem foru te "žabice", njen šraf ne hvata nigde u šasiju, već u maticu koja je u žabici (matica se vidi na slici). Uvrtanjem šrafa u nju, širi se telo žabice i na taj način je "fiksira" u oblozi neba. Pomalo bzvz rešenj ali ionako ne nosi nikakav teret.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

sibelius

#441
@wvojin
nista nas ne sme iznenaditi  :bonk:

a sto se tice zabice jednom su mi oci ispale vadeci je. i ja sam mislio da je sraf pa posto nije popustala nikako radio je stari dobri metod na snagu. nije pukla ali se jeste deformisala medjutim bez problema sam je vratio na mesto mada sad je malo labava

wvojin

E pa ja kad sam je vratio (dok je bila labava ) bilo je ok,kad sam krenuo naredni put da je izvadim,bilo je problema. ostala mi je plastika u duplom limu,pa sam je vadio pola sata. Poludeo sam.
Sad jurim novu zabicu, a plastika je pukla i neupotrebljiv je šraf. Na slici se ne vidi jer je šraf pre pucanja,sad je totalno odvojen.
Ako je za utehu,biće lakše pod,stub i mesto za ručnu.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

zac

 :aplause: Lepo odradjeno...
A zabica..  :cry:  ..izgleda da se ta zabica vadi tako sto se sraf odvrne skoro skroz iz matice pa se srafcigerom gura ka unutra...da se te dve falte isprave...onda bi verovatno izasla neostecena...dobro je znati to.  :dobro:

wvojin

Vozačeva zabica je neoštećena, koja je prva skidana,ali suvozačeva je pukla... Nije mi jasno. Proba ću da nađem drugu. Sad mi visi suvozačev suncobran  :kava:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

wvojin

Danas odradjena konzola kod rucne kocnice i ubacen presovani filc na zadnje koseve ispod fabrickog itisona.
Centralna plastika se lako skida, jedan Torex 20 ga drzi, podigne se rucna do kraja, i onda polako izvuce. Lepljen je azmafon sa unutrasnje strane.
Ispod nogu svih putnika je ugradjena fabricka izolacija, kao sto sam zatekao na krovu. Lepljena je gumena ploca. Takvu sam isto zatekao u gepeku, u predelu gde stoji dizalica, lepljena je za spoljni lim, naravno sa unutrasnje strane. Ceo posao, oko sat vremena ukupno.

Ukupno jos da se uradi: vade se sedista, radi se pod, centralni tunel i prednji kosevi. Bocni B stubovi takodje, nisam stigao danas.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

trajce

#446
Evo ga....
Danas krenuo, poceo da skidam rukohvate sa plafona, oplatu B stubova i plasticne drzace sa neba. Prvi se odmah okrnjio. Kad sam ga vracao, pukao je skroz pa ce drug Cristi biti zamoljen da nabavi te specijalne delove. Drzace za suncobran takodje nisam mogao da vratim kako treba pa sam izmedju ubacio navrtku i to je reseno. Ubacio sam azmafon 1cm po celoj povrsini i potrosio 1,5 tabli. Prvo sam pomislio da necu morati da skidam obe strane, al na kraju sam skinuo sve. Evo i nekoliko slika...

trajce

Moram da vas pitam da li je neko koristio Termosilent za zvucnu izolaciju? http://www.izoterm-plama.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=119&lang=sr
Danas sam kupio 2mm2 pa ga mozda postavim na pod?

Loganovac

Nemoj džabe da gubiš vreme. Em je pod već  izolovan, em se termosilent koristi prvenstveno za izolaciju od buke usled hodanja po tvrdim podlogama, i to onaj debljine 5mm.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

trajce

Ok, Hvala! Znaci samo Azmafon, tamo gde moze?