Molim savjet za kupovinu polovnog Logana

prethodna tema - sledeća tema

sasaborg

meni je ovo sve od velike koristi i zahvalan sam svima na iskrenim dobronamjernim komentarima.

prvi put kupujem auto, nikad me nisu interesovali, do prije dva mjeseca sam znao samo za golfa, r4, korsu, yuga i jos par :)

kada kazem udobnost, upravo mislim na sjedista za koja se dosta ljudi slaze da su ergonomicnija kod punta. prostranost svakako utice na udobonost i ona je na strani sandero/logana.

takode, mnogi ljudi hvale dobar klirens punta koji dobro podnosi losije puteve.

naravno da cu mijenjati ako ne odgovara, samo pokusavam skupiti dovoljno informacija, a na kraju ce vjerovatno biti po onoj majstorskoj: 'dvaput rezem i opet kratko' :D


Rimad

Citat: sasaborg poslato 15.04.2014. - 21:05
uglavnom, fazon je da osiguranje stvarno ne vazi u drugom entitetu, ali valjda kad se odjavljuje auto, moze se traziti povrat od osiguravajuce kuce, tako da cu pokusati to da prelomim sa prodavcem. svakako, sljeduju mi probne tablice, to je jos jedno 50ak KM
podaci iz cjb banjaluka

kontam da kupim, i dok je u garanciji vozim na benzin, vidim kako mi lezi, a kad istekne ili ugradivati plin ili prodavati.

evo da podijelim dilemu, sandero/logan dobri za rmbacenje po planini, vise trose, dosta pouzdani, malo skuplji za odrzavanje, vise prostora u kabini/gepeku, malo neudobna sjedista.
punto manje trosi, jeftini dijelovi, udobnija sjedista, manje prostora, za pripaziti po planini, prilicno pouzdan ali zna imati musica

o, sveti duse autoindustrije, pokazi mi put :D

p.s. kako je moguce da na autu nije raden veliki servis kad su istekle 4 godine a jos je pod garancijom?
:conf:
Nisam znao da su skuplji za održavanje. U kom smislu? Možda u ovlaštenim servisima, ali niti moraš kupovati originalne dijelve niti moraš održavati u ovl. servisima.

Npr. svjećica za mog logana (Eyquem - fabrička ugradnja) košta 4.5KM/kom (u servisu traže 17KM/kom).

Ja sam nedavno radio mali servis: ulje (Motul), filteri za ulje i vazduh (Mann) - 70KM. Naravno, mogao sam proći i jeftinije.
Filter klime/polena/kabine (ali je veći, pa sam ga morao rezati) je 9KM (Unico).

Što se tiče udobnosti, znam vozii po 4h bez pauze, i uopšte ne osjećam neku nelagodu kada izađem. Moram priznati da me zaboli desno stopalo, koje držim na gasu.

speedo

Citat: sasaborg poslato 15.04.2014. - 23:31

kada kazem udobnost, upravo mislim na sjedista za koja se dosta ljudi slaze da su ergonomicnija kod punta. prostranost svakako utice na udobonost i ona je na strani sandero/logana.


Ne znam kakva su sjedišta kod Punta, nisam imao priliku da probam, ali u Sanderu/Loganu sjedišta su nadasve korektna. Problem sa njima je ako si visok imaju pomalo kratku površinu za sjedenje, i ne pružaju baš mnogo bočnog oslonca - ono kad voziš brzo pa da te čuvaju u krivinama, ali svakako to spada u domen izrazito prebrze vožnje,  a za to Dacie i nisu pravljene.


wvojin

Kod Logana facelift su sedišta poboljšana, ali to ako se ne varam prevazilazi tvoj budžet...
Ja nisam imao zamerke na udobnost sedišta kod dužih putovanja. Na razna mesta sam išao sa njim i bilo je ok. Sa ovim još nisam bio na putovanjima dužim od 3 sata,ali biće prilike
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Logan1.4MPI

cesto vozim 8 sati bez prestanka i sedista su mnogo udobnija od vecine skupljih automobila koje sam imao prilike da vozim (pricam o vozacevom sedistu, u drugim nisam sedeo), imam Lauerat paket (ako ima neke razlike sem u podesavanju po visini i bocnom podesavanju)

Ivan

klirens je veći kod Sandera nego kod Punta a što se tiče loših puteva Dacia daleko bolje podnosi loše puteve od Punta, jača je, vešanje je robusnije.

sasaborg

nazalost, sandero je prodan. dogovorio da sutra dodem po auto, cijena 7000! i onda mi javi da je dogovorio s nekim iz sarajeva, vjerovatno je vise ponudio, a i nema gnjavaze oko osiguranja :/

sve ste u pravu, samo meni sjediste u starom loganu bez podesavanja visine naslona nikako ne lezi uz kicmu, ali svakako bi se vremenom 'ugazilo' :)

iz raznih foruma sam zakljucio da je cijena servisa za punta ipak manja od logana ali to opet zavisi od dijelova i majstora


drzarkod

Daci aje bolja od Punta ,  vozio 6 m, multijet 1.3 koji je babaroga motor....ali Logan, Sandero, Duster vise nude i udobniji su... :kava:.

Zoran

Sin ima Pandu 1.0 i jedva čekamo da napravi prvih 30 000 km pa da kupi Sandera. Na Fijatu su kočnice od vajkada bile neriješene ( stružu i hoće zapeći). Potraži ti Daciu...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

Evo malo iz licnog iskustva. Vozim Logana od 2006-te, a od 2013-te Logana II. Otac od 2008 ima Punta. Nekoliko puta sam ga vozio na duze relacije, a jednom prilikom sam ga vozio dve nedelje dok mi je Logan bio na farbanju ( sitni udarci od kamencica). Pa da uporedimo: Na Loganu sam menjao 1 sponu na 80000km, a zatim obe kugle i obe spone na 200000km. Otac je na puntu u ovlascenom servisu menjao jednu sponu na 24000km i obe spone na 51000km, Sada ima 63000km i nesto mu lupka, najverovatnije opet spona. Ja vise nisam imao kvarova do 200000km i 7 godina, osim pumpe i dizni (sipali mi vodu umesto eurodizela), a otac je menjao auspuh, nosac motora, sija mu lampica katalizatora, otkinuo mu se nosac hladnjaka... Mislim da je to sve. Sto se tice udobnosti, sedista na Puntu samo izgledaju lepse, u Daciji su mnogo udobnija. Logan je daleko udobniji i komforniji od Punta. Sa Puntom do N.Sada (65km) mi otpadnu ledja, sa Loganom sam isao na deonici do Bara (620km) sa jednom pauzom od pola sata na Zlatiboru, ledja nisam osetio da zabole, a kamoli da puknu. Gepek na Loganu je duplo veci. Delovi za servis su za Logana jeftiniji, nego za Punta.
Rezultat je sledeci: Ja sam prodao Logana i kupio Logana II, otac prodaje Punta i hoce da kupi Logana.
Naravno, svako ima svoje misljenje, a licno se nadam da cu ti ovim tekstom pomoci da se odlucis. Kako ono kazu "tri puta meri, jednom seci, i opet kratko"  :ziveli:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!


kapsid

Interesantna je ponuda ovo čini se,sašaborg :to:,ali ne znam kakva je tvoja finansijska konstrukcija :conf:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

Tale

Pa izmakao mu je Sandero sa sličnom cijenom i sličnim stanjem, a namjeravao je da ga kupi.  :jea:

astmario

Na oko izgleda odlicno, samo proveri da li je zaista sva oprema koja je naveo prisutna, nisam siguran za taj tempomat, a ostim sto nema airbag za suvozaca ostatak opreme se ne moze videti na slikama(klima, el.retrovizori). Takodje, za taj novac bih ocekivao i da je uradjen veliki servis, ako nije gledaj da spustis cenu.