Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ne vidim zašto bi menjao radio aparat?Misliš pioneer bolja marka ili hoćeš da imaš ulaz za usb?Ako je zbog usb-a onda promeni jer vidim da ti je sony sasvim dobar i ne fali mu ništa osim tog usb-a.

trajce

Hocu da iskoristim priliku da ubacim i USB. Druga stvar je cini mi se da Pioneer daje bolji, bogatiji i jaci zvuk. E sad ovo "jaci" mi nije falilo al ovo ostalo ne skodi da se ima. Ne placam nista, jer moj dajem burazeru za istu cenu i to je to.  :dobro:

djuro13

 Pozdrav!
Da li je neko imao iskustva sa Kenwood KMM-357SD (ili sa KMM-257)?
Uređaj nema CD, ima USB port i mjesto za SD kartice (do 32GB)...Pušta i FLAC fajlove (imam dosta fajlova u ovom formatu, pa mi je još zanimljiviji)
Cijena mu je oko 8.000 RSD.

Kao manu mu navode da ima samo 1 RCA pre-OUT. Šta to konkretno znači?

Hvala na odgovorima.

kiconix

Ja vec pet godina koristim muziku bez CD-a. Trenutno je Sony DSX-A30 aktuelan. Dobra stvar je sto usb koristim za punjenje telefona, naravno po potrebi. Placen je oko 7000 rsd. Ja sam se definitivno oprostio od diskova u kolima.

miki-bgd

#274
Kod mene ista situacija kao i kod @kiconix, cak imam i isti player  :) , oko godinu i po, placen isto oko 7000.

Dodao bih samo da ti ne treba cd nikad vise, pogotovo uz ovakvu stvarcicu . Ne moze se reci da strci uopste, a stane brdo muzike  :too: Ne znam da li jos uvek ima verbatim u ponudi, ali sam video kingston istih dimenzija i kapaciteta, za 800, 900 din, npr ovako nesto http://www.winwin.rs/pc-periferije-monitori/usb-flash-memorije/usb-flash-disk-8gb-kingston-dtmck-8gb-usb-2-0-black-1186773.html

Loganovac

Jako zgodan gedžet! Video sam u subotu ovakav micro USB na OTC-u (Novi Beograd), Kingston od 32GB košta 2500din! (8GB je recimo 500din).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Upravo ovakav Verbatim od 8gb imam i ja. Odlicna stvarcica.  :dobro:

zac

Ni ploce i kasete jos nisam prezalio..  :place: ...samo mi fali jos i diskove da bacim..  :doh:

kiconix

Ako ti je žao, stavi gramofon u gepek pa nek vrti.
Prevashodno pričamo o korisnim stvarima. Na 8gb stane muzike, ne pitaj, a ne zauzima mesto i ne jure se diskovi u toku vožnje.
Jako praktično.

Logan1.4MPI


nik

Pošto mi se stari Sony CDX GT-300 upokojio posle 10 godina perfektnog rada (otišli kontakti izmedju pločice i tela, u poslednjih dve godine par puta uspeo da popravim/zalemim nove kontakte, ali mu sada više nije bilo pomoći),



pazario juče Sony DSX A200UI (7.500 RSD Tehnomanija)


Prva iskustva
Kvalitet zvuka radija, AUX i mp3 je na nivou prethodnika, kojim sam u potpunosti bio zadovoljan.

Prednosti u odnosu na stari:
- Više opcija podešavanja, posebno ekvilajzera koji sada ima pet opsega podešavanja i više predefinisanih opcija.
- Dugmence Mega bass čini čuda.
- Najznačajniji napredak je da reprodukuje flac format (bez preterivanja, kvantni skok u kvalitetu zvuka u autu, otpala mi vilica kada sam pustio prvu pesmu, od juče mi bittorrent radi bez prestanka, počeo da brišem sve što mi je nepotrebno sa kompa da napravim mesta).
- Ima USB priključak.

Slabije u odnosu na prethodnika:
- Manje "dugmića" i, uz veći broj funkcija, komplikovanije upravljanje.
- Solidnost izrade (lepo sve izgleda, ali nekako stari izgledao mnogo solidnije, jači materijali).
- Dodaci koji (ne) dolaze uz aparat (daljinac i kutijica za pločicu koji su bili prateća oprema prethodnika).
- Nema CD (meni lično ni ne treba, davno sam prestao i sa starim da pržim CD-Je, sve išlo na telefon pa na AUX, sada na USB flešku).
- Nema automatskog dimovanja osvetljenja kada se upali pozicija (može samo manuelno da se podesi).

To bi bilo ukratko prva iskustva. Videćemo kako će da se pokaže. U svakom slučaju, preporuka za Sony.



astmario

Pa zasto ne uze nesto sa Bluetooth-om zbog mobilnog telefona kazni i udobnije price?

Loganovac

A kako stojimo sa cenom takvih uređaja?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

I ko to jos koristi  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


astmario

Pa 2.500din su skuplji od osnovnih modela, po meni vredi tih para. Ne zongliras pri motanju u krivini, menjanju brzine i slicnim akcijama jednom rukom dok drugom drzis telefon, ne razmisljas da li ce te policija zaustaviti, manje zracis mozak jer telefon nije naslonjen na glavu, mozes telefon staviti na stalak i koristiti kao navigaciju a opet ponovo kada te neko pozove nema vadjenja sa stalka, javljanja i drzanja u ruci. Rekao bih da ima prednosti, pa cak to bilo koriscenje i par puta mesecno ali naravno opet svako ima svoje potrebe.