TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

Keka

To izadje 916 din za 100 km, odnosno 6.11 litara dizla na 100 km. Pristojno za grad, na otvorenom bi bilo mnogo jeftinije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Black

Ja sam juče i danas oborio sve rekorde,  33l plina za 197 km, prosečna brzina 21 km / h! 8)
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Ljuba82

Meni se nesto cudno desava. Vec godinu dana tocim pun i bas uvek stane 36, 37 l TNG-a, sto je ok (80% od boce od 45l). E sad, u poslednja 3 tocenja, 2 puta je stalo 32l, a bas poslednji put, na autoputu bio je navodno pun sa jedva 27l. Prosek potrosnje je jako los,  preko 11.5 l na 100km kombinovano grad i autoput (110-120 km/h). Da ne pricam da imam utisak da auto slabije vuce za nijansu.

Moguce da je razlika u drugacijoj smesi plina....ali opet su odstupanja prevelika!

Black

VI mesec
4078 km sa 432 l TNGa + 13,6 l BMBa, ukupno za gorivo = 34244din  :dobro:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

nemanja46

Malo pre sam stigao u selo, pa sam malo merio potrostnju:
Predjeno: 107km
Potroseno: 6,7 L
Potrosnja na 100Km: 6,2L po BC-u  :dobro:
40% puta je bilo kroz grad(Beograd i Pancevo) , ostalo je na otvorenom voznja uglavnom 90km/h , i kroz sela 50-60km/h. Klima je radila ceo put, dvoje putnika i pun gepek, ja sam prezadovoljan  :too:

Keka

Potrosnja TNG se retko kad podudara sa BC, dodaj na to 10-20% ili meri metodom od punjenja do punjenja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Potrosnja na autoputu pri razlicitim brzinama, po BC (stvarna potrosnja TNG je oko 20% vise). Za struckanje su odgovorni Putevi Srbije.







Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

44,59 litara i 575 km, izadje prosecno 7.75 litara TNG na 100 km. Uglavnom voznja na otvorenom do 100 km/h.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Moja nekadasnja iskustva sa tng/om, regionalni put do 7l/100 km, auto put/ ne ispod 120 km/h=i do 12l/100, a grad /BG spicevi/ + klima i do 12l/100 km. I mene je cudilo sto je nesrazmerna potrosnja sa povecanjem brzine ali...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dr.miso

ja sa mojim stepway-om nikad ispod 9,5-10 litara na 100 km, cak kad idem na otvorenom 130, sa klimom i veca....
Gde se pije pijem, gde se jede jedem, gde se radi ne smetam!  :lazy:

Keka

Sipao tacno 46 litara, presao tacno 600 km. Prosek 7.67 l/100 km, u novcima 612 din/100 km.  :D

Samo ne preko 100 km/h i ne po Bg u spicu  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Odlicna potrosnja.... :aplause: da kompariram meni Duster oko 9 l na 100 km tj 720 din. Za te pare ni 5 l BMB nemozes sipati. :too:

samsung

Potrosnja na loganu 1,6 mpi mi se kretala zimus po bordu sa dosta kratkih relacija po mom mestu oko 8 litara sto je u stvarnosti bilo izmedju 9-10litara tng a na 100 km....kako je otoplilo potrosnja se smanjila za oko jedan litar .Obicno sipam tng na Knez petrolu.

Juce sam napunio bocu na Zlatiboru na pumpi gazprom i u povratku do St.Pazove postigao po bordu neocekivanu potrosnju 5,6tng (sto je verujem ispod 7 litara u stvarnosti) na 100km !!!

Gas je na gazpromu ocito dosta bolji a i loganu prija lagana voznja ibarskom magistralom! :respect:

pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

Ne bih se mnogo radovao, bar dok ne dopunim gas. Neposredno po ugradnji plinskog uređaja imao sam po bordu potrošnju od 4.8/100km pri brzini od 80km/h. Oduševljenje je kratko trajalo  :Smiley:
Fakat ima razlike u kvalitetu gasa, fakat je laganica vožnja, ali ispod 7 litara, baš kao što si predvideo, nije realno očekivati. U svakom slučaju, razlika u pokazivanju borda i stvarne potrošnje veća od petnaestak procenata ukazuje na potrebu prepodešavanja mape plinskog računara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ja ispod 7,5 litara TNG (bez obzira na to sto pokazuje BS) nikad, ali nikad nisam postigao, ma koliko nezno i sporo vozio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!