Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Na kriticna mesta sa unutrasnje strane nalepiti gumene/bitumenske ploce i to bi trebalo da odradi posao  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#46
C stub  i zadnji branik se brzo i lako može odraditi

C stub: sunđer + Azmafon  
Zadnji "branik": lepak + guma

Zadnjem p"braniku" se lako moze prici bez rasturanja

Pa ako bude nekih poboljsanja vredelo bi pomuciti se i  oko prednjih.

Ovo cu odraditi cim se malo prolepsa vreme.

Peja

ppejic

Renault Fluence. Teg za "umrtljivanje vibracija zadnje police. (sa rumunskog foruma)

Peja

Keka

Ovo mi vise ima rezona u smislu stabilizacije police kod jacih zvucnika, nego kao zvucna izolacija.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Da li na zadnjoj polici vidis otvore za zvucnike?


Keka

Na ovoj slici ne, ali ne znaci da ih nema, posto nije obuhvacena cela polica.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Slika je skoro cela, samo malo dsecena da se ne vidi logo rumunskog foruma, i nema otvora za zvucnike.

Evo Audi studije za umrtljivajne vibracija usled kotrljanja tockova http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1627552264 dodavanjam tegova.

Peja

Loganovac

E tebra, to ti je nauka, zato je Audi - Audi, a ne kao mi - guraj Azmafon i tepihe svud redom...  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Evo jos malo nauke i ideja.

Peja

Daniel

Mislim da je Peja pominjao zastite za koseve sa rubberized efektom, ili ti utisavanje buke.
Uzeo sam dve boce 3M-A 08861 http://wessexautocolors.co.uk/body-schutz-coating-08861.htm i planiram da u toku sledece nedelje odradim zadnje koseve.
Ako sedobije neki efekat, bice skidanja prednjih zastitnih plastika. 
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Predlozio bih ti da se strpis malo, dok prodje zima, pa lepo operi kola od soli, pa da se lapo osusi, pa tek onda.

Peja

Keka

#56
Koliko para ovaj 3M i kako se nanosi?

Slicna stvar je i Body 950 i Autoflex special
http://www.hbbody.com/prod1.htm
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

#57
Citat: ppejic poslato 26.01.2010. - 23:22
Predlozio bih ti da se strpis malo, dok prodje zima, pa lepo operi kola od soli, pa da se lapo osusi, pa tek onda.

Peja

Oprao sam logija danas detaljno sa toplom vodom. Platio baksis da se operu kosevi posetno. Jos cu jednom isprskati kompresorom ja, kad predje nulu napolju.
Za susenje nemam problema posto je logi u garazi sa 12C tokom 24h. A lako moze da bude i 20C ako zatreba.
Ali hvala za savet  :dobro:

@Keka Preporucili su mi ovaj 3M da "nema boljeg". Koji dinar ispod 500RSD/lit
Nanosi se spricem
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Pre bih oblozio "nalicje" koseva sendvičom sundjer, guma, azmafon, guma.

Ne bih rizikovao sa pojavom odlepljivnja te mase sa koseva i zadrđavanja vode u džepovima.

Peja

Keka

Sacekacemo da vidimo kakvi ce biti efekti, pa ako to zaista deluje, onda cemo da vodimo Dachu u Kovacicu na spricanje, dok se mi kupamo u bazenu  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!