Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

chelik

Novi zakon o bezbednosti saobracaja samo sto nije stupio na snagu a ja jos nisam odlucio koje zimske gume da kupim. Videh pre neki dan na jednom Loganu u BG Barum Polaris 2 165/80 R14 a posto su mi i letnje tih dimenzija uzeo bih samo dve zimske. Probao sam da nadjem na netu gde mogu da se kupe u Beogradu ali nisam uspeo. Ako neko zna gde bih mogao da ih kupim bio bih mu zahvalan.

samsung

#1
http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/barum-165-80-r14-polaris-2-85t-m-s-8702 


BARUM 165/80 R14 Polaris 2 85T M+S   Cena (sa PDV-om): 3,773.00 RSD
pozdrav iz St.Pazove

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

samsung

Winter1 guma je odlicna ali je nema u dimenziji 165 80 14!!!
pozdrav iz St.Pazove

Keka

Winter1 je daleko od odlicnog, ali je prihvatljiva u cenovnoj kategoriji.

Po Bg za 1000 din skuplje moze da se nadje zimski Dunlop koji je osvojio sve preporuke na ADAC testu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Po cemu winter1 guma nije odlicna???

Za nase uslove cena,uslovi voznje ,kvalitet gume ...nista joj ne fali!!

Verovatno je nisi vozio kada tako govoris.
pozdrav iz St.Pazove

Keka

#6
Naprotiv, imam 2x Winter1 i 2x UG7+ pa zato znam sta pricam.

Ako ne verujes, izmeri zaustavni put pri kocenju po mokrom putu  :cool:

Da ponovim, ako neko nije dobro procitao:
Citatprihvatljiva u cenovnoj kategoriji
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

#7
Stvarno se ne razumem u gume a uvek sam gledao koje su dobre za nase ceste cenom i kvalitetom tj da su solidne i uvek sam uzimao Tigar ili ponekad Savu pod cinjenicom da sam vozio Yuga ili keca...

samsung

Nisam merio zaustavni put po mokrom putu...ali kad sam stavio pre par zima winteru razlika po snegu je bila ogromna !!
Za sneg je odlicna to garantujem!!!
ZA mokar asfalt mogu i letnje gume!
pozdrav iz St.Pazove

Keka

@ david: kako si to gledao koje su dobre kad se ne razumes?  :ces:

@ samsung: od 365 dana u godini, koliko je sneznih dana (sa snegom na kolovozu), koliko sa mokrim kolovozom, a koliko suvih? U odnosu na letnje gume, i najgora zimska je bolja. Niko nije prigovorio za ponasanje Tigra na snegu, nego na ostale vozne karakteristike.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Zato i vozim letnje gume sve dok ne padne sneg!!
Za nase uslove najbolje je imati dobre letnje gume preko cele godine a kad padne sneg i bude poledica tih dana nabaciti zimske!!
pozdrav iz St.Pazove

david

#11
Hteo sam da kazem da o tome nikad nisam razmisljao tipa ova ili ona guma meni je bilo vazno da se bila prema ceni i kvalitetu dobra za mene a za to sam smatrao Tigar i tako sam i uzimao...


Ukapirao sam...

hobbista

#12




Winter1 guma je dobra za novac koji košta. Za raspravu je koliko je koja guma dobra po mokrom.
Npr:
- Debica, koja je kod mene na kolima je užasna čim naiđe na mokro. I nemam dileme da bi Winter1 bila mnooogo bolja na mokrom.
- Nekada davno, imao sam na kolima Uniroyal Rallye (ne sećam se modela - imala je u oznaci nacrtan kišobran). Bila je fantastična guma po mokrom. Vukla me je da isprobavam dokle drži, odnosno kada će da "klizne". Siguran sam da bi i sada po mokrom bila bolja od Wnter1.

Za upoređivanje bi trebalo postaviti konkretne modele, a ne letnja ws zimska guma.

Na poledici ne spašava ni zimska ni letnja guma.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

samsung

#13
Za debica gume se slazem ja u zivotu nisam imao losije gume od tih!!
pozdrav iz St.Pazove

Keka

Generalno, zimske gume su dobro sazvakane u temi http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=356.0 tako da bi sve ovo moglo da se brise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!