Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

gromovnik

Šolje i amortizere sam kupio ranije u Kit Komercu za oko 4500 Swag, levu viljušku (3250) i sponu od njih. Ruke su izasle oko 4000 (tačnije radio sam juče šolje sa ležajevima a danas viljušku i sponu pa su bile dve odvojene intervencije 2500 i 1500).

Keka

Kraj desne spone dobio luft, nista strasno, ali preko nekih neravnina se cuje metalno lupkanje, preko nekih ne. Pomeranjem tocka rukom se oseti da ima lufta. Kad se nakanim, idem kod Djoleta na pregled i zamenu. Postojece su Sasic, presle oko 43.000 km.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Epilog price: otisla spona i kraj spone levo, desno lupkaju plocice u kocnicama.

U servisu Djole (Mirijevski bulevar) zamenjene obe spone, oba kraja spona, gumice balans stangle i stabilizatori.

Cene delova u adekvatnoj temi, rad 4000 din, optika 1600 din. Auto utegnut, mada nije drasticna razlika. Plocice cu resavati kad budem na odmoru.

Kilometraza 218.500 km, stari krajevi spona (Sasic) presli oko 43.000 km, spone (Sasic) jos vise, ne secam se kad su menjane.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gromovnik

Citat: gromovnik poslato 10.06.2016. - 15:48
Šolje i amortizere sam kupio ranije u Kit Komercu za oko 4500 Swag,
Epilog ove priče - pogodio sam 2 udarne rupe pre 2-3 nedelje i šolje sad imaju veliki luft, fino škripuću preko ležećeg.   :bonk: Izdržale su skoro 3 meseca.

mali.alen

Jedno pitanje. koliko je komplicirano zamjeniti kuglu vilice u kućnoj radinosti na Loganu 1. Koliko vidim ima jedan šaraf i treba se izbiti iz vilice. Mora li se skidati vilica ili ide i ovako dok je na autu? Unaprijed hvala na odgovorima. 

Zoran

Skines lafetu sa auta jer nemaš alat za zamjenu na autu
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ako su silen blokovi losi, jeftinija je nova viljuska nego zamena postojecih delova (delovi krstenih proizvodjaca).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 :to:, to sam i uradio na desnoj strani onomad poslije udesa
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Moguće je zameniti ali, obzirom da to nisi radio, bolje skini viljušku.
Najveći problem je izbiti kuglu iz glavčine, što moraš u svakom slučaju uraditi. Posle ti ostaju dva šrafa kroz silen blokove i jedan šraf stabilizatora i viljuška je napolju.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

roolet

Samo da dodam, izvaditi i nekako, ali vratiti je jos teze, ja sam jednom vratio, ali izgleda da je viljuska vec bila pojedena od kugle pa mi je ispala i volan otisao u svoju stranu. Uzas. Zato mozda bolje pecnuti na dva mesta aparatom za varenje, ali najbolje nova viljuska. Nije mnogo para, a dobijes kuglu i dva silen bloka, extra.

Zoran

Koliko se sjecam kugla je ugurana odozdo i nemože ispasti bukvalno na cestu.
Sam svoj gazda - vazda.

roolet

Pa evo sta je bilo, posto je leziste nije dovoljno drzalo, popustila je gore gde je steze glavcina, jos sam malo i podmazao, izletela je za jedan centimetar i zadrzala se u donjoj polovini dela koji je steze, znaci nije ispala na ulicu, samo je tocak dobio nagib od 30%, skripalo je i volan otisao u stranu. Opomena velika za mene. Srecom, isao sam sporo i nije bilo rizika, ali... Od sad samo nova viljuska.

VladaLuger

Pozdrav drugari. Imam za mene veliki za vas možda mali problem u vezi spona,tačnije inbus koji drži kontru je oblajznuo skroz,matica se sad okreće sa navojem i nemoguće je skinuti sponu.Inače spone su mi dobre hteo sam da zamenim manzetnu homo zgloba. Postoji li rešenje da se to skine i vrati u prvobitno stanje a da se ne seče deo navoja.

Zoran

Zagrijati to oko u koje ulazi spona, Gurni sponu unutra pajserom. Sačekaj jedan minut pa pokušaj odvrnuti. Zagrijati na nekih 100 *C bi trebalo biti dovoljno.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

A mozes probati bez neke velike zajebancije, pritisni pajserom preko spone, konus bi trebao da odradi posao.