Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

maestral5747

od kud je podmazivao iz kabine ili iz motornog prostora? Meni malo škripi pedala pri otpuštanju, a podmazivanje iz kabine po osovini pedale (bez skidanja) nije dalo rezultata

miki-bgd

Iz motornog prostora. Bilo je u brzini, pa se nisam detaljnije raspitao sta je radjeno, tj sta je tacno podmazano  :ne:

zac

Da bi sajlu podmazao kako treba moras je otkaciti sa poluge kvacila i uzdici uvis..i zatim podmazati nekim tecnim mazivom.. a iz kabine podmazujes osovinu pedale...

maestral5747


speedo

Starija je tema, ali...
Primjećujem zvuk najviše nalik na zvuk žvakanja nečega prilikom pritiskanja (i otpuštanja) pedale kvačila. Njen hod je normalan, ne trza, ne preskače, otpor je ravnomjeran, uobičajeno mekan. Interesuje me kolika je mogućnost pucanja sajle!? Auto ima 5 godina i par mjeseci i 32.000km.

ivan-bgd

Pre će biti da žvaće pedala oko osovine....sajla ako normalno radi i ako je kvačilo mekano tu ja ne bih ništa dirao.A puca uvek kod pedale tako da....sagni glavu pa pogledaj kačenje na pedali i opipaj sajlu da li je ispucala neka licna i kod kačenja na menjač to isto pogledaj.

szs

Ili se guma koja štiti od češanja kod ulaska u vozački prostor rasušila pa pravi čudne zvukove? Malo WD-a je čudo ;)
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

speedo

HVala vam, pogledaću to ovih dana.

Zoran

Dobro je to nepristupačno. Pripremi se malko i psihički a i neku radnu odjeću obuci jer će tu biti klečanja malko više.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Ovih dana sam u nekoj stisci sa vremenom pa sam samo brzinski prekontrolisao. Zvuk koji sam čuo deftinitivno dolazi od papučice, odnosno od opruge koja se nalazi između pedale kvačila i kočnice, vidi se jasno na ovoj slici:

http://www.dezmembrarimasini.ro/media/images/original/pedala-ambreiaj-dacia-logan-2004--8WoDyD.jpg

Probaću nabaviti neku mast ili neko sredstvo pa malo podmazati da se taj zvuk izgubi...i kao što Zoran reče baš je nepristupačno jer se od samih pedala ide ka gore.

maestral5747

najbolčje otkači sajlu s vilice na mjenjaču pa onda poslušaj, tako ćeš biti siguran da viljuška ili sajla ne škripe

ivan-bgd

Tako neće saznati ništa...jer se škripanje javlja kada dođe do naprezanja sajle,a kad je sajla opuštena naprezanja nema a samim tim i ne škripi.A kao što rekoh ,a i bio sam u pravu škripi pedala....i oko pedale.

speedo

Nema sumnje odakle zvuk dolazi...kad se sjedi za volanom ili kad se gleda ispod haube možda i postoji neka dilema odakle zvuk dolazi, ali sam se zavukao dole kod pedala koliko god sam mogao i jasno se čulo šta je u pitanju.

Krle87

Pozdrav ljudi. Tražio sam po forumu i nisam našao ništa. Auto je Sandero 1.4 2010. Naime škripi pedala kačila i kada se stiska i kada se otpušta. Što je toplije vreme to je izraženije. Ume toliko da škripi da malo i glavi. Ako dugo vozim kreni stani onda baš bude katastrofa. Situacija je najviše poboljšana silikon sprejem, bar ne glavi više i mnogo je lakše, a sva ostala podmazivanje su manje više bila neuspešna. Po drugim forumima pišu da menjaju neke plastike na osovini pedale ili podmazuju. Pošto mi je dosta podmazivanja da li je ovde neko možda imao sličan problem ili da li je skidao pedalu kvačila? Da li je moguće naći negde delove za neku reparaciju ili slično? Da vidim da jurim, možda se i usudim da skinem pedalu ali ne znam šta me čeka, i ne bih baš skidao bez raspoloživih delova. Sve šta mogu da zamenim da zamenim kada već skidam.

Daniel

Ista priča i kod mene, godinama. Menjao sajlu kvačila, nešto podmazivali.....što toplije, to više škripi i kao nekako da blago zapinje  :kava:
Uz dranje klime na visokoj temperaturi prilično nervira.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.