Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Pazi da ti ulje ne procuri na drugi kraj sajle u kabini.

Zoran

U kabini mi je nešto mnogo nepristupačna ta sajla  :bonk:.
Sam svoj gazda - vazda.

ivan-bgd

Ako mene pitate džaba ste krečili....Naime plastična cevčica zna da šeta napred nazad i kada stane u neki položaj onda zna da kvačilo  bude tvrdo i vraćanjem plastike u ležište bude opet mekano....mazanjem se ne dobija mnogo osim nekog kratkog mekog rada.Ulje iscuri a mast ne može da priđe celom dužinom sajle.Prema tome zamena sajle ne gine.To  vam je pogled iz stručnog ugla :too:

Daniel

Ja sam sajlu promenio, i nista. Opet ista prica. Kad je vruc kao da zapinje i čuje se cvvvrrrrrkkk....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ivan-bgd

Dosta sam tih sajli napravio i dobijao dobar efekat posle odrađenog posla.E sad je pitanje i korpe i tog sklopa oko nje.Ali ako se mazanjem dobije mekoća pa se posle opet dešava da ide teže onda je sajla garant.Jesi kupio original sajlu... :ces:?

Zoran

Sajlu treba kupiti original. Tridesetak evrića nije malo ali se problem trajno riješi.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Nije bas trajno, ali je verovatno duze nego zamenska.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Huh...koja je ne znam...ali nesto izmedju 2 i 3 vajferta je kostala.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

sale_u123

@keka
CitatPrimetio sam danas da sajla kvacila pomalo zapinje, ali samo kad je motor vruc. Na hladno klizi bez problema

Ja već nekoliko godina imam identične probleme kao @keka.
Auto ima 6.5 godina i prešao je 55000km.

Sajlu sam u početku podmazivao sa WD40 na početku (prema polugi kvačila) i na kraju sajle (prema papučici kvačila)
(uzgred, pristup kraju sajle u kabini je veoma otežan  :badmood:)
Nije bilo efekta.
Onda sam ista mesta podmazao tovatnom mašću.
Opet bez efekta
I dalje glatko ide dok je hladno, a čim je vruć motor, počinje opet otežano da ide, uz blago škripanje

Prošle godine sam to prijavio u AUTO-ŽIVI i pominjali su promenu sajle.
Medjutim, nisam baš uveren da je sajla u pitanju

ivan-bgd

Citat: ivan-bgd poslato 08.07.2013. - 10:30
Dosta sam tih sajli napravio i dobijao dobar efekat posle odrađenog posla.E sad je pitanje i korpe i tog sklopa oko nje.Ali ako se mazanjem dobije mekoća pa se posle opet dešava da ide teže onda je sajla garant.
:ces:

DrJekyll

Citat: Zoran poslato 08.07.2013. - 18:16
Sajlu treba kupiti original. Tridesetak evrića nije malo ali se problem trajno riješi.

H A :ha:
eh da je samo toliko.
Da osvežim malo temu. Zvao ja HIT i reko aj da pitam prvo koliko im je sajla pa ću posle da pitam u servisu koliko ugradnja...kad mi je ovaj rekao cifru preko 4000 dinara...nisam dalje ni zvao. Pa jel ja vozim je***i mercedes ili dačiju :ljut:

@Ivan
Koliko bi me ovo zadovoljstvo kod tebe koštalo...i koje su mi opcije (da li stara može da se "reparira"...ili tako nešto)?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Znaci WD koji smo prskali , nema vise dejstvo...  :(

ivan-bgd

WD je dejstvo samo do sledećeg prskanja,a koje se često ponavlja i nema efekta jer ne dopire u unutrašnjost sajle.Ipak je sajla dugačka oko 1100 mm.Kvar je obično negde na prevoju ,a to je polovina sajle......uostalom ako Dr. dođe videćemo i obavestiti šire narodne mase na forumu oko rešavanja dotičnog problema :too:

saša61beograd

Jedini način da se sajla podmaže je da se izvadi,obesi da visi i u nju lagano naliva menjačko ulje dok ne procuri na drugu stranu.Za to sam nekad koristio špric sa iglom i treba i po sat, dva da se ulje slije na drugi kraj.Od neke pomoći je da se ulje malo zagreje.Ako je podmazivanje rešenje.

Zoran

Ja za ulivanje koristim flašu od coca cole. Odrežem popola da dobijem lijevak, nataknem ga na sajlu i izolir trakom umotam sajlu za navoje na flaši da ne pušta između salje (pancira) i flaše. Naliveno ulje vrlo brzo procuri jer sajlu možete pomjerati gore dole... :wave:
Sam svoj gazda - vazda.