Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Podmazivanje je bilo uspesno nedelju dana. Prokvrcilo ponovo :badmood:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ivan-bgd

Koje bre podmazivanje ?Ko još može da podmaže sajlu celom dužinom a da je ne rasturi??Može da je namaže na početku ili kraju ili da sipa ulje ali ulje iscuri..... :bonk:..Samo nova sajla i kraj.Pocepala se plastična cev u bužiru i struže.Džaba mazanje :banghead:

Daniel

Nisi pratio na casu. Vrati se 10-tak postova nazad.
Ne peva sajla.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Na Loganu za sada ne zapinje...pu pu pu.

Na Kadetu je plastika buzira ispala nekoliko centimetara i pomera se sa sajlom, kod nje podmazivanje nije pomoglo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

A  tebi škripi poluga...Mada mislim da škripi zbog sajle al ajd... :ne:

nenad70

Moj Logan je presao 90.000km i uradjen mu je servis na 87.000km. Nedavno sam vozio do Grcke cca 750km. bez duzih zaustavljanja osim na benz. pumpama i granicnim prelazima. Kad sam stigao i krenuo da parkiram auto, sajla kvacila je uzasno skripala prilikom pritiska dok je menjac normalno ulazio u sve brzine. Auto je onda mirovao 10 dana i zvuk se izgubio kada sam krenuo nazad. Medjutim vec na 450-om kilometru ista prica - cuje se odvratna skripa na pritisak kvacila. Pre dve godine (na 60.000km) sam zbog istog problema menjao sajlu kvacila. Da li je opet u pitanju sajla, ili treba da menjam ceo set kvacila, ili je nesto trece ?

nik

Citat: nenad70 poslato 21.08.2012. - 20:16
...Pre dve godine (na 60.000km) sam zbog istog problema menjao sajlu kvacila....

Ako su simptomi, odnosno, zvuk isti, sam si dao dijagnozu. Manje je verovatno da je nesto do same papucice kvacila ili do potisnog mehanizma kvacila, ali nije ni nemoguce. Imas vec u temi pominjane razlicite probleme koji su se javljali sa objasnjenjem resenja.
Da napomenem i da su zamenski delovi gotovo uvek losijeg kvaliteta od prve ugradnje (sem kada nadjes delove za prvu ugradnju), tako da ranija pojava problema u odnosu na prvi put nije iznenadjujuca.

Zoran

Iz vlastitog iskustva samo originalna sajla pogotovo što je papučica plastična.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Da podelim i ja utiske, jer nisam se naravno setio da to pitam u servisu. Žac mi je pre neki dan naprskao sajlu WD-om, spolja i u kabini kod kvačila. Mogu vam reći da mi je kvačilo bilo podosta tvrdo na stiskanju, a to sam tek primetio kada sam seo u dastera pa ponovo u mog. Imao sam i problema da mi se auto malo zatrese pri kretanju, onako da malo cima i sad mi je posle podmazivanja sve to nestalo. Videćemo koliko će da traje, ali za sada bolje da je namackam par puta nego odmah da je menjam :glare: (nema se "vremena")
Znači kvačilo je sad kao novo, mekano i lepo klizi (kao podmazano :doh: ) i auto nežnije kreće nego ranije.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Nismo imali vremena, ali sajlu bi trebalo skinuti i podmazati uljem i mascu....ne moras je menjati...WD ce za neko vreme resiti problem.

mladja73

@ Zac: da li je dovoljno da se sajla otkaci iz "motornog dela" , podigne  prema gore i da se sipa u nju ulje ?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Verovatno jeste...prem da kada se skine tada se moze malo podmazati i mascu...treba  je otkaciti od poluge menjaca i skinuti onu gumicu, koja ima ulogu semeringa....bez nje ce ulje bolje zaci u buzir.  :wave:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Ne, mislim na gumicu koja je na ulasku sajle u buzir...na slici se ne vidi od creva...

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.