Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Naledao sam se ja ovih prospekata na nekoliko strana.Užadi za sve i svašta.Sa raznim debljinama, presecima, kvalietima, sastavima.  :nami:..ali za ono što ja koristim dolazi od preko.Ovde se ili ne pravi ili je loš kvalitet :ne:

DrJekyll

E sad da ne tražim drugu temu probaću ovde da priupitam.
Pre neki dan pri stiskanju kvačila, a pogotovo pri puštanju (na leru) imam gadan osećaj na stopalu, kao da klizi po nekim reckama kvačilo. Oseti se pod nogom blago cimkanje na svaki milimetar otpuštanja celim putem. I to traje već dva tri dana. Nikakav problem nemam na visini kvačila i sve normalno radi.
Jel treba da brinem i šta bi to moglo da bude?
Dok sam vozio juga, slično mi je bilo baš pred pucanje sajle kvačila pa reko da pitam.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Moze da bude a i nemora da znaci.  :ces: Ipak ne verujem da ce da crkne na 30 000. pre ce biti da je suva i da 'preskace" u buziru.... mislim da i ja osecam iste simptome, i ako se ne varam, sa porastom temperature taj osecaj je izrazeniji.

DrJekyll

Baš tako. Taman kada budem išao u servis da mi pregledaju spone, reći ću im da mi pogledaju i kvačilo i sajlu i još par stvari.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Jutros sam podmazao sajlu uljem za menjac, ono je lepo gusto. Koliko sam primetio pri skidanju, sajla je OK, tako da ce problem biti u kvacilu.

Novi utisci kad malo provozam auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Ako komanda kvačila ,,recka,, pri stiskanju i otpuštanju oštećena je najverovatnije plastična cevčica u bužiru tj sajla upadne u taj pocepani prorez i tare o unutrašnji zid bužira :ces:

Daniel

Imam slicne simptome vec godinu dana. KAda je toplo i auto kada se ugreje to se pojacava. Secka i cuje se neki zvuk. Podmazivali, malo se utisalo ali kako je otopolilo opet.
U utorak je skidam, ceka i nova sajla pa cemo videti sta je u pitanju.  :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Hajde vidi da li ce zamena sajle resiti problem. Meni sve mirise na kvacilo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Javljam. Nadam se da hoce, jer mi ide na zivce vec  :ranting:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Posle podmazivanja ne zapinje, mada danas nije bilo toplo, pa ne bih da trcim pred rudu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Kao sto sam rekao, prethodna podmazivanja nisu dala rezultate. Danas sam bio u servisu u namerid a promenim sajlu. Inace je 3k rumunska.
Ali nije stos u sajli vec u onom kraju viljuske i tu cvili. Podmazali, za sada je ok, cak mi se cini da je nestao i deo buke "lupkanja" kad auto stoji na leru. :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Pojasni malo, kojem kraju viljuske, da li mislis na osovinu obrtanja ili na kraj gde se kaci sajla?
Jos bolje stavi sliku.

Daniel

Nemam sliku, koliko mi je objasnio nesto kao solja na kraju viljuske.  :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

hobbista

Viljuska na menjacu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

#44
Rekoh ja da je iz menjaca. Viljuska na menjacu na koju se kaci sajla u motornom prostoru. Ta viljuska pokrece korpu/druk ili sta vec na kvacilu. Oko nje ima dihtung guma, koja bas i ne dihtuje, pa je sve unutra puno masne i slepljene prasine. Tu sam naspricao WD40, a u sajlu stavio ulje za menjac.

Da li je bolje ili ne-ne znam, vozio sam u nedelju po hladnoci, tada nije bilo problema.

Dacia sajla u NS kosta 3500 din, zamenska je oko 1500.

PS. Kad mi je na Kadetu crkao druk lager (na ~250.000 km), pre zamene kvacilo je bilo prilicno tvrdo i pustalo je slicne zvuke. Posle zamene mekano je i tiho. Tvrdoca pre ima veze sa korpom, ali je moguce da se nakupilo neke prljavstine i da to pravi problem.


EDIT: danas, posle duze voznje po vrucini, sajla mekana i tiha. Znaci podmazivanje uljem je pomoglo. Videcemo koliko ce trajati. Verovatno je bitno da se sajla skine sa viljuske na menjacu, uspravi i onda polako naliva ulje da bi se samo spustilo sto nize izmedju buzira i sajle.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!