Sajla kvacila

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Primetio sam danas da sajla kvacila pomalo zapinje, ali samo kad je motor vruc. Na hladno klizi bez problema. Auto je presao 115.700 km. Originalna sajla.

Da li se to polako javlja da joj je vreme za zamenu? Kakva su iskustva ljudi koji su je vec menjali?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ma jok, nemoj da je menjaš, samo vozi sa hladnim motorom i rešen problem  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Meni je sajla pukla, nije zapinjala. Možda je problem u nečem drugom.

Zoran

Kupi rezerve jednu neka ti se nađe a ovo prati stalno.Sajla gasa na R5 mi se ponašala isto tako , ja sam je odvojio kod "karburatora" podigao gore i nasuo WD 40, kupio rezervnu ali nikad mi nije zatrebala.

                   Zoran

    P.S. Za Sandera već imam rezervnu neka se nađe. Bila je oko35 eura.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

...i nalazi se ispod suvozačevog sedišta, hehe ima nas koji pratimo fabulu radnje...   :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ako nastavimo tom fabulom radnje, da ja lepo kupim jos jedan logan pa da ga vucem za sobom, just in case....  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

 Odspoji sajlu i proveri šta se onda dešava.

Zoran

Ja razmišljam ovako, imam plan da ću sa Sanderom preći 400 000 km. Imam predstavu koje dijelove ću sigurno morati mjenjati i već sada kupujem kad mi šta naleti. Kupio sam recimo 3 filtera za zrak, 5 filtera za ulje, nekoliko sijalica H4, desetak litara motornog ulja. Mislim jeftinije mi je ovako kupiti usput kad mi naleti nego "maksuz" tražiti sajlu za kvačilo a siguran sam da će mi trebati i još će mi auto stalno biti u pogonu.

      Ako nećemo ništa za rezervu onda bi trebali na svakoj pumpi sipati goriva samo do sledeće. Hoću reći to bi bilo skupo.

                                                                                                                                                           Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

 :doh:

Za 200.000 km ti delovi ce biti jeftiniji, ulje u kantici ima neki rok upotrebe......neprofesionalno i neracionalno ponasanje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Za mene je skupo i neracionalno ako mi auto stoji zbog sitnice pa moram ići 500 km taj dan sa kamionom, umjesto da odem Sanderom i prikolicom.

                                                                                                                                                                                        Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Da vaskrsnem temu-kako je otoplilo, sajla kvacila ponovo pocela da zapinje kad je motor vruc.

Potrudicu se da je za vikend podmazem, pa javljam utiske. Jedino sam u dilemi da li da podmazujem sa WD40, silikonskim sprejom ala WD ili motornim uljem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Džaba mazanje.Dođi kod mene u servis da napravimo novu.Usluga brza i kvalitetna,a cena....gratis za global moderatora :nami:

kiconix

#12
Kh, kh, kh.
Kolko bese onaj podizac zadnjeg stakla  :whistling:

ivan-bgd

Odosmo u  :offtopic:   :lau:..verujem da umeš da demontiraš podizač pa ćemo da ga repariramo...dođete pred kraj rada i vodite na piće...al svako od vas dvojice  po jedno :lau: :) :D..osim ako nije baš mnogo oštećen pa će da padne neka kinta makar za delove :whistling: :hihi1:

Keka

Prvo cu da je podmazem, pa ako ne pomogne, podmazujem tebi grlo  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!