Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Paa, fabrika nije propisala ni zatamnjena stakla, ni ksenone, ni kedere u kederima, ni izolaciju u vratima i ostalim mestima, itd. pa se mnogi lože na to...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Citat: Keka poslato 20.07.2010. - 07:44

Ako je fabrika propisala i stavila npr. 60 Ah (540A), onda ne treba ponovo izmisljati rupu na saksiji.

Ali fabrika je kasnije počela da ugrađuje od 70Ah.

Keka

U benzinca 8v?  :ces:

Pa oni poceli da prave eletromobil  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#18





Veterinar

#19
Jos nije za preporuku, jer sam ga tek kupio, ali... Danas sam morao resiti pitanje akumulatora u trenutku, nazvao sam Batery centar i tamo mi je receno da nemaju B.H. odgovarajucih Ah, ali imaju Starter od 66 Ah. Na moje pitanje o garanciji upitan sam koji motor imam. Kad sam rekao, momak mi je savetovao da ne kupim kod njih to, nego da se snadjem, jer ce akumulator stalno da se prepunjuje i nece dugo izdrzati, a zbog toga mi neće uvažiti reklamaciju u okviru garantnog perioda.
Oki. Morao sam da kupim akumulator, jer me sutra čeka (nadam se) vožnja do majstora za dizne, tako dam sam u Bat. centru uzeo Yuasa (!?) 60 Ah, koji je dečko nahvalio, a koji je koštao 7320 dinara, jer sam im dao stari. Nemam pojma da li je to povoljno, ali kod bošiste ću svakako da plačem, pa ovih 10-ak evra  odjednom ne igraju veliku ulogu.

Nikolagavijal

Yuasa (!?)
Firma sa dugogodišnjom tradicijom-imao taj aku kao fabričku ugradnju u Kawasaki još pre 20-tak god. i sluzio me dugo iako je problem kod motocikala duga zimska pauza.Sve kasnije zamene pokazale se lošije tako da mislim da si napravio dobar pazar. :dobro:

Loganovac

Na sajtu se ne pominju akumulatori za putnička vozila...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Pa i ne treba mu za putnički auto, nego za 539.   :Smiley: :njanja:
Sad ozbiljno. Mislim da je sada, po meni, najpametnije uzeti Silver Vartu. Jeste skupa, ali:
1. Odličan akumulator za novije automobile;
2. Ima 40 meseci garancije (boli te uvo za akum. 3.5 godine);
3. Ima dosta jeftinijih, ali i dosta lošijih + 2 godine garancija;
4. itd...
I drink to make other people more interesting.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Sir Oliver

#24
Pa sada kada malo bolje pogledam, razlika u ceni i nije velika, + 3Ah više.
Silver  Varta 63Ah je 8390. Za tisuću dinara više - vredi.

I drink to make other people more interesting.

sibelius

podrzavam ideju za Vartu
ako ni zbog cega drugog a to je zbog garancije.

dacijetina

Varta crne boje odradjuje posao vec godinu i po u Loganu 1.4.  :to:
Calciu je trajao pet godina.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

zac

U AP-sportu sam pazario Varta-Blue Dinamic 60Ah - 540A pobude.  Cena 7190 din, garancija 36 meseci. Otkupljuju stare akumulatore za 500 din.

kiconix


Andrix

Citam ovde svakakva iskustva, u jednom bat.centru mi rekose da treba uzeti akku koji je za nijansu jaci od fabrickog, a moj rumunac je 60 ah, znaci sve do 70 je ok, bas da se ne bi saranio alternator...Jos guram ovaj fabricki mada na skorasnjih -20 sam morao da palim kola svaki dan ali je pretekao, Tako da me za sledecu zimu  ceka trosak pa skupljam iskustva...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari