Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Uzmi Telefonoteku pa pozovi otpade.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ljutikrilo

ume li neko da mi objasni razliku između orginal felne i zamenske (ako one uopšte i postoje)


kako da prepoznam koja je koja, kada budem otišao kod nekog prodavca?

krle

#137
Felne imaju na sebi Renoov kod, kao na fotografiji . Ovaj tip felni ugrađivan je do 15.09.2006.g. i imale su naziv   Sianai (na skici pod 1.), što je i napisano sa unutrašnje strane plastičnog poklopca.

Posle ovog perioda, pa sve do pojave Ph2 u Laureate su ugrađivane alu felne tipa Bran (na skici pod 3.), a u Prestige  tipa Bolchoi (na skici pod 2.) . U ph2 se ugrađuju felne tipa Alium (na skici pod 13.)


Kod poslednjeg modela ET je 43 a kod  prethodnih 50.

ljutikrilo


Andrix

Na mom Sanderu 2 felne su ET 40, i gde da nadjem jos 3 takve za drugi komplet guma
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

glavonja3

Evo kako spolja izgledaju Zeljkove felne od 15 cola posle tri sezone koriscenja u zimskom periodu: korozija po obodu a sredini dosta manje. Iznutra je situacija slicna, mozda je korozija ravnomernija. Prve dve sezone sam koristio radkapne a ovu nisam ni stavljao na felne. Pranje spolja felni je bilo osrednje cesto, a iznutra 1-2 u sezoni. Osim ovoga sto vidite na slici, drugih primedbi nemam.

dovla

Samo ih premaži "Antirostom" i ostavi, ako nećeš da ih farbaš.
Efekat je iznenađujući !!!

Andrix

Mnogo su nesto zardjale, meni originalne ni posle 8 god na loganu nisu ni priblizno ovakve. Mada imaju uticaj i ratkapne, gde nema plasticnog dela videla se tackasta korozija
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Ova rdja je sasvim dovoljna primedba, narocito ako je na mestu gde naleze guma. Dovodi do manjeg ili veceg pustanja koje se tesko sanira.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Kada sam kupio zimske gume odmah sam ih stavio na ove felne. I od tada ih nisam ni skidao. Ne znam sta je unutra gde naleze guma ali one ne popustaju... Namazacu ih antirostom, to sam skroz zaboravio.

Logan1.4MPI

Citat: glavonja3 poslato 03.05.2014. - 09:35
Evo kako spolja izgledaju Zeljkove felne od 15 cola posle tri sezone koriscenja u zimskom periodu

isto sam kupio od Zeljka i isti problem imam...
auto perem redovno i uvek puno paznje posvetim i felnama...
kada ih skidam, posle sezone, felne operem detaljno od prljavstine i soli (iz guma povadim kamencice i slicno)
poprskam WD-40 (to imam...)

rdja na sve strane...

dok fabricke uopste ne rdjaju (pre sam njih zimi koristio, pa se ne moze reci da je zbog sezone...)

drzarkod

Zato sto su Zeljkove Made in China ili Romania treca klasa a cena je veca nego moje made in France za Dustera koje nemaju tackicu korozije posle 3g.

Zoran

Sada da ne ispadnem "nadzak baba" ali ova felna na centralnom dijelu nema uopšte ukucane oznake, što bi stvarno upućivalo na to da neke uslove ne ispunjava.
Sam svoj gazda - vazda.

Logan1.4MPI

Takodje mi je drugar vulkanizer rekao da su Zeljkove felne jako tanke... al meni rade posao jer su slovenacki putevi savrseni bez i jedne rupe!

Veterinar

Hm. Na mom Loganu su dosta rdjale fabricke felne na ispupcenom srednjem delu (kada se posmatra prva fotografija clana Glavonja3).  :ne: