"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

Zare82

#30
Citat: sale_u123 poslato 03.09.2010. - 11:06
Pretpostavljam da ce ipak morati da se odradi veliki servis i na nepunih 30000km.
Samo je pitanje gde da ga radim?
Da li kod Žive ili....
Šta vi, drugari, mislite o tome?
Ja juce kod Žive uradio servis.... malčice sačekao par sati i sve odradili ljubazni majstori za nekih 31000 sa vodenom pumpom i antifrizom, elfovo ulje itd.... i sve je ok, sve pohvale, ja samo kod njih idem!!!

sasa petrovic

Sredinom novembra idem na prvi servis kod Zive u Pancevo. Da li neko zna koliko ranije moram da zakazem i da li mogu da zavrsim posle radnog vremena ili moram za vikend, inace sam iz Smedereva.

Loganovac

Okreneš telefonom servis i pitaš. Koliko se sećam, radno vreme im je do 16h, subotom ne rade, ali ipak proveri. Nije loše da pozoveš bar nedelju dana ranije da zakažeš, mada ja za redovne servise nisam imao problema ni sa zakazivanjem dan-dva uoči servisa. Verovatno zavisi i od trenutne navale...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Subotom rade. Zapravo, radili su dok sam isao kod njih, sto podrazumeva osam servisa uradjenih samo subotom.

krle

Ja sam većinu servisa radio subotom, veliki servis isto subotom. Praktikovao sam da zakazivanje uradim ponedeljkom. 

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sale_u123

Citat: sasa petrovic poslato 10.10.2010. - 20:01
Sredinom novembra idem na prvi servis kod Zive u Pancevo. Da li neko zna koliko ranije moram da zakazem i da li mogu da zavrsim posle radnog vremena ili moram za vikend, inace sam iz Smedereva.
Rade i subotom.
Ja sam danas (sreda) pokušao da zakažem za ovu subotu, ali me ne mogu primiti - puni su.
Nudio mi je i petak, tako da izgleda ima slobodnih termina radnim danom i ako zoveš samo par dana ranije.
Zakazao sam subotu u novembru.
Kažu da će da menjaju vodenu pumpu, svećice, komplet kaiševe + redovni servis zamene motornog ulja i filtera.
Koštaće 31000 din (u HIT autu su me oladili kada su mi saopštili da to košta kod njih 50000 din ?!!!)

Za veliki servis se mora doći u servis ranije jer ga (kako kažu) rade 4 sata.

Čovek mi je objasnio kako se dolazi do njih (iz Bgda).
Jedino ne znam koliko će mi trebati (vremenski) do onde - da znam koliko ranije da krenem.

Veterinar

Obilaznicom se vrlo brzo stize. Ja sam jednom radio kod njih servis (mali) u 8h, a u 9h mi pocinje radno vreme na Karaburmi. Verujem da od Pancevackog mosta treba oko 22 minuta sa stajanjem na vecini semafora. Desno se skrece na prvom semaforu, nakon cega su sa desne strane nakon prve raskrsnice (lupicu, to je jos oko 1,5 km voznje, ne mogu da procenim). Napomena svima : na semaforu kod Zive nema trepcuceg zelenog svetla, a policija kaznjava ako se vozac zatekne na zutom. Iz sopstvenog iskustva - pripazite. Ogranicenje je bilo 40 km/h, sada je (ako se ne varam) 30 km/h, tako da se kroz raskrsnicu ne "proleti". Majstor iz servisa kaze da je imao problem slican mom.

LeNgenda

Upravo zakazah prvi servis, jedan spikerski bas dize slusalicu.

Ako ces sinteticko ulje (Elf Evo), ondaK je 6450 din, a ako ces polusintetiku ( :ne:), ondaK je 700 dinara manje.
Ulje, filter ulja, filter vazduha i ruke.

Nisu me pitali za kilometrazu, niti za bilo sta slicno, "Prvi servis? U redu."

Ljubazno i povoljno. Slikacu racun kad ga dobijem, pa cu okaciti.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MajorSoul

Koliko vidim ako ovi u Hitu nesto za*ebu eto mene kod Zive na servisu :)
:wind:
..need more buttons..

Mi_los

ja i cale malopre bili kod Zive da nam ugradi kuku i to nas je kostalo negde oko 23500 dinara......a raspitao sam se za servis veliki servis kosta oko 30500 dinara a kad bi se menjalo i ulje u menjacu i kompletan servis menjaca to bi moralo da se doplati jos nekih 9000 hiljada..... uprincipu veliki servis motora i menjaca negde oko 40000 hiljda dinara...........

krle

#41
 :ces: Servis menjača?

Zamena ulja u menjaču, provera polužnog mehanizma. Plaća se samo ulje.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg14977#msg14977

Mi_los

tako je meni receno, sad nzm sta je sve uracunaro u taj servis....

krle

Dao sam ti link sa skeniranim računom iz koga se vidi šta se radi i koliko košta.

sasa petrovic

 I meni su rekli da je prvi servis 6.400 sa sintetikom, ali ne znam da su u taj iznos  uracunate i ruke,odnosno usluge servisa ?