Grejači kod Logana i Sandera 1.5 dCi

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Prvi put sam menjao grejace na 173000km, iz puke radozalosti sam skinuo da vidim da li su ispravni, tri su bila riknula, palio je kao mina.  Savet, ne diraj nista dok pali, nema potrebe.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

mikele

Danas sam radio veliki servis na Loganu 1,5dci 2009,g, i usput majstor proveri grjače i ne rade prva dva, kaže da zemenimo,zameni. Iako je ova dva dana 2 stepena C nisam primetio nikakav problem sa paljenjem. Nakon zamene isto, nikakvu razliku nisam primetio. Bez 2 grjača i sa zamenjenim pali ko mina. Kao što reče jedan od prethodnika ne menjaj dok ne pravi problem, pozdrav forumašima. Inače stavio je Klaxtar neke zamenske grejače.

Veterinar


lovac

Danas kod majstora - pregled auta pred put u hladnije krajeve, konstatovano da mi ne radi ni jedan grejač.
Do sada nisam ništa primetio, auto dobro kreše.
Doduše, ovde kod mene u HN nije hladno, ni ranom zorom...  :lazy:

Čuo (čitao) negde da se grejači ne uključuju kada je prilikom startovanja temperatura veća od +5.
Šta kažu stručnjaci?

atomic

Ustanovio da ne rade 3 grejača.
Kupljen set Bosch grejača.
Šifra: 0250212009

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Keka

Koristio Bosch na Kadetu (spori grejaci), kratko trajali i u kratkom roku pocrkali jedan po jedan.

Koristio Iskru, sad koristim NGK, ne secam se kad sam ih stavio koliko dugo traju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


atomic

Proveravaću ih češće onda. Prethodni su bili hvaljeni Beru, Made in Ireland pa su takođe crkli. A eno kod strica još fabrička ugradnja posle deset godina svi ispravni, ne znam koji su.

Turbo

Ako je neko radio ili ima iskustva sa grejacima.
Dva komada zapekla.Majstor nece da sili,kaze oce da puknu.
Sta raditi?Ili ne raditi?

atomic

Špricaj WD-40 nekoliko dana i vozi auto da prodre koliko može. A onda pokušaj dok je motor vruć da odvrneš.

Turbo