4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

#30
Verovatno nisu,da jesu koštalo bi pet puta više.
Silent,na tvom mestu,sa tom kilometražom i sa onim što si (nepotrebno) radio na prošlom servisu,ja bih zamenio samo ulje i filtere.Štelovanje ventila ne može da škodi,ali mislim da nije još uvek neophodno (s obzirom da voziš na benzin).

Imam utisak da si ti od onih savesnih vozača koji ne štede na održavanju,pa čak malo i preteruju.Radi kako hoćeš,ja bih samo menjao ulje i filtere.Kaiševe i vodenu pumpu (veliki servs) radio bih tek sledeće godine (možda).





Goky

Nisu. Kada su radili dihtovanje pitao sam ih da li ima potrebe da promenim celokupnu tečnost za hlađenje rekli su mi da ostavim to za narednu godinu kada budem menjao kaiševe i pumpu za vodu (verovatno računaju da ću naredne godine biti na oko 60.000km pa na toj kilometraži da radim veliki servis).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

silent

Citat: saša61beograd poslato 31.03.2014. - 18:40
Imam utisak da si ti od onih savesnih vozača koji ne štede na održavanju,pa čak malo i preteruju.

Tako je  :c:

Keka

Cene su im akcijske, sa sve podloskom od ~200 din  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

I za 1l ulja 800 din, kao da je Solaris  :fiju: :fiju: kolika mu je cena kada nije akcija?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Citat: silent poslato 31.03.2014. - 18:08
Jesu li ti pominjali vodenu pumpu i kaiseve?

Pitanje je apsolutno na mestu. I ne samo da pitaju, trebalo je da predlože da se uradi ono što piše u servisnoj knjižici - veliki servis se radi na 60.000km ili 4 godine, a ipak su oni ovlašćeni, pa ne razumem ko im je dao mandat da odlučuju bez konsultacija sa vlasnikom da odstupe od propisanog režima preventivnog održavanja vozila. E sad, tvoja je stvar da li ćeš to prihvatiti ili nećeš (mislim na Goky-ja).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Goky

I da su predložili ja to ne bi prihvatio... ipak je ovo jako mala kilometraža za veliki servis.... bez obzira na interval u godinama.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dzule

kako mi u maju dolazi vreme za servis, nazvao servis sekulic da pitam sta se radi na cetvrtom servisu.
prvo sto su me pitali za godiste auta.
kada sam rekao da mu je ovo cetvrta godina, rekose da se menjaju i kaisevi, jer je predvidjeno servisnom knjizicom, 4 godine ili 60.000 km.
oko 26.000 ce biti ceo servis

Keka

Mnogo je to jeftino za veliki servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

 Verovatno je zbog ne menjanja vodene pumpe takva cena.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Renault set zupcastog za 1.6 16V kod Zeljka kosta 12.000, Renault set PK kaisa kod Zeljka kosta 7.000 din. Gde su svecice, potrosni materijal za blokadu bregaste itd.

Posto su ovlasceni skuplji, izadje da zamena svih ulja i filtera dodje gratis (da podsetim, zamena ulja i filtera za 1.6 8V kosta 3.900)....Logika kaze da malo sutra do 26.000 dobije zamenu ulja u menjacu, ulja za kocnice, rashladne tecnosti.

Ja bih pre radova trazio predracun, a u servisnoj lepo pise sta se sve menja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Oni za 26000 ili 4 godine podrazumevaju redovan servis + zamena kaiseva. Tek kada pocnu da rade, tada vide da li treba menjati spanere i vodenu pumpu, to naravno tada dize cenu.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Na stranu vodena pumpa, ali da zamene kaiseve bez zamene spanera-to je cist idiotluk.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

To redovno rade, spanere ne menjaju do 120000. Nekome mozda i naplate, ali ga ne zamene. Na prethodnom Loganu, kada sam radio prvi veliki servis, u Sekulicu, isto su mi tako rekli, ali su napomenuli da je cena bez spanera i vodene pumpe. Kada su zavrsili, rekli su da su spaneri i pumpa ok i da ne treba da se menjaju, da je trebalo zvali bi me telefonom da pitaju. Menjao sam ih na 137000, t.j. na drugom velikom servisu. Ne znam da li ima veze zato sto je to bio dizel, ili isto rade na benzincima.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Ma ljudi 99% da lezaj spanera ne propadne na 60 000 ..i vrlo je verovatno da gura i do 150 000 ...pa na koliko kilometara menjate lezajeve u alternatoru? a ioni su napeti remenom.  :kava: