All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

vladow

Ovo ti je cisto zimska guma....

Andrix

I na Winteri ima oznaka M+S, a cisto je zimska, smatram da su all seasson gume u stvari zimske samo malo tvrdje, da bi se leti sto manje trosile, i za nezahtevnog vozaca koji ne prelazi mnogo mislim da su ok.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

Tačno,all-season gume jesu bliže zimskim nego letnjim,to se i po izgledu šare vidi.
Slabosti all-season guma su izraženije leti nego zimi,naročito pri kočenju.

Loganovac

.. ali i zimi, naročito po snegu...   :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Zato zimi lagano, kao i sa zimskim, a ja nisam imao problema ni sa Winterama koje sam terao i leti. Zavisi i do vozaca...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Ja takodje furam i leti i zimi na winterama...nemam uslova za drzanje jos 4 gume, pa sam primoran....a i ne smeta mi, vodim racuna u saobracaju, ne jurcam, pa i ne primecujem lose karakteristike M+S guma.

saša61beograd

Nikad (!) od 1979.god nisam imao zimske gume.Najviše kilometara sam prevezao na all-season gumama: preko 200.000km na Tigru 621 (dok sam vozio Zastave) i oko 40.000km na Savi adapto,na Loganu.
Taj Tigar 621 sa sitnom oznakom M+S je za snagu i težinu Yuga i Keca bio sasvim ok čak i po dubokom snegu,doduše dok je relativno nov.
Na mokrom kolovozu pali mi se crvena lampica u glavi,a kad je sneg,onda posebno!Kada se,recimo, spuštam niz strmu ulicu koja je pod uglačanim snegom-ledom,opreznost je maksimalna;drugim rečima,u-erem se od straha (opreznosti).To je moj recept za uspešno preživljavanje na all-season gumama.

Zee

Ja sam prezimio sa Sava Adapto HP gumama ovu zimu, nisam primetio neke posebne nedostatke, ruku na srce lagano sam vozio i drzao odstojanje od automobila ispred mene, kao meru predostroznosti iz razloga sto mi je ovo bila prva zima u Loganu i prva zima sa all season gumama.
:wave:

kiconix

Ako cemo iskreno, ovo i nije bila zima. Mogli smo svi da prezimimo i sa letnjim.

Andrix

Zima ko zima, ali zakon je zakon,
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

#101
Keka svaka čast za redovan update.... Međutim, logično, jer da su se proslavile šta bi bilo sa tržištem zimskih guma ili letnjih, svejedno. Moje mišljenje je da ko malo km prelazi godišnje, živi u ovakvim krajevima ili na moru, nije neki zahtevan vozač može sa ovakvim gumama da ima najbolju ekonomsku računicu uz poštovanje zakonskih normi. Pozdrav

Keka

Nije rec o ekonomskoj racunici, vec o testiranju u standardizovanim uslovima: suvo, mokro, sneg, led, buka, potrosnja goriva i trosenje gume. Poenta je da ni jedna himera (da ne kazem Frankenstajn) nije dobro prosla.

Ekonomska racunica je nesto drugo. Ko malo prelazi, nema ekonomsku racunicu da ima auto, moze da koristi polovne gume, ili da balansira na neki treci nacin.

Test je postavljen "as is", sa ocenom performanse gume, bez upustanja u ekonomsku racunicu.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zee

Ja se jos kotrljam na Savama, nista im ne hvali, ja kulturno vozim, a one se kulturno kotrljaju.
Svi srecni i zadovoljni.
:wave:

drzarkod

Naravno, sve se slažem, samo sam dao osvrt, da ako mogu za 4 god. predjem 40000 km sa letnjim i još toliko sa zimskim gumama, volim da vozim na gornjoj granici, živim u brdsko planinskim uslovima ili idem često u te krajeve, test all season guma me ne bi interesovao.