"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Ću da licitiram na ebayu pa ako prođem biće extra. Već sam skinuo torque app za android i baš super izgleda, a i meni bar nisu ovo neke pare zarad ličnog zadovoljstva da malo bolje upoznam svoj auto, ionako bi te pare potrošio za neku glupost. Javljam kada/ako dobijem adapter.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

Moram dablpost :whistling:

Ljudi ja ovo kupio na ibeju....al sad neam pojma kako da platim :doh:
Ako neko zna nešto što ja ne znam nek me cimne na PM ili tako nešto.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Gagi1/2

Čekaj, jel si kupio na eBay-u ili na Dealextreme-u iz pretprošlog posta? :ces:
Ako si na eBay, daj neki link, pa da vidimo šta kaže prodavac o plaćanju.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Gagi1/2

Hm... Primaju samo PayPal. Čak ne primaju ni kartice. :ces:
Probaj da kontaktiraš prodavca i pitaj ga dali bi primio uplatu preko Moneybookers (Skrill). Ako prihvati - tu bih mogao da ti pomognem, ali ako neće - mrka kapa!

EDIT:
Mislim da je ovde na forumu neko spominjao da ima PayPal nalog - ne sećam se tačno ko. Probaj malo da pretražiš, pa vidi sa njim. :ne:

nik

Proguglaj malo, znam da je pre par godina bila neka agencija u Bgd koja je plaćala uslužno putem PayPal-a (i ugrađivala se pošteno :place:). koji kod nas ne funkcioniše. Ako ne to onda da navataš nekog u inostranstvu da ti plati.
PS: Gagijev predlog je dobar, možeš da probaš, ali po mom iskustvu su male šanse jer ovi trgovci iz Hong Konga najčešće imaju PayPal račun vezan za neku banku na zapadu, a ne u Kini.

DrJekyll

Hvala svima na pomoći, ali mislim da ću ipak ovo uzeti kod nas  :cry:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Gagi1/2

U tom slučaju obavezno kontaktiraj prodavce na eBay-u i zamoli ih da pokrenu postupak za otkazivanje transakcije da nebi dobio negativan fidbek. :to:

loganoman

Jel moze ovaj scanmaster da se nadje negde na internetu za windows 7? Probao sam nekoliko ali ne rade.

DrJekyll

Uzeo danas ELM327 blutut .... e sad pošto na laptopu nemam blutut moram preko telefona da se zanimam. Taman ću da ponesem na okupljanje.

A da, cena 2800....
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

glavonja3

BT adapteri na USB su dosta jeftini i mali tako da to ne bi trebao biti problem.

DrJekyll

Evo danas sam se zezao da ga uparim sa telefonom i baš sam se iznervirao. Prvo nisam mogao da se uparim nekoliko puta i svaki put kada sam priključivao uređaj mi je izbacivao drugi set brojeva. Posle 10og pokušaja izbacio mi je u meniju na telefonu OBD i iz 3.eg pokušaja sam se upario. Onda sam upalio torque i nikako nije mogao da se poveže sa uređajem...kao da ga nema. Proverio sam u setingsu sve i stavio da mi pali već upareni uređaj i nikako nije htelo da radi. Videću da probam opet danas, ali kako stvari stoje ipak ću uzeti onaj sa kablom na USB pa na laptop....ne znam zašto to odmah nisam uzeo, još je i jeftiniji....2200 din.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

kiconix

Ponovio se i ja za vikend.
Za razliku od tebe ovaj moj uredjaj sljaka kao satic.
Ponecu i ja za Nis pa cemo da vidimo.  :to:

DrJekyll

Extra, taman da naučim kako se koristi :doh:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

glavonja3

Nabavio sam ELM327 uredjaj sa kineskog sajta, koji sam spominjao na predhodnoj stranici u ovoj temi. Upario sam ga preko BT veze sa Huawei Android telefonom i Torque softverom, radi iz prve.

Takodje moze i sa laptopom ali tu postoji vise problema: softver sa uspostavljanje BT veze na laptopu je nezgodan, OBD softver koji dolazi na CD-u je neki prastari ili se mora jos i platiti, baterija laptopa mora biti dobra ili mora se imatu adapter sa 12V na 220V.

Uredjaj za dijagnostiku radi i kada nije startovan motor, sto je dobro jer se mogu ocitati parametri i greske, ali se mora paziti jer sigurno trosi struju iz akumulatora.

Spisak OBD softvera za Android:

- Torque Lite
- Torque

- Obdroid-pro

- OBDAutoDoctor

- alOBD Scanner
- alOBD ScanGenPro
- alOBD Terminal

- OBDKey Fault Code Reader

- OBD Car Doctor

- Check-Engine

- Auto Clinic

- OBD DLC Lookup

- OBDKey Mobile

Neki su besplatni a neki se placaju.