Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

sibelius

ja sam pre 2ili3 uzeo Vartu....kad sam promenio limuzinu promenio sam i akumulator tj vartu prebacio kod sebe. jos uvek radi kao sat
garancija 5 godina

roolet

ja svima preporucujem proatomic. to je vartin brend, malo jeftiniji ja imam i u daciji i u espasu, zakon je.
bez odrzavanja je, nema zeleno okce. kazu da nema reklamacija.

zujac

#77
Ovih dana nakon 6 godina u potpunosti crkao fabrički Rombat calciu 70 Ah udarne snage 630A. Nakon pregleda foruma i interneta kupljen je Exside Premium 64 Ah i 640A 36 meseci garancije. Cena 9.600,00 umanjena za 700,00 dinara na ime reciklaže . prodavnica stil Komerc Aranđelovac. Sa fabričkim prezadovoljan sa ovim Exside nadam se približno isto obzirom da je marka među vodećim proizvođačima akumulatora.

dačanin

#78
rombat riknuo posle 6 godina i 8 meseci..... 420A 50AH, nije mogao da kresne al su radila svetla i "blinker"...
ubačena varta blue dynamic 470A 52AH, montirao 4 sata - pošto sam 3 sata tražio ključ a onda je počelo da grmi.... :banghead:

cena - 7440,00 i 3 godine garancije....
bez održavanja, naravno  :D
kod "Andreje".....

hobbista

Meni je otpala nalepnica sa akumulatora, ali je ostao utisnut datum proizvodnje - 06/2008
Dakle 6 godina i (nepuna) 4 meseca.

Vidim da je ubacivan razni kapacitet u nova vozila, iako sam mišljenja da je 52-55 AH puna kapa.

Neka preporuka za radnju u Beogradu ?

@dačanin:
"Andreja" je... ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Uzmi tamo gde su najsveziji!
Pre dve godine kada sam kupovao nasao sam sveze Varte u AP-sportu u Bezaniskoj ulici u Zemunu...tada se dobijao popust ako doneses stari na reciklazu...ne secam se koliko je bio popust..

jasho

Zvezdara, posle tramvajske okretnice na bulevaru, još malo prema Kaluđerici, prođeš OMV pumpu i odmah sa leve strane malo uzbrdo prodavnica i servis akumulatora, malo neugledno izgledaju ali je roba taze i cene su ok plus otkupljuju stare akumulatore, ja dobio 800 din za stari. :whistling:

hobbista

Nešto mi je AP popustio poslednjih godina. Lako su izgubili neke verne kupce zbog čudne poslovne politike.

@jasho:
Taj kraj mi je skoro pa zavičaj :D
Preko puta pumpe je vulkanizer i popravka branika, ali se ne sećam akumulatora  :ces:
Tamo dalje ka pijaci su bile neke radnjice... Kada kažeš "uzbrdo" to se odnosi na dvorište (uvučeno od ulice) ili... ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho

#83
Veliko dvorište, prostrano, radnja je u dvorištu, pa kad uđeš u dvorište moraš malo uzbrdo vidljivo je sa glavnog puta, po sećanju kao da ima ili neki otpad ili polovni auto delovi još tu nisam obraćao paćnju, znam da su ovlašteni servis za black horse, bugarske neke akumulatore itd, za ovaj koji sam ja uzeo su mi rekli da za dve godine nisu imali ni jednu reklamaciju, što im ja baš i nisam poverovao, a oni meni verovao ili ne, ali tako je, rekoše i za BH da ne mogu da žive od reklamacija koliko su loši, ovaj ima tri godine garancije i ugrađuje se kao prva ugradnja u audi, mazdu,itd.

Evo ti link kad sam o tome pisao http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1407.255 mrzi me da izlazim sad napolje da tražim po kolima garanciju da ti kažem tačno kako se zovu, ali nije uopšte teško naći, možda nekih stotinjak metara posle OMV pumpe, prati samo levu stranu.

p.s.
digao sam dupe,  :friends: Servis akumulatora Majstor Mile,  Bul. kralja Alkesandra 455, http://www.akumulatordoo.com/

hobbista

Hvala lepo  :friends: :ziveli:
Ako sam dobro razumeo, uzeo si Polar kod njega?

Ajde neko neka me ispljuje sada :D
Gledam ove tuturutu Biloxxi akumulatore u Metrou. Trebalo bi da su bugarski (Monbat). Da'l to može da pregura 2 godine  :ces:
55Ah - 4.800din, stari u gvožđe za 800 i izađe 4.000
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Uzmi Vartu i nemo' se zezas sa tim no-name. Ako bas hoces jeftino da prodjes, uzmi Black Horse, garanciju bi trebao da pregura.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

#86
Imas i battery centar na pocetku Cvijiceve.
http://www.batterycentar.rs/texts.php?text_id=20

jasho

Citat: hobbista poslato 22.10.2014. - 20:29
Hvala lepo  :friends: :ziveli:
Ako sam dobro razumeo, uzeo si Polar kod njega?


Da, da! :to: Čak sam se bio napenalio da idem na NBG i Zemun da uzmem, ali sam našao na netu njih, rekoh usput mi je, ajde da pogledam, i uzmem kod njih ovaj Baren, moj je slučaj bio malo specifičan jer sam imao fabrički rumun od 70 ampera i 640 A, pa kao ne bih trebao da idem na niže od toga, tako da sam na kraju uzeo ovaj od 64 ah i 610A.

hobbista

 :to:

@kiconix:
sa njima imam loša iskustva po pitanju reklamacije. Ne mogu sada da se setim tačno, ali ubeđivali su me da je BlackHorse od 45Ah kome napon na testu opterećenja kod njih padne na nešto ispod 8V ispravan akumulator.
Naravno, kupljen je kod njih i oni su dali garanciju. Vlasnik auta je odustao od daljeg insistiranja za zamenu jer je video da sam zapenio na takvu njihovu tvrdnju.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bind

#89
Citat: hobbista poslato 22.10.2014. - 20:29
Ajde neko neka me ispljue sada
Gledam ove tuturutu Biloxxi akumulatore u Metrou. Trebalo bi da su bugarski (Monbat). Da'l to može da pregura 2 godine  :ces:
55Ah - 4.800din, stari u gvožđe za 800 i izađe 4.000

Monbat je meni odlicno sluzio na golfu  8 godina .