Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

djuraman

Došlo je vreme za "veliki servis" na 60.000km.
U dva ovlašćena servisa u Nišu, preko telefona, dobio sam cenu 30.000 i 24.000.
Za taj novac menjaju filtere (goriva, vazduha, ulja), ulje, svećice, oba kaiša i španer zupčastog kaiša.
Oko španera linijskog kaiša priča je ostala.... mutna.
Štelovanje ventila je uključeno u cenu.
Na kraju sam proverio cene delova (koje su naveli da menjaju) i došao do cifre 15.000
Naravno, došao sam u iskušenje da ne platim ni 24.000

Dakle, voleo bih da čujem iskustva onih koji su odlučili da održavanje povere neovlašćenim servisima, šta mislite o praktičnom izvođenju ovakvih radova u sopstvenoj režiji tj u neovlašćenom servisu.

Keka

Ako je vozilo pod garancijom, onda nema dileme, ako nije....
Na delove ugradjene u ovlascenom servisu dobijes garanciju godinu dana.
Ja se ne bih igrao za kaisevima.
24.000 je dobra cena.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

Ja sam na 60.000 bio u istoj dilemi kao ti. Posto mi auto nije u garanciji, ulje, filtere i svecice sam kupio u ovl.servisu i sam zamenio kod kuce dok sam kajseve i spaner kupio na drugom mestu i pitao ih da mi usluzno zamene. Pogledali su ih, ocenili da su zadovoljavajuceg kvaliteta (jer i oni te iste ugradjuju-one zuto-sive renault kutije) i uradili mi zamenu, naplativsi samo ruke naravno.

dacia2004

Ja sam veliki servis uradio u Reno Trefu (Zemun) 24000din.
Vec sam kod njih radio male servise i vidim da stavljaju originalne delove i ulja.
Daju garanciju na uradjeno, a to im stoji i na racunu.
Mislim da nisu ovlasceni servis za Daciju.
P.S: Zar ne bi trebalo i pumpu za vodu da ti zamene na velikom servisu.

dsit

Zamenjena je i ona na velikom-potrefilo se da je bas tad i procurela.

kiconix

Cak i da nije procurela morali bi da je zamene, spada u delove koji se menjaju na velikom servisu.

krle

Izgleda da samo mi na forumu insistiramo na zameni pumpe za vodu na velikom servisu. Ovlašćeni servisi o tome imaju drugu priču.

1.Kod Žive majstor kaže da je obavezna zamena na 120k, do sada su imali nekoliko slučajeva curenja pumpe na 80-90k.Nema potrebe menjati je na velikom servisu jer je prema njihovom dosadašnjem iskustvu verovatnoća da pumpa procuri 10%.  Zamenu rade na zahtev vlasnika vozila.
2.AC Marković  preporučuje zamenu na velikom servisu, a na vlasniku je da donese odluku.Male su šanse da izdrži do 120k.

Cena kod oba servisera je oko 23000din.   + pumpa za vodu.
Kada malo bolje analiziram  podatake sa foruma situacija kod drugih   servisera  je ista. Znači cena velikog servisa ne ukjučuje i pumpu i vlasnik vozila treba da insistira na zameni.

Ja sam već  doneo odluku da je zamenim na velikom servisu. Interesantno je to što set razvoda uključuje zupčasti kaiš i španer,ali ne i pumpu za vodu.

Sledeći problem i nejasnoća su španer i roler   PK kaiša kod vozila sa klima uređajem. Šta je sa ovim delovima? Serviseri ih i ne pominju.Mislim da i njih treba zameniti.Kako to da je ista cena velikog servisa i za Base i za Laureate.Prosto nema logike,za Base treba biti  niža cena zbog PK kaiša.



dsit

Isto tako se i stelovanje ventila kao deo redovnog odrzavanja nigde ne pominje...

taxista1974

Ako je u garanciji obavezno u servis, i cena nije tako losa. Mene je taj servis svojevremeno kostao oko 33000, u ovlascenom servisu. A ako je van garancije nema potrebe da se maltretiras sa pametnjakovicima u servisu.  :ziveli:

Keka

Ja sam jesenas veliki servis u Subotici u ovlascenom servisu platio oko 24.000 din sa sve dopunom klime.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Sacekao i mene "veliki" servis, ali nemam jos 60k pa sam zbog cene kompletnog velikog servisa resio da sacekam malo. Imam tek 51.000.
Cena kod Zive kao sto ste rekli nekih 23 hiljade plus 2200 stelovanje ventila, i nekih 3 hiljade za kajs klime cini mi se. Lepa suma nema sta.
E sad, zbunila me je cena servisa redovnog, odnosno da samo promenim ulje i filtere i da odrade one kontrole godisnje (koje uzgred ni ne odrade)
Uglavnom, cena 7200  :doh:...zar to nije bilo prilicno manje prosle godine?!?  :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

markonikolic83

Danas odradio prvi servis,cena 5850 din.Ulje Elf excellium 5w-40,4 litra,cena,3255 rsd,filter ulja 380,filter vazduha 750,ruke(radni sat) 1450.

Veterinar

Na 60000 kod Zive sam radio veliki servis. Platio sam ga oko 23500, sada je 25300. To je bilo povoljnije preko 100 evra od servisa u Hit-u. Nisu mi menjali vodenu pumpu, a kad sam nazvao da se raspitam o cenama servisa da bih mogao ovo da napisem receno mi je da se zamena pumpe uvek preporucuje i da pumpa kosta 4000. Nije mi tada niko nista preporucio. Jos uvek sve funkcionise, servis je radjen pre 35000.
Sto se delova tice, znam da logan deli dosta toga sa cliom II. Ne razumem se u to i ne znam sta konkretno, ali za one koji znaju - u casopisu SAT, izdanje od 06.08., dvobroj cini mi se, firma (ne znam naziv, na poslu su mi ostale novine) sa extra popustima prodaje mnogo toga u septembru (remenje, filteri, plocice, diskovi...). Meni kao laiku cene deluju kao jako povoljne.

Luka

Da li se negde moze naci program servisiranja za one koji zele sami da odrzavaju svoj auto, u smislu kad se sta menja?

Keka

Sve to pise u servisnoj knjizici.
Ukratko:
ulje i filter ulja na 15.000 ili godinu dana
filter vazduha 30.000 ili godinu dana (ako vozis po prasini i manje)
filter goriva 30.000 ili godinu dana (preporucljivo na 10.000 km sa nasim gorivom)
svecice 30.000
antifriz 90.000 km ili 4 godine (ide G12)
ulje za kocnice 90.000 km ili 4 godine (DOT 4)

stelovanje ventila 60.000 km kod benzinca odnosno 30.000 km kod pogona na gas.
PK kais i zupcasti kais 60.000 km
zamena pumpe za vodu 60.000 km (diskutabilno, jos nismo postigli konsenzus)

Ubuduce prostudiraj sve postove na forumu pa onda pitaj  :gun:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!