Filter vazduha

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja sam prešao na Champion filter jer je taj dosjed bolje riješen nego na Unico filteru.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Citat: silent poslato 05.04.2013. - 21:09
Inače, stari filter vazduha je bio nagnječen i pocepan na nekoliko mesta i delovi sunđera/gume koji su visili su lako mogli da upadnu u motor.

Taj filter je bio montiran kod Zive.

vujanovgoran

Evo slike sa dimenzijama filtera vazduha za Logan 2 2013, 1,5dci 55kw(75KS)

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ljuba_Zemun

Na prvom servisu je zamenjeno ulje,fiter uljni i zaptivka čepa kartera.Filtere za vazduh i klime hoću da zamenim sam. Auto je Sandero II 1,2 16v Laureat. Da li su oba filtera ista kao i kod drugih modela Sandera, gde se tačno nalaze ? (ako postoje fotke) i kako se (de)montiraju ? Da li filteri klime MAAN CU 22011 ili zamenski UNICO AC 2530 odgovaraju za Sandero II kao i da li filteri vazduha (Mann i Purlux) odgovaraju od drugih modela Sandera ?

Andrix

Moje iskustvo sa 1. servisom u Savi je da su po katalogu za Sandero 1.2 u ponudi 2 filtera, tako da kad su skinuli stari islo se odokativnom metodom koji da stave, naravno, bio je u pitanju skuplji.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Juce sam u prodavnici ovlascenog servisera u Zrenjaninu pitao za filter vazduha i nasli smo ga odokativnom metodom, posto katalog ima gresku i pokazuje druge oznake. Mislim da ga vode kao filter klime i kosta 1700 din. Sliku sam prilozio u gornjem postu. Mislim da i benzinci imaju isti filter.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ljuba_Zemun

Potrebno mi je mišljenje.Vozim Sandero II 1,2 16v. Prema mojim saznanjima originalni filter vazduha Purflux košta 1350 din (Panter), po katalogu identičan je i za Klio III 1,2. Da li postoji zamenski a da se ne prekraja,seče i sl.

Zoran

Po Unico katalogu za tebe bi trebao biti Unico AE 3559. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

#23
Ljubo,
Malo si me zabunio, u avataru ti stoji Dacia Sandero, a u postu si napisao Dacia Sandero II, ako je to novi Sandero, mislim da su kod benzinca i dizela isti filteri. Ako su moje pretpostavke tacne, u ovoj temi http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=6484.msg136738#msg136738 imas sliku filtera vazduha sa dimenzijama, i on ne pase od Clia III, vec od Clia IV, na zalost. Orginalni filter kosta 1700 din. Veoma lako ga je promenuti. Za sada nigde nisam nasao zamenski filter, ali radim na tome.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ljuba_Zemun

@Zoran,@vujanovgoran,zahvaljujem,zamene za UNICO AE 3559 koji po katalogu odgovara za Sandero II su i Quinton Hazell WA 9496, Motaquip VFA 1082, CHAMPION U 817, CST Germany SB 2179, SOFIMA S 1412A, AC Delco PC 3185E, FIAAM PA7482, MISFAT P441, ALCO FILTER MD-8222, CLEAN FILTERS MA1349. Samo da ih još nadjem u prodaji biće dobro i za auto i za moj džep (bar se nadam)

Andrix

Citat: vujanovgoran poslato 24.12.2013. - 22:27
Evo slike sa dimenzijama filtera vazduha za Logan 2 2013, 1,5dci 55kw(75KS)

meni ovaj lici kao i za sandera 2
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Da ne bi bilo zabune, prodaja Sandera II i Logana II je krenula pocetkom 2013 god. Na slici je filter vazduha za Logan II 1,5dci 2013 god. Mislim i da benzinci Logan II i Sandero II imaju isti.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Ljuba_Zemun

Najsigurnije će biti kada izvadim filter i pročitam šta piše na njemu. Po UNICO katalogu,što je i Zoran naveo,za Sandero II filter vazduha je UNICO AE 3559 dimenzije 361 x 81 x 59. Volim da tačno znam šta kupujem da se ne bih posle vraćao u radnju,moljakao da mi zamene,gubio i vreme i živce.

vujanovgoran

U pravu ste drugari, nisu isti filteri kod dizela i benzinca. Za ostale proizvodjace pgledaj u njihovim internet katalozima.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!