Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: jasho poslato 13.04.2014. - 07:36
mislim da je ovaj Bridgestone ista šara kao i Lassa za H brzine

Tako sam i ja mislio da Trayal T-100 valja zato sto ima (prekopiranu) saru Michelina MXT.

Kako sam se grdno prevario  :bonk:

Sara utice na buku i akvaplaning, sastav gume na prianjanje, trosenje gume, pa vidi sta je vaznije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Najvažnije je da rade svoj posao Keka, nisam neki fanatik imena gume ili bilo kog brenda uopšte, jel premium, jel ,,test'' pokazao (o tome se tek da raspravljati, može biti pokazatelj, ali ne i tačan podatak), je neko rekao ovako ili onako, ja sam za filozofiju onu istu kad sam kupovao Dačiju a ne VW (iako sam tad mogao polovnog golfa V za iste pare, čak i manje) a ona glasi odnos dobijeno uloženo i pritom novo! Na žalost ili sreću, ne znači mi ništa nečije ime! :kava:

vujanovgoran

Juce skinuo zimske gume (2 wintere i 2 BF Goodrich) i stavio letnje fabricke Contiecocontact 5. Sve u svemu, 4 skidanja, 4 montiranja i 4 balansiranja 1000 din. Sada jos samo da nas sunce ogreje posteno.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

sibelius

"ljudi moji,je li to moguce? ludnica ....sto je ovo?"
bez sve sale.....evo vec dobrih mesec dana pokusavam da ujurim 4 komada CEC5 ali ih nema bukvalno nigde
zovem uvoznika,neformalnog uvoznika,neformalne distributere nigde nema guma
od subotice do nisa sam sve zive zvao
gde god sam pitao dobio sam odgovor da je nasa dimenzije izuzetno deficitarna i da se tesko nabavalja a i kad nabave dobiju par komada
ako neko zna gde bi se mogle nabaviti conti eco contact 5 185/65/r15 moze slobodno da me prosvetli necu mu nista

saša61beograd

#514
Oseća se neki neobjašnjivi poremećaj na tršištu guma.Sve mi liči da je neki veliki igrač na našem tržištu,ili više njih, upao u neku dubiozu.
Budi strpliv,vredi sačekati i kupiti ono što si nameračio,pojaviće se sigurno.

sibelius

ali bukvalno kao zona sumraka
ranijih godina si mogao da kupujes na kilo a ne na komad koliko ih je bilo a ove godine kao da su ugrozena vrsta
mozda bi neko mogao da me uputi tj prosvetli koja je razlika izmedju conti premium contact 5 i conti eco contact 5
koliko sam mogao da zapazim razlika je u imenu  :Smiley: sve drugo je manje vise isto
molim poznavaoce materije da se slobodno raspisu

Keka

Eco je budzet, a Premium je premium segment. I naravno razlika u ceni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

Citat: sibelius poslato 14.04.2014. - 08:13
ako neko zna gde bi se mogle nabaviti conti eco contact 5 185/65/r15 moze slobodno da me prosvetli necu mu nista

ima ovde po sloveniji, ako se obidje par mesta mogu da se nadju za jedan dan :)
a preko neta kazu da uvek ima, dobra logistika ;)
http://screencast.com/t/hY6s4nHKI

Keka

#518
 :doh:

www.coningdoo.co.rs/ ovi navodno imaju na stanju, ali je cena  :help:

Kemoimpex ima Hankook K425 po 5900 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


pjovan

Danas izvresna promena zimskih guma sa letnjim Bridgestone B 391.

nebojsam

nigde ne mogu da nadjem letnje gume bilo kojeg proizvodjaca 165/80 r14, cuo sam da se vise ne proizvode...

da li da zamenim sa 165/70 r14 ?

hvala unapred
pozdrav,

zac

Ne nego za 185/70 R14  da bi ti obim tocka bio sto slicniji fabrickom, to jest 165/80 R14

drzarkod

U Idei imaju te dimenzije neke Turske lice na Tigar...dzaba...npr 205 55 r 16..5100 din..

kapsid

Jutros mjenjao kod vulkanizera 4 wintere  za 4 ljetne fabričke goodyear,uzgred nema gužve gdje su inače redovi,majstori kažu praznici,a i još su zimski uslovi pa ljudi ne žure da promjene.  :D :banghead:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

sibelius

evo posle "100 godina" jutros me zovu iz jednog servisa i nude continental premium contact 5 za 7120 din.
i nisam pametan.... sad ispada da je premum contact jefitniji od eco contact-a
i debelo se razmisljam da odem da pazarim...zao mi je da krljam ove zimske,a kako je krenulo cekao bih eco contact do sledeceg proleca