Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

bleumineral

Dobro veće.
hoču da vam kažem da onaij ulij (Shell Helix) bio je na velika cena, kad sam ia kupio, bio je akcia. Ima u marketu i drugaćije ulij proizveden u Francuskoj, komercializiran pod marke hipermarketa ali ima (kažu oni) iste kvalitete i atributi kome su specificirani u internacionalnim standarde.
U svakom slučaiju motor ide dobro, ne "jede" ni kap ulije, nemam probleme.

roolet

#271
Narode, doslo vreme za zamenu ulja, imam kantu 4l CASTROL MAGNATEC 5w40 C3 (cale kupio po sistemu ofrlje). Ispunjava API SN/CF, ACEA C3, Renault RN0700/RN0710 itd. Ne vidim da stoji ACEA A3/B3/B4 itd. Ulje je originalno, da li pasuje za 1.5 dci, zna li neko?

Rimad

Citat: roolet poslato 28.12.2013. - 00:09
Narode, doslo vreme za zamenu ulja, imam kantu 4l CASTROL MAGNATEC 5w40 C3 (cale kupio po sistemu ofrlje). Ispunjava API SN/CF, ACEA C3, Renault RN0700/RN0710 itd. Ne vidim da stoji ACEA A3/B3/B4 itd. Ulje je originalno, da li pasuje za 1.5 dci, zna li neko?

Ima na ovoj stranici http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9024084&contentId=7073092 .
Odabereš model i izbaci ti odgovarajuća ulja.


Smiješnja je situacija bila sa Motul. Do prije par dana su preporučivali (za moj model) Synergie+ 6100 10w40 i neki 5w40. Sada preporučuju masu nekih ulja (raznih gradacija), a umjesto Synergie+ 6100 (koji sam kupio, ali još nisam nasuo) preporučuju SPECIFIC 0700 10w40.

 

saša61beograd

Taj Motul na dnevnoj bazi prati stanje tvog motora i izbacuje preporuku za taj dan!
Primetio sam da se taj Motul nameće kao Br.1 isto kao Kastrol nekad.I stvaraju armiju fanatika i zavisnika koji su bolesni ako nemaju baš Motul u svom motoru.Verovatno su i Motul i Kastrol dobra ulja,ali ne bih ih iz inata sipao da ne misle da sam majmun koji se navukao na njihov marketing.
Budi bez brige,svako originalno 10-40 i 5-40 ulje na tržištu biće dobro narednih 10.000km za tvoju Dačiju.

slavko_bgd

@roolet:

ACEA C3 je viši standard od A i B, tako da je normalno da na kanti ne piše ništa. Normativ RN700 i RN710 odnosi se na benzince euro4 i euro5 emisionog nivoa i sve dizele bez FAP/DPF filtera. Znači, slobodno ga sipaj u svoj motor.

Što se tiče samog Castrol Magnatec ulja, video sam da ga sipaju u jednom ovlašćenom Škoda servisu u nova vozila pod garancijom, a čuo sam i da ga Hyundai servisi preporučuju.

Na kantici nisam video preporučenu km za zamenu a gore pomenuti servisi su ga menjali na 15kkm.

:respect: za caleta,ako je ovo ulje kupio po sistemu "ofrlje", šta bi tek kupio da je birao ulje?  :D

roolet

Slavko, hvala ti, pretpostavljao sam da jaci standard ukljucuje sve slabije, tj. prethodne, ali ipak znaci sto si dao savet.
Sipacu ga i menjati na 10k. Pozz

slavko_bgd

Mislim da to ulje u normalnoj eksploataciji može da se menja na 15kkm, nema potrebe da ga bacaš ranije.

Čuvaj okolinu da bi ti se radovao novčanik :)

jasho

Postavio sam ovaj post profesoru na CBC forumu,  naime juče pored guma, kupio u kemoipeksu ulje i filtere za servis ali nisam gledao oznake ispada da sam umesto elfa evolution 900 5w40 sxr uzeo greškom sa oznakom nf, to sam jutros provalio kad sam pogledao kanticu ulja od prošlog puta, pa ako neko zna odgovor...

CitatProfesore imam jednu dilemu, imam daciu sandero 2008 1.4 mpi benzinac, do sad sam sipao elf evolution 5w40 sxr, a pre neki da uzmem ne vodeći računa o onim ,,sitnim'' oznakama elf evolution 900 5w40 nf ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 • Profaco - Zvanični distributer kompanije ELF za Srbiju za kojeg na pakovanju ne mogu da nađem da ima rn oznaku 0700/0710. Sad šta da radim dal mogu da sipam ovo i ne mislim se ili da idem da zamenim za sxr oznaku koji ima Renault specifikacije.
Hvala unapred! :-)

Pozz


Andrix

Meni su upravo juce na 1.servisu sipali to ulje, pise da je izmedju ostalog za 16 v/motore i bez fap filtera, tako da mislim je odlicno za tvoj auto, a u sustini mislim da je samo novo pakovanje u pitanju
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Jasho samo sipaj i ne brini! :to:

Keka

Evolution SXR je "prilagodjen" Renault motorima i ima RN specifikaciju. Evolution NF je novije ulje i ima specifikacije drugih proizvodjaca. Sve u svemu vrlo slicna ulja koja u svakom slucaju savrseno odgovaraju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


astmario

Za citavih 10din, a opet ne znas da li je original(mada ne znas ni za Profaco).
Jedino sto je meni blizu :D

saša61beograd

U Profaco-u kupujem sa punim poverenjem;to je sigurno Elf.Pitanje je samo kakav Elf i iz koje rafinerije.Total je ogroman sistem sa rafinerijama po celom svetu,ko zna gde se pravi i da li je isti u Francuskoj i Nemačkoj,recimo, i kod nas.
Arijel,Neskafa,Marlboro,Kolgejt,sve su to jaki brendovi,ali dovoljno je probati ih u Grčkoj pa videti da su totalno drugačiji nego kod nas.Da li je tako i sa Elf uljima?
Pred svaku zamenu ulja uhvati me razmišljanje da,iz ovih ili onih razloga, pređem na Nisotec,Lukoil, Mol,Modriču...Za njih je Balkan prvorazredno tržište,a za Total sasvim sporedno (šta znaju ti Balkanci,njima je bitno samo da je jeftino i da ima zvučno ime).
Realno,sa Elf-om sam zadovoljan:nije skup,ne troši se između dve zamene i motor mi nije zaribao.Trebalo bi da je dovoljno,ali crv sumnje radi.
I na kraju,nije mi svejedno gde ode to malo para što dam za ulje;bolje je da odu u Novi Sad ili Modriču,nego tamo nekim belosvetskim kapitalistima.