Koji benzin za Sandero/Logan 1.4 - BMB 95 ili 98?

prethodna tema - sledeća tema

silent

Meni se cini da kod mene na nalepnici poklopca rezervoara pise da moze da se koristi (bezolovni) benzin od 95 i 98 oktana.

hemicar

Sta bi ste preporucili za stepway 1.6, 95 ili 98-icu?

Keka

Gde je na Novom Beogradu ta Eko pumpa sto ima bezolovni od 98 oktana?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja


silent

#49
@Keka

Trebalo bi da ga ima na Eko pumpi u Tosinom bunaru, preko puta IMT-a. U svakom slucaju, drugi link vodi na njihovu stranicu gde je naveden broj telefona, pa mozes i da proveris.

http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hnear=Belgrade,+City+of+Belgrade,+Central+Serbia,+Serbia&ll=44.813004,20.388989&spn=0.001926,0.006866&t=h&z=18

http://www.ekoserbia.com/gs.aspx?name=sr_sr_Beograd_6.gs.jpg&lan=1

Edit:  Sad sam pronasao i ovo:
http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?p=389162#p389162

Keka

Nasao sam, uz malo muke, posto se vodi kao Tosin Bunar bb. Zabaceno je. Sipao za 2500 din na prazan rezervoar sa upaljenom rezervom.

Subjektivni osecaj-bolje povlaci i sa manjih obrtaja. Uzbrdo pored Vojne Akademije, u drugoj, po vlaznom kolovozu, pocinje da se otima :bliss:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Izgleda da si smetnuo sa uma da sve vreme voziš na TNG...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Dobro bre...jesam blesav ali nisam bas toliko blesav da ne iskljucim TNG.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

maximumx7

Jel sipao Neko do sad Maxx Motion 95 ili 100. na OMV pumpama? Kakve su performanse?

Andrix

Ja sam jednom sipao maxx motion 100, koji provereno dolazi iz Austrije i cini mi se da auto bolje ide i vuce ali potrosnja je otprilike ista. Za 20 din vise bi trebalo da mi trosi litar manje sto bas i nije tako, sada testiram Ekov 95, pa javljam. Inace sam sipao i Ekov 98 i isto kao i OMV/ov.Neki drugari se kunu u OMV 95, pa je to sledece na testu....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Svarog

Ja sam pre par meseci sipao maxx motion i činjenica je da auto malo bolje vuče, malo je startniji. Ali nije to baš nešto mnogo bolje. Kod tog koriva je poenta i u aditivima koji bi trebalo sveukupno da doprinesu mirnijem i kvalitetnijem radu motora bla, bla... Tada je cena bila samo 2-3 dinara veća od evropremium 95. Ako je cena mnogo veća onda se baš i ne isplati.

gromovnik

#57
Ja sam par puta napunio rezervoar sa Super 100 (98 oktana) i ide kao zmaj u odnosu na 95-icu. Lepše se čuje motor i ima veću snagu, odnosno ubrzanje. Poslednji put sam napunio sa maxx motion 95 da budem siguran da mi se nije učinilo. :) Sad više ne znam šta da sipam pošto mi se nikuda ne žuri, pa bih izabrao jeftiniju varijantu, a nisam siguran s kojim bih trošio manje para po kilometru.
Edit: super 100 me prosto izaziva da legnem na gas iako nema realne potrebe za tolikom brzinom.

Andrix

Sto se tice ekove 95, nije mi se nesto pokazala, od cepa do cepa, sa predjenih preko 300 km po gradu potrosnja preko 9 l/100, sto je enormno. Sledece sipanje OMV a 95, neki se kunu u nju pa i to da probam...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Nisam jos sracunao, od prvog cu,  ali poslednje sipanje na Jugo-petrolu (poslusao savet kolega) , izgleda da mi je potrosnja enormno mala....  :woo-hoo: