Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

ziki_the

Danas odradjeno podesavanje zazora ventila po prvi put, radio solo.
Kilometraza 54200km.

Temperatura idealna.
Svi ventili nastelovani 0,15/0,30.
Posle intervencije, deluje kao da je ostriji na nizim obrtajima, a mlitaviji na visljim obrtajima.
Stanje starih ventila:

  • usisni 0,15 izduvni 0,20
  • usisni 0,15 izduvni 0,24
  • usisni 0,14 izduvni 0,24
  • usisni 0,18 izduvni 0,17
Stavljen nov metalni dihtung, stari je malo pustao.

VaskezNS

Danas urađen "manji" servis:

- zamena ulja "Evolution 900NF 5W-40"
- filtera ulja "Meca"
- svećica "Eyquem"
- dihtung ventil dekle "Corteco"

PMP Mobil, Temerin, cena 1.500 RSD
Ovo je mesto za sLogan ;-)

hobbista

Jel to sa štelovanjem ventila?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

vujanovgoran

Mogli su popust za rodjendan da ti daju :)
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

VaskezNS

Citat: hobbista poslato 02.05.2015. - 16:38
Jel to sa štelovanjem ventila?

Noup, štelao sam ih pre 13.000 km i tada nisam zamenio dihtung pa mi je malo mastio oko dekle..a to me nerviralo  :c:

Radni sat im je 1.000 RSD, štelovanje bi uzelo još nekih po sahata pa verujem da bi onda cena bila oko 2.000 RSD.


@vujanovgoran - rođendan je kolegi vaske94 sa foruma, mada možda bih se i provukao  :ne: :wink:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

#996
Kilometraža 270 020 ,
Zamjena: filter ulja Unico Li 750/3
             motorno ulje INA Delta Sint 10w 40 3 litra
Vozilo detaljno pregledano, skidan desni doboš i razrađena polugica za koju se kači kraj ručne sajle.
  :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Zoki,  opet bilo kisovito,  pa nisi menjao filter vazduha :)
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

Pa mijenjao sam prije 10 000 km ?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Danas sam zamenio naduvana creva. Posto Marfi nikad ne spava, sve se to desava u nedelju kada u gradu radi samo jedna prodavnica delova. Naravno, prilagodjena (profilisana) creva nisam nasao, pa sam kupio crevo na merenje, proizvodjac CIDAT (Italija?). U odnosu na fabricka creva mnogo je cvrsce.

Komplikacije u toku rada:
1. Kada sam merio dijametar creva pre kupovine, merio sam na crevu za toplu vodu. Taj dijametar je 19 mm (unutrasnji). Medjutim dijametar creva za hladnu vodu je 20 mm, pa je bilo navlacenja i natezanja. Sve mnogo lakse ide kad se malo podmaze.
2. Najveca komplikacija je postavljanje ventila za luftiranje. Njegovi prikljuci su dijametra 25 mm i fabricko crevo je na tim mestima prosireno. Otelio sam se dok nisam navukao novo crevo na jednu stranu, a sa druge strane sam vratio fabricko crevo, posto je to parce bilo ispravno.
3. U radijatoru kabine je bilo prljavstine, pa sam morao usput da ga isperem. Pored sitnog trunja, bilo je nekoliko komada crvenog i crnog silikona koji se koristi kao dihtung za pumpu.
4. Zabrojao sam se za selne, pa mi je jedna zafalila, ali sam uspeo da iskoristim fabricku stezalicu, koje su inace razlicitog dijametra za creva za toplu i hladnu vodu.

U celoj proceduri sam izgubio manje od litre antifriza, a ispustio sam oko 4 litre.

Nakon montaze sledi opstepoznato punjenje sistema, luftiranje i 3 paljenja ventilatora pri 2500 rpm.

Na kraju sam napravio obdukciju naduvanog creva. Na mesti najveceg naduva se guma definitivno odvojila od platna i pretila je ruptura. Na unutrasnjoj strani je suspektno postojanje vise rupica, a u zoni naduva i jedna malo veca.

Videcemo koliko ce ova creva trajati.

Ukupni trosak: 1,5 metar creva, 4 selne, litar antifriza koncentrat, litar destilovane vode, ukupno oko 1500 din i potrosenih izmedju 3 i 4 sata rada. Ruke dzabe. Tablete protiv bolova u rukama i nogama-imam od ranije. Cetkica za ciscenje crnog ispod noktiju-imam od ranije. Pivo-ne smem da pijem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Al si ga rasporio, ko Murata!  :lol1:

Svaka čast na poslu i na dijagnozi!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

"pretila ruptura" aaaaa jednom Medicinar - zauvek medicinar  :Smiley:

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.