ventili

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

da li se na drugi zazor steluju ventili ako se vozi  na tng, i da li to znaju u servisima
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

#61
Treba da radim naštelavanje ventila i pozovem par servisa:
Sava Karaburma 5500 din
Hit auto vidikovac 2000 din
AK Kompresor 1712 din
Hit auto NBG sajmište 1200 din
Živu nisam zvao jer mi je u ovom slučaju daleko, zbog posla
:ne:

zac

Samo im placajte.... Veliki servis + zamena lancanika uljne pumpe, semeringa radilice i dihtunga karera.....sve originalni Renault delovi.... 10226.75 din.  :kava:

Sir Oliver

Ma neka im, neka se najedu... Izuo sam 10 soma za auto, sa'ću da crknem za 200e. Ne radi se o tome, nego mi mnogo velika razlika. Prošle godine su bili u 200 din svi.
I drink to make other people more interesting.

Jelenko

#64
Kod mene jos fabricki nastelovani ventili a presao 80.700 km  :c: Cekam 90.000 pa cu na stelovanje ventila pocasticu logana zasluzio je. :dobro:

Loganovac

@jasho: nema šanse da su razlike tolike, pitanje je šta je ko sve uračunao u "štelovanje ventila".
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Možda su ovi razumeli koliko su "ruke" za zamenu ili tako nešto.... Bilo kako bilo i ja moram da ih štelujem, sad sam na oko 43k, a čuli su se još i pre 10k...naravno nije mi smetalo, al sad baš čujem.

Pitanje za Žac-a....
Ako mi ti odradiš štelovanje, jel mogu ovi magarci to da provale da je nešto dirano? Nizam zagledao da li šrafovi imaju neku zaštitu tipa smola itd...
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Mislim da markerom obelezavaju srafove na poklopcu ventila.

jasho

Citat: Loganovac poslato 21.02.2013. - 19:36
@jasho: nema šanse da su razlike tolike, pitanje je šta je ko sve uračunao u "štelovanje ventila".

Znam da mi je ovaj samo u Reno Sava rekao da ide uz to obavezno i čišćenje dizni  :ne:

hobbista

 :cekicem: Vaćaroši  :40:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

slavko_bgd

Ahahahaha, ovi skuplji šteluju na veći zazor, ovi jeftiniji na manji  :Smiley:

zac

#71
Citat: DrJekyll poslato 21.02.2013. - 23:21

Pitanje za Žac-a....
Ako mi ti odradiš štelovanje, jel mogu ovi magarci to da provale da je nešto dirano? Nizam zagledao da li šrafovi imaju neku zaštitu tipa smola itd...

Nisam obracao paznju da li su zavrtnji delka markirani, cinimi se da nisu....  :ne:

Samo kod mene je podsavanje ventila 7000 din. posto ja podesavam na abnormalno veliki zazor...   :Smiley: :Smiley: :Smiley: 


Salim se naravno  :nami:

Zoran

Kod mene ništa nije bilo markirano.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

... a i štelovanje je najskuplje, pola milimetra brate...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.