All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Moja usteda bi bila u tome da ne prelazim veliku km, otprilike 6500 km godisnje
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

palvet

Sa kojim gumama, fabrički, izlazi Duster? Ovaj koji meni stiže, navodno, je sa All seasons Michelin.
veterinar

szs

#197
Pošto postoji mogućnost da "zaglavim" u EU i da me prestigne 1. novembar tamo sa kolima a i da izbegnem onu čuvenu gužvu pred sezonsku zamenu, reših da sutra stavim u štek ganc nove letnje GoodYear i turim Michelin CrossClimate 8500 din po gumi sa montažom i balansiranjem 500din.
Računica?
Pa i nije nešto moćna ali meni je zadovoljavajuća.
Ako su srednje kvalitetne zimske gume OKO 6500 do 7000din + 650 din montaža i balansiranje po gumi 2x godišnje (500din je samo kad kupite sve 4 kod njih)
Nekako mu dodje da se na 4 zamene (2 god) sve već isplati a da ne pričam o maltretiranju, čekanju, gubitku vremena i nerava....
Utvrdio sam da 95% vremena vozim po suvom ili mokrom kolovozu a sneg nije ni tih 5% ali ajde  :write:
CrossClimate mi je nekako najpribližnija za moje potrebe.

I da... znam da ima daleko jeftinijih zimskih guma. Ali npr Winteru nikad više jer po malo jačoj kiši auto mi je 2x zamalo izleteo iz krivine a o buci da ne pričam  :palica:

https://www.youtube.com/watch?v=WWZScCmlwNU https://www.youtube.com/watch?v=k66nvnjRHAE https://www.youtube.com/watch?v=BIV3a4_dd-4
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

gromovnik

Ja ih koristim skoro godinu dana, i leti nisam primetio nikakve mane, s mojim stilom vožnje. Išli smo na more po najvećoj vrućini, vozili do 140 autoputem.

Jedino kad sam ih prvi put vozio po snegu, malo mi je kiznuo auto na desno po nekom ledu (nisam siguran šta je) jer sam krenuo iz mesta s jačim gasom. Posle toga sam vozio pažljivije i nije bilo problema.

Okačio sam na ovoj temi test, gde se vidi da je Goodyear Vector 4 Seasons bolji za zimu, a lošiji za leto od Michelina.

bocca

szs
šta ćeš sada da radiš sa novim letnjim gumama?!?

szs

bocca
Idu za sada u štek. Greota mi da ih dajem za dž. Ćera vozi onog starog Sandera 1.4 pa možda dam njoj.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho


Keka

#203
Zasto bi kombinovali i gubili garanciju kad ima i kod nas sa garancijom  :conf:

Uostalom, Michelin je izvikan, GY je bolji po testovima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Ako ima za 50-60 evra onda ok, a ako nema onda nek kombinuju :ne:

ajgor bejzik

Imam M+S gume... "Continental cross contact"...imaju i zimsku i letnju šaru :).... s obzirom da planiram malo da odem na Zlatibor uzeo bih zimske gume! Odem tamo, nude mi i alu felene uz gume...hehehheeh! Taman da pristanem, kažu da mi trebaju i senzori za gume, a oni koštaju 50 evra po gumi! LUDO! Da li imate iskustva sa ovim gumama? Da li mogu da preguram zimu sa njima bez da kupujem zimske.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

lovac

Citat: ajgor bejzik poslato 07.11.2016. - 13:12
Taman da pristanem, kažu da mi trebaju i senzori za gume, a oni koštaju 50 evra po gumi!

Kakvi senzori, o čemu se radi?

kiconix

Zenzori za pritisak u gumama.
A ovo m+s je oznaka za blato i sneg.

Highlander

Citat: ajgor bejzik poslato 07.11.2016. - 13:12
... Da li mogu da preguram zimu sa njima bez da kupujem zimske...

Zavisi od stila voznje. Iste gume sam dobio na Dusteru, presao sam skoro 30.000 km, i ponovo cu iste da kupim kada ove potrosim.Ja sam ubjedjen da je all-season gume izmislio neko ili sa Njegusa ili sa slicne klimatske pozicije, idealne su za moje potrebe. Ako uzmemo + 7*C kao granicnu vrijednost upotrebe ljetnjih i zimskih pneumatika, ja barem 4-5 mjeseci godisnje krenem na posao rano ujutru sa Njegusa, pri temperaturi od npr. -5 ili 0*C , a vracam se iz Kotora pri temperaturi od npr. 15 ili 18*C. I prva i druga temperatura su debelo u podrucjima upotrebe zimskih i ljetnjih guma, tako da uz all-season ne moram dva puta dnevno mijenjati gume negdje na pola puta ...  :lazy:
Dakle(m), tebe barem ne vuce gravitacija nizbrdo po smrznutoj cesti, evo ja sam sa tim gumama pregurao dvije zime, ali po ledu vozim polako. Naprosto - moram. Dva-tri puta sam 26 km od Njegusa do Kotora, vozio preko sat vremena. Po snijegu i mokrom su sasvim zadovoljavajuce za moj nacin voznje.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Taj put je jako opasan i ja bi stavio naprijed oba lanca  a nazad samo jedan i polako ka Kotoru.
Svaka čast gumama ali je tamo opasno.
Ja od kuće imam samo 200 m nizbrdice i kada god spuštam prikolicu, po ledu, stavljam bar jedan lanac naprijed a najčešće oba.
Sam svoj gazda - vazda.