Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Munze

To je već mnogo za ove što rade u pojedinim ovlašćenim servisima, ali da ne idemo u  :offtopic: postoji tema za takve stvari http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=232.0

Keka

Glavno pitanje je sta je unutra, ko je proizvodjac i koliko to kosta.

...specifically designed with older vehicles in mind, Renault workshops are able to compete on price with many independent garages and automotive parts centres.

Quality Motrio Parts
- Low cost parts range for older Renault vehicles
- Fully approved by Renault

http://www.renault.co.uk/ownerservices/servicing/menupricing.aspx
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boss

Od prvih vozila 2004.god. do danas ''MOBIL'' super S 10w40 polusintetički,sada mu je promenjen naziv u MOBIL 2000.Do nastupa krize menjano na 10 000km a od prošlog leta menjam ga na 15 000 km.Pun pogodak. :gun:

Loganovac

Da razjasnimo, u Seatu ili u Dacijama?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Da li mozda neko zna kakvo je nisovo ulje Nisotec Sint sae 5w-40 acea A3/B3/B4  API SL/CF ?

Boss

#35
Da razjasnimo, u Seatu ili u Dacijama?

U Dačijama,počevši od Solence(12 vozila)koje smo imali pa do današnjih Logana(14 vozila) i još 6 Logana koje smo prodali..... iiiii :doh: jedan Pežo 207 1.4 koji trenutno ima 50 000.

madridista

menjao sam pre 4 dana ulje, sa total quartz 10w40 sam presao na elf 5w40 ali mi je sad nekako drugaciji zvuk motora? mislim nije nesto bog zna koliko ralzicit ali osecam da nije kao pre sad kao da zuji neznam?

Peca

Citat: DarioGTI poslato 02.12.2009. - 18:20
ulje sam uzeo "meni" novo - tj da vidim kako je - Liqui Moly sa MOS2 Leichtlaufom.

sta tocno znaci leichtlauf neznam

Čuo sam od jednog automehaničara za Liqui Moly ulje da je odlično.
Leicht-lako
Lauf-hod
Pa sam naišao na ovo: http://www.nsautoforum.com/index.php?topic=380.0
i mislim da ovo ulje spada u ona "koja lako teku". Čim izađem iz garancije probaću ga, ako do tada ne naprave nešto još bolje po pristupačnoj ceni.
Kad sam spomenuo cenu, koliko košta 4l tog zadovoljstva?

DarioGTI

Liqui Moly 10W40 (polusintetika) sa MOS2  -  meni iskreno nije bitno sta pise(npr extra power, super-light .....), vec da ulje ispunjava svoju svrhu, a Liqui Moly je ipak svjetski brand tako da sam odlucio isprobati ovo ulje.
neobicno kod tog ulja je sto je SIVO-CRNE boje, smanjuje potrosnju ulja za 40%(a posto je moj motor prakticki nov - 45 000km, nisam uopce primjetio ikakav gubitak/potrosnju ulja ni sa ovim uljem ni sa prethodnim),

ovo je link za sluzbenu stranicu na HR : http://www.liqui-moly.hr/motorna_benzin.html šifra 1092

ja sam kupio kanister od 5 litara, te ga platio oko 35eura. ( odma uzeo i filter ulja Filtron za 5eura)

ovo je vjerojatno subjektivno ali eto: nisam primjetio neku vecu razliku u radu motora izmedu LM MOS2 ulja i obicnog ulja.

Najbitnije je da se ulje redovito mjenja  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladja73

Nikada nisam stedeo kada je ulje u pitanju.
Trenutno imam .

Iako je interval 15000 km ja ga menjam na 10000 km ili jednom godisnje sto se uklapa u moju godisnju kilometrazu. Obavezno menjam i filter ulja.


P.S. cista sintetika
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

Ja sam na prošloj izmjeni ulja na 75 kkm uzeo Liqui Moly LEICHTLAUF HC 7 5W-40.
Ulje ima posebnu preporuku za motore koje pogoni LPG.
Cijena mu je bila oko 34-35 E za 5 litara. Prilično povoljno za ulje gradacije 5W-40.
Nakon 4 kkm još uvijek je žute boje.

Do sada je uvijek unutra išao Elf Excellium 5W-40 iz ovlaštenog Dacia servisa.

Btw, zar netko mjenja ulje a da pri tom ne promjeni uljni filter???  :conf:  :cekicem:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Ima takvih cicija  :fiju:

Ne treba uvek kuditi ulja koja ne zadrze zutu boju posle izvesnog vremena. Ulja koja imaju puno detergenata ispiraju necistoce pa vrlo brzo potamne, ali je zato motor cist.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Citat: stalker poslato 01.02.2010. - 17:22
Btw, zar netko mjenja ulje a da pri tom ne promjeni uljni filter???  :conf:  :cekicem:


Ima ima. Integra motors na prvom servisu... Naravno naplacen je bio....Pisao sam o ovome na starom forumu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

PSMTR  :ranting:, koji lupeži. Pa to je najjeftinija stavka u cijelom servisu. Barem filter  nije skup oko, 7-8 E a može se naći jeftiniji zamjenski. Neusporedivo s učinkom i koristi za motor.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

A sto mislis sto ih ja zaobilazim u sirokom luku...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.