Stabilizaciona poluga - balans štangla - Proverite

prethodna tema - sledeća tema

DejanLogan

mrzi me da se saginjam  :Smiley: bolje da ne znam... lauerat je valjda ima  :kava:

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

#32
Citat: Raja poslato 27.04.2010. - 19:19
Vulgaris, juli 2005.
Pošto nisam stručan. Molim komentar.  

Nemaš, j*bo te!  :ha: :ha: :ha:
Samo ti piči 160+ km/h...  :-)1

Dacia, Dacia...   :bonk: :bonk: :bonk:

@Kiconix & Veterinar: onaj znak što ste meni poklonili ( ), bolje da ste dali Raji...   :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

#33
Citat: hobbista poslato 27.04.2010. - 19:48
@Raja: Kod tebe je balans-štangla model F-117a  :D

Niskoleteća - kratkotrzajna, made in Buđanovci. :hihi1:

Čemu galama, nema mesta panici. Valjda je neko mislio i o tome. Do sada se još niko nije žalio na lošu upravljivost vozila ili da često šteluje trap.
Mada, zlatno pravilo važi oduvek: "Pamet u glavu i guzu uza zid!".

mrprofy

nego Rajo, curka ti na manzetni poluosovine kod menjaca :D

i ja sam isao da gledam mada mi je paket Laureat ali besh ti to ni sediste mi nisu ofarbali, sa njima je sve moguce... i guzim se ja da vidim, malopre, mrak napolju, poneo ja baterijsku i ne vidim, ma nije moguce kazem ja sebi, popizdim i tek onda spazim - imam... ahahahhhh koja mi sve zadovoljstva i uzitke pruza moja Dacija :lol1:
treba da otvorimo temu: "Na sta obratiti paznju prilikom preuzimanja vozila" ahahahhh

kiconix

Ponavljam, to nije nedostatak na vozilu i niko je nije ukrao. Taj vulgaris je stvarno vulgaris pa nije iskljuceno da mu fali jos po neka stavka.
Ne znam da li ste izbliza videli kako to sve izgleda ali su ga stvarno ogulili do daske.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

krle

u Rumuniji su postavili   pitanje    fabrici vezan za izostanak balans štangle.

Dobijen je sledeći odgovor:

" Što se tiče Vašeg  zahteva,  možemo vam odgovoriti da pojedine verzije vozila opremljene sa motorom 1.4 nemaju stabilizirajuću polugu.
Napominjemo da  ovo nema nikakav uticaj na stabilnost vozila. Verzije koje nisu opremljene stabilizirajućom polugom ispunjavaju aktuelne evropske propise o bezbednosti saobraćaja.

S poštovanjem

Angelica Necsulescu "


http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=120622&view=findpost&p=1576285


Sve u svemu, znalo se da base nema balans štanglu.Međutim, na njihovom forumu tvrde da od početka proizvodnje Ph2 i bolje opremljene verzije sa 1.4 motorom nemaju balans štanglu, a od januara 2009.g. to se dešava i sa vozilima koja su opremljena sa 1.6.motorom.

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=120622&view=findpost&p=1695078


Ako su počeli i na ovome da štede , onda su stvarno preterali.




taxista1974

Na prvoj slici se ne radi o modelu Dacie Logan, vidljivo je po viljuskam, da ne nastavljam dalje. Laicki objasnjeno, balans stangla sluzi da prenese silu prijanjanja na drugi tocak prilikom ulaska u krivinu i nakretanja vozila (u desnoj krivini auto se naginje na levu stranu i pravi silu na levom tocku sto dovodi do podizanja desnog tocka, a balans stagla je ta koja bi trebala deo te sile da prenese). Napominjem da je ovo laicko objasnjenje rada balans stangle. Modeli koje sam ja vidjao svi imaju balans stanglu, pa i moj Ambiens pack 1,4. Gumice balans stangle na viljuskama (stabilizatore) sam skoro menjao, prvi put.

krle

Balans štangla povezuje levu i desnu stranu vešanja kao torziona osovina pa samim tim leva strana uzročno-posledično deluje na desnu stranu i obrnuto.

krle

Nikako se ne mogu upoređivati vešanja sa Juga i Logana. Balans štangla kod Stojadina, Juga i Floride je sastavni deo prednjeg vešanja s obzirom da su na njima jednostruka ramena. Izostanak balans štangle kod njih je prosto nemoguć. Kod Logana/Sandera imamo trouglasta ramena pa je izostanak balans štangle tehnički moguć.

Svarog

Danas definitivno provereno – moj Logan PhII, 1.4 ima balans štanglu. Paket opreme je Preference plus.

Zoran

Nema ni kod mene, Sandero 1.4 bazni model 2009.Sada mi je stvarno krivo što nisam davno izbacio sa Renoa 5 jer je znala lupati a ničemu nije služila, posto vozim dosta oprezno.

                                                                                                                                                                                                             Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Kod mene postoji Sandero 1.4 Laureate proizveden u januaru 2010.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

krle

#44
   

  Ovlašćeni uvoznik je 2005.g. u svom reklamnom materijalu u poglavlju tehničke karakteristike nagovestio izostanak balans štangle u pojedinim modelima. Ispostavilo se da je to model Base. Ja sam za svoje vozilo sve vreme znao da ima balans štanglu.Druga je priča to što neko za to  nije znao  i nije mu to smetalo do trenutka dok Peja ovo nije pomenuo.