Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

speedo

Citat: Zoran poslato 11.06.2016. - 12:51
Moj zupčasti sam kontrolisao juče (već je prešao oko 40 000 km). Izgleda kao da je stavljen prije mjesec dana  :ne:.

Da se nadovežem na ovu poruku, kao odgovor na ovo nedoumicu starosti i malih kilometara. Kod mene je nakon 5 godina i 30 hiljada km jasna razlika između starog i novog remena, oba, i zupčastog i mikro. S druge strane španer i vodena pumpa kao novi.
Veliki servis se može odraditi za nekih cca. 150 eur i čovjek je i zadovoljan i bezbrižan kad to uradi. I ja sam vremenski fulao jednu godinu, i to mislim da je ok, ali ne bih sada testirao maksimalan domet, bilo starosni, bilo kilometarski.

bruno

Razmišljam o velikom servisu kako su mi poslali ovu reklamu za popust na 5+, pa sam poslao upit da vidim koliko traže i šta nude u to. Pa evo šta su mi ponudili. Da li je skupo? Nisam iz ovog shvatio gdje je popust, ali sam upoređujući cijenu sa jednog posta gdje je navedeno da je pumpa sa rabatom od 40%, vidio da je bila otprilike iste cijene kada se preračuna.

Naziv                                                                              Kolicina    JM    Cijena       R. %     PDV % Vrijednost

ŠPANER ZUPCASTOG REMENA RENAULT CLIO MEGANE 1.6 16V      1.00    KOM    127.00    0.00       17.00      127.00
VODENA PUMPA RENAULT                                                       1.00    KOM      47.00    0.00       17.00       47.00
REMEN KLINASTI 6PK1200 PEUGEOT 206CC                                1.00    KOM     28.00    0.00        17.00       28.00
GLACELF                                                                              3.00    KOM       9.05    0.00        17.00       27.15
CEP BREGASTE                                                                      1.00    KOM     10.42    0.00        17.00       10.42
CEP BRE.OSOVINE                                                                 1.00    KOM      15.51   0.00         17.00       15.51
SVJECICA FR7LDC+ (+7)                                                         4.00    KOM       5.99    0.00        17.00       23.96
USLUGA SERVISIRANJA                                                           4.00    KOM      25.00    0.00        17.00      100.00

Slovima cetiristotinucetrdesetitri KM 48/100
Ukupno 379.04
PDV 64.44
Za placanje KM 443.48 =226.76 euro =28 007 din. prema današnjem kursu

Keka

A gde je predracun za ostale elemente velikog servisa? Ovo je samo zamena kaiseva.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Malo je zbunjući spisak. Španer od 127 KM je skup. Zupčasti nigdje nisu uračunali i ova dva čepa ne trebaju za tvoj motor (1.4).Sve ostalo je ok  :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

bruno

Ja sam pretpostavio zbog cijene da je pod španer uračunat i zupčasti remen? Zamjena ulja i filtera je očigledno posebno u "malom servisu" koji je još dodatnih 70 KM.

speedo

Ja sam španer Dayco platio oko 60KM, a zupčasti Continental 25 ili 28KM, ne sjećam se tačno...

hobbista

Za koji motor je ova ponuda? Mnogo je konfuzna - brkaju i 1.6 16v, i  6PK1200 koji ide na dci (bez servo pumpe) i čepove za 1.6 16v..
Koji je motor u autu i šta imaš od opeme (servo i klima)?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bruno

Motor je 1.4 mpi i ima servo i klimu, s tim da je ovo verzija bez filtera klime. Zašto je spisak ovakav ne znam ali to su mi poslali u vidu predračuna iz union-a u BL (ovlašteni servis). Ako je neko radio u ovlaštenom servisu ovaj motor rado bih vidio šta je sve rađeno.

Jelenko

#1088
Ja sam jednom otisao u ovlasteni servis Union auto i nikada vise.Za ulje i zamjenu uzese mi 120 km,ko da su sipali dukate u motor a ne ulje iz bacve..Ja svog majstora ne mijenjam,ako hoces dacu ti info na pp pa popricaj sa njim koliko kosta,imas i garanciju..On je isto u BL ..

PS:Bruno pogledaj koliko je mene tada kostalo http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.435
Do sad nikakvih problema,hvala Bogu

hobbista

Zupčasti je set - španer+kaiš. Pumpa vode se uzima odvojeno.
Za PK ide 5PK1750, roler i španer (ili roler španera).
Od ostalih stvari mora antifriz i svećice po potrebi.

Ako radiš i mali servis onda idu još ulje i filteri.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

U kompletnom razvodu postoje po dvije verzije svega osim zupčastog remena, treba provjeriti po godištu auta i šta se nalazi na njemu.

Zoran

 :to:, 2009. godina je prelazna za motor 1.4 (K7J)
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

Polako se spremam za zamjenu seta zupčastog remena.
Još prije pola godine sam kupio Gates zupčasti oko 14 eura.
Juče kupio SNR zatezač oko 35 eura i vodenu pumpu Meyle za 40 eura koja ima natpis da traje 100 000 milja  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pa šta će ti to - ti ne prelaziš milje nego kilometre...  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kapsid

Drugari,
na satu mi je 34700 KM,auto je 2011. godište i danas sam uradio mali servis u ovlaštenom u Banjaluci(filter ulja,ulje i podloška) platih 65 KM(neki je popust aktuelan).E sad rekoše mi trebao bih uraditi Veliki servis(čak su mi dali to i napismeno).Uglavnom ,čiko tamo reče nije vam po broju kilometara ali je vrijeme po godinama,kao trebao bih uraditi do kraja godine.Cijena tok velikog servisa je oko 300 eur(600 konvertibillnih maraka)Još se dvoumim oko zamjene automobila(uzimanja novog auta) pa bih želio da održim činjenicu da su servisi rađeni u ovlaštenom servisu,i da tako održim bolju cijenu.E sad provjerio bih kod neovlaštanog pouzdanog majstora koliko bi to bilo,pa ću uporediti,i staviti na tas.... :ces: :ces: :ces:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!