Ugradnja plina - moje iskustvo - upozorenje drugima

prethodna tema - sledeća tema

mrprofy

@Slavko
Poslacu vam sve podatke na PP.
Samo nemojte da sve svalite na servisera iz Hit Auta. Mislim da to ne bi bilo korektno. Svako od vas je kriv za ponesto, pa su stvari kakve jesu.
Meni eventualna kazna tog coveka kome su svi nad glavom i koji nema dovoljno vremena niti znanja nista nece pomoci.
Ja sam i sam bio serviser i znam kako je to kad vam sef nakarika milion stvari, a kaze vam da se kod kuce u slobodno vreme bavite proucavanjem servisne dokumentacije.
Nadam se da sam bio jasan. Slobodno mozete iskoristiti moj post u celosti.

poz

slavko_bgd

EKOLUKA i RNS su ugovor potpisali u toku maja 2007 godine, na poziv i inicijativu RNS.
Od maja do novembra iste godine ugrađivao se paralelno BRC i Landirenzo, tako da se na vozilima iz tog perioda pojavljuju oba brenda.
Od novembra 2007 postepeno ugradnja prelazi u "ruke" Renault i Dacia servisa.
Sistemski se istiskuju iz mreže individualni autogas servisi (za razliku od perioda sa BRC-om) i definitivno sve prelazi u ruke mreže ovlašćenih RNS servisa od 1.3.2009. godine.
Pored njih, ovlašćeni za ugradnju gasa su ECOTOP u Beogradu i "Luka-gas" u Kragujevcu kao autogas-servisi.

Od firme "Elettrico", posle razdvajanja suvlasnika, danas postoje 2 firme: originalni "Elettrico" koji i dalje uvozi BRC i mislim da ima ugovor sa Škodom i Fordom i "Elettrico-gas" koji danas uvozi "Tartarini" uređaje.

Period u kom si ugradio gas nije bila bajka nego realnost tržišta u datom momentu.
Taj posao je tako funkcionisao u to vreme.

Pozdrav

Loganovac

Ove informacije se u celini poklapaju sa mojim saznanjima. Naravno, dosta navedenih detalja nisam do sada znao i na tome zahvaljujem.  :ziveli:
Bajka ili ne, fušeracija tada nije bilo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Samo da potvrdim, kod mene je ugradjen BRC. Ni jednu zamerku na instalaciju nisam imao i prosao sam atest bez ikakvih problema.

mladen895

#34
Ili ste u servis došli iz lova sa nekim dvocevkama,ili ste im diskretno šapnuli da ste sa foruma tako da je bilo sve ok,a nas obične smrtnike tako ispreskaču da nam ništa nije jasno. :daz:
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

:Smiley:

Ozbiljno, jel si ti to imao nekih loših iskustava sa BRC-om? Koliko znam sad voziš Zavoli i ne održavaš ga...  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladen895

Samo vas gledam... :Smiley:
Sa Zavolijem nemam baš nikakvih iskustava,sednem i teram i tako 42000.Tedoh danas da kupim filtere za plin da se kotrljaju u gepeku sa svećicama,ali nisu imali u prodavnici,a imao sam dobru volju da se otvorim 250 din.Za oba naravno. :logan:
Kad se mora,sve  je tesko.

mrprofy

#37
AUTO VISE NE RADI NA PLIN!

Zbog nestrucno izvedene elektricne instalacije plinskog uredjaja auto vise ne radi na plin. Tacnije receno, zbog indijanski nastavljanih i besomucno savijanih provodnika, negde je doslo do prekida veze...
Majstor u Auto Ziva u Pancevu kaze da komplet instalacija u motornom prostoru mora da se ponovo odradi. Inace, ovo je rekao pre nego sto je do kvara doslo, tako da je ocigledno da je covek bio u pravu(a na stranu moje strucno misljenje...). Tamo sam otisao zbog curenja ulja na deklu kod bregaste.
Ovu servisnu intervenciju ce obaviti iako nisu oni ti koji su ugradili plinski uredjaj. To se zove poslovnost.
Slucaj je hteo da se u salonu zatekao i neko iz prodaje RNSa, tako da sam imao priliku da prezentujem svoj problem doticnom gospodinu koji nije mogao da se cudu nacudi...
Pomenuo sam i forum i kako sam svoje iskustvo podelio sa drugima koji poseduju Dacija vozilo a od kojih neki verovatno razmisljaju i o ugradnji plina :c0:
Posto sam sada stvarno besan, ici cu u RNS i insistiracu na nadoknadi stete, a sve vas pitam koliko vredi vasa glava? Jel vredi par stotina dinara ili max 2-3 hiljade koliko su zaradili-ustedeli na mojoj plinskoj instalaciji?

krle

 Nekome za ovo, što su ti uradili i ugrozili bezbednost, treba .... 

Neću biti bezobrazan, ali znate šta mislim.

david

To je znak da su se malo opustili i uspavali, ovo treba da bude pravo budjenje...  :dobro:

mrprofy

Zvao RNS, kratko podsetio gospodjicu na 0800 o cemu se radi i za pocetak poslao ovu temu od pocetka do kraja na mail koji su mi dali.
Na mail sam dobio obavestenje da je moj problem-mail prosledjen odredjenim sluzbama koje ce me kontaktirati.
U medjuvremenu sam im poslao mali update, koji glasi:

CitatPostovana,
Mali Update, a naime:
Provodnici na vozilu su ocigledno nastavljani upredanjem i oblepljivanjem izolir trakom!!! sto je kriminalno! Jedan takav spoj sam proverio, i bakarni provodnik je oksidisao na tom mestu, te elektricne veze prakticno nema! Zbog moje licne a i bezbednosti drugih u saobracaju, izvadio sam glavni osigurac od plinskog uredjaja, te tako predupredio mogucu paljevinu na vozilu, a o cemu sam se konsultovao sa strucnim licem u AMSu. Vozilo do daljnjeg necu voziti.
O svemu sam obavestio servis Auto Ziva u Pancevu gde nameravam da servisiram kola.
Do sada sam mogao da se zalim na aljkavost i posredno na nebezbednost instalacije, medjutim ovo je sada evidentno VELIKI bezbedonosni propust koji je mogao da ugrozi moj zivot, kao i zivot drugih ucesnika u saobracaju.
Ocekujem poziv RNSa, a povodom ovog problema.

A za kolege sa foruma evo i slike:


slikano telefonom pa i nije neki kvalitet, ali se vidi kako su dva provodnika upredeni i posle oblepljeni izolir trakom.

Na motornim vozilima ovakav vid spajanja dva provodnika nije dozvoljen! Ni spajanje kalajisanjem nije preporucljivo, vec iskljucivo kablovskim papucicama.

MOJA GLAVA VREDI BRAT BRATU 250DIN, JER TOLIKO KOSTAJU OVI KONEKTORI SA SVE KLJESTIMA ZA NJIHOVO POSTAVLJANE!

mrprofy

PLIN SREDJEN U AUTO ZIVI!!!

Momci su sve pocupali i uradili ispocetka!
Pedantni su i posao su uradili korektno, a da su mi oni radili plin u startu, bilo bi jos bolje. Ostalo je 10 rupa u podu koje sad treba da zapusim, jer su bez potrebe izbusene, a naime, majstori kod Zive koriste mesta koja je fabrika predvidela za instalaciju plina, tako da nikakvo busenje poda nije potrebno, a uz to, sve sto moze da zardja zastitili su prajmerom. Da ne pricam sto je majstor iz Hit Auta plinsku instalaciju provukao po najnizoj tacki vozila, a bilo je jos more bisera. Auto vise nije radio na plin i zato sto su ispali konektori iz dve plinske dizne, a sve je to uzrokovano losom instalacijom(sve je bilo napeto kao strune na gudalu).
Sad auto ponovo radi na plin, i ja sam zadovoljan. Da sam ranije znao kako ko radi, otisao bih pravo u Pancevo, sto toplo preporucujem svima na teritoriji BGa a i sire. Vlasnik servisa, gospodin Ziva, je vrlo predusretljiv i poslovan covek sto je prava retkost na ovim nasim prostorima, tako da ako do bilo kakvog problema ili nesporazuma i dodje, verujem da se sa njime covek sve moze dogovoriti.
One gluposti sto su mi ugradili u Hit Autu, onaj kavez koji ni na sta nije licio, i neki improvizovani zardjali nosaci dizni su ostali kao visak, a na pitanje sta sa time da rade, rekao sam im da posalju u EkoLuku :D
Toliko o tome, i nadam se da se sa plinom vise necu baviti :)

Deda

koliko tebe kosta ugradnja plina posle dva servisa?

mrprofy

Ovo je bila reklamacija, a procena majstora je bila da je jedini nacin da otklone kvar-da gotovo sve urade ispocetka. Kapa dole Zivi i majstorima, i sad znam ko ce mi odrzavati kola ubuduce.

Da EkoLuka mari za brend i trziste, to bi mi odradio gdin Slavko, a racun bi ispostavili Hit Autu, ali on nije smatrao da je to poslovno.

Moja greska sto odmah nisam zvao inspekciju prilikom prvog prijema vozila u Hit Autu. Vracao sam jednog taxistu iz Panceva, ostavio tamo kola kod Zive, i kaze mi on da je to pravi nacin kada covek ima posla sa takvom felom, i da znate da je u pravu.

slavko_bgd

Citat "mrprofy":
"...Da EkoLuka mari za brend i trziste, to bi mi odradio gdin Slavko, a racun bi ispostavili Hit Autu, ali on nije smatrao da je to poslovno..."

Slazem se sa Vasim pozitivnim utiscima o servisu "Ziva" u Pancevu, drago mi je da su Vam doveli vozilo u ispravno stanje i da ste nasli servis u kome cete biti zadovoljni uslugom. Eto, i to su moji "djaci"...

Da li EKOLUKA mari za brend ili trziste govore brojcani podaci a ne jedan ili pojedinacni slucajevi koji sa nama blage veze nemaju.Uostalom,vreme ce reci sve ostalo.G-din Slavko ne "odradjuje" tudje greske i ne ispostavlja racun, iz razloga koje Vi ne znate, ne razumete ili necete da razumete. Takodje, osim ako niste vidoviti, ne mozete znati sta ja smatram da je poslovno.

S obzirom da sam Vam se javno na ovom forumu izvinio za neprijatnost oko sajle gasa, sada Vas molim da ubuduce prestanete sa proizvoljnim, neodmerenim i ironicnim izjavama na racun EKOLUKA-Key i na moj racun.
Za savet ili informaciju Vam uvek stojim na raspolaganju. To vazi za Vas licno i za svakog sa ovog foruma.

Na kraju, nadam se da cete se lepo i slatko voziti sa svojim autom sada kada je sve u redu i da cemo se jos dugo i fino druziti na ovom forumu!

Srdacan pozdrav
Slavko