Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Lekac

Citat: Keka poslato 19.01.2018. - 16:00
:doh:

A sa kojeg sajta naručujes moze li neki link, a posto su sijalice produkt osrama, trebalo bi da su dobre.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Lazar@

#571
Sa Alija su...
http://s.aliexpress.com/2yYVjEZR?


Na drive2.ru ih bas hvale... :D Mada mozda i konzumiraju previse votke :lol1:

Lekac

Kad su Rusi u pitanju sve je moguce. :D Salu na stranu, mislim da su dobre. :to: Kad probas javi rezultate..   :dance:
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

Lazar@

Stigle sijalice!  :too:  Procijenite sami...Svijetle jace od Philips Vision +30  :aplause:






Bata83

Slicne kupio letos i platio ih onako solidno, dosao kuci odma se bacio na posao sav srecan. Ubacio sijalice kad gle ludila Logan pao u trans, te malo jedno kratko pa nema dugog pa onda jedno dugo i ja stacu vracaj stare sijalice. 

Lazar@

Ove rade odlicno...tebi ili zeza masa ili ti treba relej-adapter  po @nik receptu ili si kupio krs od sijalica :D

Drole

Momci, možda ovo nije prava adresa, ali obzirom da su tema sijalice, neophodna mi je mala pomoć...naime, već neko vreme ne radi mi kratko svetlo desnog fara...kako mi to nije nešto smetalo u vožnji, nisam se nesto ni zanimao oko popravke...međutim, pre neki dan rešim da se bacim na posao, ubeđen sam bio da je crkla sijalica...stavim novu sijalicu,  ali nema svetla, kucnem je prstom par puta i proradi...namontiram sve lepo, ali opet nece da radi...pogledam staru sijalicu, nije pregorela..stavim staru samo na dzek, neće da radi...opet i nju udarim par puta prstom i proradi...ali kad sve vratim na svoje mesto(u far, osigurac, guma), opet nema svetla(imam poziciju i dugo svetlo, naprskao sam i dzek sprejom za elektro instalacije ali nista, osigurac je takođe ispravan) :respect:...ako imate neki predlog šta bi moglo da bude uzrok, slobodno pucajteeeee...

Lazar@

Meni prekida kabal od pozicije...Mrdnem ga prstom lijevo desno i pozicija proradi(led je u pitanju)...

Probaj i trecu sijalicu, svakakve kopije prodaju.

Moguce da je sam dzek za sijalicu malo nagoreo(mozda i masa zeza), jer je plasticni, a sijalice se nenormalno griju...Probaj negdje(tipa na otpadu ili bilo kojoj auto radnji) da kupis drugi h4 dzek i da prespojis...Investicija od 2-3 eura, a ne treba da budes neki naucnik da to prespojis  :ne:

dejanz

Drole,

ja bih prvo naprskao wd ili neki kontakt sprej u konektor

Raja

Citat: Drole poslato 10.02.2018. - 19:07
naprskao sam i dzek sprejom za elektro instalacije ali nista,
:rtfm:

Veterinar

Na 45000km crkla leva H4. Da imam samo nešto veću šaku ne znam kako bih je zamenio.

saša61beograd

Onomad je bilo priče da će zakon na nivou EU obavezati proizvođače da se sijalice mogu promeniti bez upotrebe alata,odnosno demontaže koječega.Ako je to usvojeno,onda jedino možemo da se pitamo da li su nam šake po standardima EU (moje nisu sigurno).

dekiv68

Na Sanderu 2 je mnogo lakši pristup za zamenu sijalica oba fara nego na Putu 2 gde je naročito otežan pristup levom faru (mora da se skine poklopac kutije za osigurače i da se otpusti gasni komp)

saša61beograd

Nije to strašno.Strašno je kad mora da se skida far,branik,prednji točak i potkrilo itd.Sve to uz pravilo:što se sijalica teže menja,to češće crkava.
Mene je na Loganu najviše namučila sijalica pozicije na faru do akumulatora.

speedo

44500 km, crkla sijalica na vozačkom faru, kratko svjetlo. Bila je marke Hella i izdržala je oko 30000 km i nepunih 5 godina. Zamijenjena sa sijalicom marke "Narva" koju sam imao u rezervi od ranije. Noć je već bila pala pa sam se malo iscimao oko mijenjanja, ali ok. Interesantno da na benzinskoj pumpi u blizini H4 sijalica Osram 5€ (duplo skuplja nego inače), a u samoposluzi imaju samo nekakve divlje kineske sijalice.