Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

#30
Jos jedna nepotrebna tema. koristite search kad otvarate nove teme, verovatno vec postoji nesto u vezi...
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=353.0
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=644.0

madridista

eto ljudi ja kao za*enik ove teme i mog problem da vam kazem da sam ga i resio i to je blam teski, sreca pa sam na vreme provalio i nisam bio kod elektricara inace bi me odrao........
problem je bio sledeci: oborena svetla su mi bacala kao duga a duga kao oborena, i problem je bio sto sam naopacke stavio sijalice  :banghead: :banghead: :bonk: :mad6: :Smiley: kao debil neki ali je neverovatno sto su sijalice tako lepo legle u far da nisam nikad posumnjao da je napocke........
eto resih problem zahvaljujuci video snimku koji je bio ovde okacen kako se menja sijalica :to:

Veterinar

Uh, ti sunac..., pa nisam ni znao da moze naopacke. Pre neki dan sam menjao, sinoc su mi mnogi blickali, a ne videh nigde policiju, moram da bacim pogled sutra, mada ne verujem...

Keka

Lepo sam rekao na pocetku:
CitatParkiraj ispred nekog zida, pa upali svetla, farovi treba da bacaji svetlosnu liniju otprilike ovako ___/ ___/ ako nije tako onda si pogresno postavio sijalice.

Samo mi nije jasno kako si to uspeo, posto ima 3 nozice, od toga je jedna deblja a 2 tanje, ne moze tek tako da se stavio naopako.  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


madridista

pa kazem....leglo je ko na nosu :Smiley: ako imate vremena da se bakcete probajte zato mi nista ni nije bilo sumnjivo :glare:


krle

Koliko se ja razumen u ovu  oblast napajanje je bilo kako treba ( drugačije je   nemoguće uraditi)   , samo je sijalica bila  zaokrenuta za 180 stepeni. Ovo ima za posledicu da sijalica nije u žiži i vlakno kratkog svetla umesto da je okrenuto na gore   okrenuto  je na dole i deluje kao da je jače od dugog svetla.

Keka

@krle: H4 sijalica ima 3 nozice (i 3 adekvatne rupe na faru) i to jedna gore, na 12 sati, i dve dole na 4 i 8 sati, tako da je fizicki nemoguce ugurati sijalicu u far obrnuto za 180 stepeni, osim ako je ne lepis silikonom i slicno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#37
Hvala, nisam ovo znao  :Smiley: mada sam menjao obe sijalice na  Loganu  i to bez uputstva i filmova.

Čovek tvrdi da je  zamenio napajanje dugog i kratkog svetla, što je fizički nemoguće zbog tropolnog konektora i njegove konstrukcije. Jedino je moguće da je uradio ono što sam rekao.


Edit by Krle:
E, sad što si naterao matorog čoveka da ide do kola posle tročasovnog čekanja u MUP-u radi produženja registracije  bičeš kažnjen prvom prilikom sa jednim tankim špricerom.

Dakle, moguće je okrenuti sijalicu za 180 stepeni i to iz razloga što postoji utor na 6 sati. Doduše sijalica stoji malkice nakrivo prema gore, malo teže ide osigurač i odmah se vidi da nešto nije tu u redu pošto kablovi na konektoru idu prema gore a poklopac kaže da treba prema dole.   :ziveli:

Keka

Koja budala stavi rupu i na 6 sati  :bonk: treba ga  :gun:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Ma nije rupa nego kanal.    Šta bi sa špricerom?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Hteo je verovatno da kaže "pichu" jer u Zabeli nema picerija meni znanih...  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Oliver83

Da ne bih otvarao novu temu pitaću ovde. Desilo mi se nekoliko puta, pogotovo sinoć da kada vozim sa dugim svetlima i kada prebacim na kratka na sekund kao da se izgube svetla :ces: Malo mi frka da mi ne otkažu svetla odjednom noću, pa me interesuje dali je neko imao sličan problem. Pozdrav

Keka

Nije razlog za brigu, sijalica H4 ima posebno vlakno za kratka, a posebno vlakno za duga svetla, te je pri prebacivanju potrebno malo vremena da se uzari vlakno, pa se zato javlja ta zadrska.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

#44
Citat: Oliver83 poslato 27.10.2009. - 14:08
Da ne bih otvarao novu temu pitaću ovde. Desilo mi se nekoliko puta, pogotovo sinoć da kada vozim sa dugim svetlima i kada prebacim na kratka na sekund kao da se izgube svetla :ces: Malo mi frka da mi ne otkažu svetla odjednom noću, pa me interesuje dali je neko imao sličan problem. Pozdrav
Ovo se i meni desilo dvaput i prestalo samo od sebe. Verovatno neki kontakt...

Usput,vezano za ovaj novi zakon cuo sam za neke "dnevne" sijalice sa produzenim rokom trajanja. Jel zna neko koje?