Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

dacijetina

Našao sam povoljno i nabacio 4 nove Dunlop SP Sport 01 175/70 14 84T DOT1011. Cijena po komadu je 87.00BAM sa novim ventilima i ugradnjom. Ovaj profil sam uzeo jer u BL nisam našao 165/80 14. Ponuda 185/70 14 je veoma skromna (Sava Perfecta 89BAM i Fulda Ecocontrol 106) i zato što sam već 6 prethodnih zima vozio Winteru 175/70 14 i osim laganja sata u km i km/h, druge neregularnosti nisam primjetio.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

Ayrton

Citat: dacijetina poslato 26.04.2012. - 11:44
Ponuda 185/70 14 je veoma skromna (Sava Perfecta 89BAM i Fulda Ecocontrol 106)
Ja kad sam kupovao gume,pre dve nedelje,u Zvorniku,dimenzija 185-65/15 Fulda Ecocontrol je koštala 106 BAM,isto kao ta 185-70/14.
Dve različite dimenzije,a ista cena! :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

dacijetina

Odnos ponude i potražnje diktira cijene. Drugar je kupio Uniroyal Rain Expert 195-65 15 za samo 116BAM ali ova dimenzija je najzastupljenija na tržištu. 
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

hobbista

 :offtopic:
nije vezano za temu, ali moram :)
@dacijetina:
pitaj kakvi su prvi utisci sa  Uniroyal Rain Expert
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dacijetina

Za sada su mu pozitivni utisci sa Rain expert. Dobro se ponasaju a vidjecemo kako se trose.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

krdzan

Uz preporuku da se otvori novi topic, mozda je i malo off, ali vezano je za izbor gume. U mom slucaju pomalo prinudni odabir. Situacija je bila da sam pocepao zadlju levu gumu na ostar kamen i to ni manje nivise u okolini Nikitija, Grcka. Srecom se nisam oslonio na razne setove za krpljenje vec sam investirao u copavac, sto mi je omogucilo da se dovucem do smestaja. Da stvar bude gora sve to se desava u subotu popodne a u ponedeljak je dan za povratak kuci. Nista, u nedelju odem do Nikitija i uspem da pronadjem vulkanizera koji je bio spreman da mi pomogne. U tom trenutku mogu da biram da resavam problem kod njega ili da se dovucem do Soluna i resavam sve to u Solunu sutradan. O razmisljanju koliko ce to sve da me kosta bolje da ne opisujem. Kad kod njega ni manje ni vise ima polovna wntera 175/70-14, jest vremesna, ali bez vecih ostecenja i ne mnogo losija od rasecene. Covek odradio komplet posao, demontaza, balansiranje i kad je doslo do cene nisam mogao da verujem. Za sve je trazio ni manje ni vise nego 12 eur. Mislim da bi ovako nesto u Bgd platio bar duplo vise ili mi se cini? Za sve koji idu u Nikiti i ako se nadju u,nedajboze, slicnoj situaciji,  radi se o maloj vulkanizerskoj radnji u sklopu Eko pumpe na ulazu u Nikiti. Majstor stanuje u kuci odmah pored radnje.

mali.alen

Budući da u dimenziji 165/80 14 nema drugih guma osim Barum, u prometnu upisane još 175/65/14 i 165/70/14 tako da sad imam puno veći izbor guma, a da me policija ne dira radi toga.

boban66

Ajd da obnovimo ovu temu jer je vrlo bitna za sigurnost vozaca.Nakon vise desetina pregleda , saveta proizvodjaca pneumatika , i malo vise para, kupljene sve cetiri Wintera M+S i postavljene na autu. Pre toga sam imao dve Wintere i `Naravno montirane na prednje pogonske tockove`. Pre 3 g. sam posao na posao i na izlasku iz moje ulice pri brzini od oko 20 km /h. doslo je do bocnog proklizavanja zadnjeg kraja auta na snegu od oko par mm. U malo nisam ocesao banderu. Da sam isao brze sigurno bi bilo `TRAS`.  Od tada , slusam pametnije od sebe. Kupljene jos dve wintwre i namontirane, nove pozadi , koriscene napred i sve do sad bez ikakvih problema. Uskoro ih menjam , skupljam novce za sve cetiri. :wink:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.