Pritisak u gumama

prethodna tema - sledeća tema

Rimad

@kiconix

Da nisi mislio 0.1 bara?  Čak i 0.1 bara bi, možda, bilo previše, pošto u mom priručniku piše 2.0b, a sa pet osoba i opterećenjem u gepeku 2.3b.

kiconix

 :doh:
A zasto lupate glavu nepotrbnim stvarima. Naduvajte gume po uputstvu i uzivajte u voznji. Neko je tamo negde mislio i o putnicima i teretu za koji je auto predvidjen i po tome napisao koliko treba pumpati gume, to je sasvim dovoljno za put od 5 ili 50000 km.

silent

Kupio sam ovo, za 350 dinara:
http://www.lampa.it/en/prod-906-3236-6071-rubber%2Fmetal_tire_gauge_dial.asp

Nisam nešto zadovoljan, najviše jer se teško čita tačna vrednost - kazaljka je debela, a podeoci mali, jednostavno kazaljka mi pokrije opseg  2,2-2,3 bara, ne znam tačno koliko meri... :ne:
Ali svakako može da posluži za neko okvirno merenje +/- 0,2 bara.

Razmišljam da nabavim ovo:
http://www.lampa.it/en/prod-906-3237-6072-digital_tire_pressure_gauge.asp

Rimad

ja sam, preko ebay-a, povoljno, nabavio ovo: http://www.accutiregauge.com/digital-tire-pressure-gauge/accutire-ms-4021b-standard-digital-tire-gauge/ .
Mislim da se prodavac prevario i stavio nisku cijenu poštarine za BiH, jer je nakon moje kupovine, stavio da dostavlja u BiH, ali samo uz kontakt.

Ima dobre recenzije. Služi mi da provjerim ispravnost aparata na benzinskim pumpama. Isprobao sam na dvije benzinske pumpe i podudara se. Inače, kada se uvjerim u ispravnost aparata na benzinskim pumpama, ne koristim ga više.

Raja

Ceo vozački staž pumpam onoliko koliko kaže manometar i uopšte se ne zaluđujem da li sam pogodio pritisak u zadnju decimalu. Pumpam na savremenim i novim aparatima
i ne razmišljam. Izbegavam "stare" pumpe i drljave kompresore i manometre. Gume se troše pravilno i ja zadovoljan. Čemu preterivanje?

kiconix

Upravo to i kažem. Nije mi bitno u decimalu koliko ujednačenost svih guma.

silent


zac

Oduvek duvam gume na 2.0bar. bez obzira na opterecenje ili duzinu puta.... pa ne bi mi palo na pamet da svaki cas dopumpavam ili izduvavam gumu uzavisnosti da li se vozim sam ili pun. Merim istim manometrom sve cetiri gume, i to mi je vazno, da gume budu ujednacene..a to da li je 2.1, 2.2, 2.3 bara... takvim sitnicama se ne opterecujem.

Loganovac

Ja ih punim svežom detelinom. Nabijam dok ne budu dovoljno tvrde pod prstima, k'o na bicikli. Nisam bio u situaciji da na dužem putovanju moram da menjam detelinu, uvek je izdržala bar nekoliko hiljada kilometara. Gume se uopšte ne troše, čak su proklijale kroz ventil.


Poenta: svi koji misle da su pametniji od inženjera koji su projektovali vozilo u koje sedaju sa porodicom neka rade šta god oće sa svojim kolima i sa svojim životima. Ja detelinu nabijam napred na 2.0 a pozadi na 2.2 bara, prema njihovim instrukcijama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Citat: Loganovac poslato 26.08.2014. - 21:35
Poenta: svi koji misle da su pametniji od inženjera koji su projektovali vozilo u koje sedaju sa porodicom neka rade šta god oće sa svojim kolima i sa svojim životima.

Ne mislim da sam pametniji od inzinjera i duvam gume koliko je propisano, ali bih voleo da mi jedan od tih inzinjera objasni razliku izmedju Logana I i Logana II. Kod Logana I propisani pritisak je napred 2,0 a nazad 2,2. Kod Logana II je propisani pritisak napred 2,2 a nazad 2,0.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Ma budalastina, pa to svak` vidi.

Ljota

#177
 
To znaci napred 2,2 nazad 2.0 i imas i vozis logana II. Kada ti dosadi promeni pritisak u gumama i cepas logana I! Dva u jedan,bez ulaganja!
Odoh  da od keca pravim dvojku!               

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

trajce