Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

jasho


Zoran

 :to: ljudski urađeno, svaka čast.
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

roolet

odlicno i kvalitetno, to volimo  :ziveli:

Keka

Evo slika skinutih delova.

1. U ovlastenom servisu kao zamenski, stavljen je zupcasti kais Dayco i spaner Koyo. Spaner izgleda korektno, dok kais ima na sebi pukotine. Presli su 60.000 km.




2. PK kais je Renault (Hutchinson) i ima dosta pukotina. Presao 60.000 km.


3. Pumpa za vodu-nisam uspeo da nadjem na njoj naziv proizvodjaca niti bilo kakav broj, ali nije procurila nakon 60.000 km.


4. Svecice Brisk silver (presle 30.000 km)



5. Spaner (SKF) i roleri PK kaisa (Koyo), presli 180.000 km. Vidljiva je deformacija plastike na mestu naleganja kaisa, ali sami lezajevi su dobri. Odlicna stvar je da je na spaneru srafom zavrnut lezaj koji je isti kao roler i kosta mnogo manje od celog spanera.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Kaiš ovako "sjajan" upućuje na preveliku zategnutost. Ove pukotine jesu opasne, bilo bi dobro da je i prije zamijenut.
Moja dva kaiša sa po 110 000 km su izgledala puno zdravije...
Jedan je Gates a drugi Dayco.
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

Citat: Keka poslato 12.07.2014. - 20:54
5. Spaner (SKF) i roleri PK kaisa (Koyo), presli 180.000 km. Vidljiva je deformacija plastike na mestu naleganja kaisa, ali sami lezajevi su dobri. Odlicna stvar je da je na spaneru srafom zavrnut lezaj koji je isti kao roler i kosta mnogo manje od celog spanera.

Komšo, može li malo pojašnjenje u vezi poslednje rečenice - da li to znači da je za servis ovog seta dovoljno kupiti samo 2 ista ležaja/rolera a da se na španeru praktično samo ležaj/roler može zameniti ?
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Tako je....pod uslovom da je automatika (feder) dobar.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Nadajmo se da feder nije umoran i da neće pući do sledećeg servisa  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

Kilometraža 230 000 km.
Zamjena ulja INA Delta Sint 10w 40 3l polusintetika
Filter ulja Unico 750/3 (koliko se sjećam)
Podloška kartera i  :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Filter vazduha nisam mijenjao jer ovog ljeta samo kiša pada, tako da ni teoretski u zraku nema prašine pa sam to preskočio  :c:.
Filter goriva je onaj u rezervaru, poslije dužeg razmišljanja odlučio sam ga ne dirati pošto se bojim da šta ne zeznem. Sve se nadam da će pumpa crknuti pa ću sve odraditi o istom trošku. Zvuči blesavo  :ne:?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Da.

Jadan onaj ko od tebe kupi auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Kupit će ga Željezara Zenica
Sam svoj gazda - vazda.

silent