Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

ali stvarno ima svakakih djelova. od a do z. :ne:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladen895

Malopre sam dobio obe viljuske koje sam porucio od te firme iz Nisa po preporuci Boss-a.Sasvim su ok,samo mi nije jasan princip fiksiranja kugle za viljusku na Loganu.Ja bi to malo pecnuo sa co2.Na pezou 405 se kugla zavije u viljusku,a ovde se plasim da se ne razlabavi od vibracija po nasim dzadama.Skidao sam i zastitnu gumu na kugli i ima dovoljno masti,samo cu jos malo da dodam.
Kad se mora,sve  je tesko.

ppejic

Hajde lepo fotografisi dobjene komponente ili barem ambalazu sa nekakvim natpisima....da vidimo kako to izgleda.

Peja

stalker

#153
Ja sam prošle godine sam mjenjao kuglu na prednjoj lijevoj lafeti (viljušci). Milsio sam da ću sve moći odraditi sam ali sam na kraju morao skinuti lafetu i odnijeti je kod jednog poznanika u servis pošto je kugla utisnuta hidrauličnom presom pa je se jedino tako može izvadit van.
Dakle bez hidraulike ništa i nema šanse da se raznrdda od vibracija. može samo kugl ada propadne što se meni bilo dogodilo.
Uzrok je bila vjerojatno tvornička greška pri čemu nije bio dobro stavljen metalni prsten koji steže gumenu zaštitu na kugli pa je unutra prodirala voda.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladen895

#154
Citat: ppejic poslato 20.01.2010. - 22:06
Hajde lepo fotografisi dobjene komponente ili barem ambalazu sa nekakvim natpisima....da vidimo kako to izgleda.

Peja



Proizvodjac je Conex Romania a posto je prodavnica par stotina metara od tebe,za razliku od par stotina km od mene,ako ti je usput ne bi bilo lose da pogledas sta sve ima u ponudi.Uskoro nam svima stize zamena korpe,lamele,amortizera,zupicastog...a pare su skupe kako kazu.
Kad se mora,sve  je tesko.

Boss

.Ja bi to malo pecnuo sa co2.

Ne peckaj ništa,stopiće se,oštetiće se podloga kugle i tako skratiti vek iste.Montiraj to i  :wind:

mladen895

Ok za ovu fabricku,ali kad se menja kugla? Izvadis staru,stavis novu,ne moze ni to vise puta.
Kad se mora,sve  je tesko.

Boss

Kada dođe do tog stadijuma onda je baci,jer za 2000,00 koliko košta nova mislim da nije vredno rizika.

mladen895

U pravu si,nego ja malo fantaziram.
Kad se mora,sve  je tesko.

stalker

#159
U ovlaštenim servisima se ne mijenja kugla nego cijela viljuška koja kod nas bez rada košta našto malo više od 100 E.
Ja sam nabavio novu kuglu za oko 16 E i mijenjao je u vlastitoj režiji.
Kugla se može mijenjati bez ikakvih problema više puta ali mislim da će za to rijetko biti potrebe. Mislim da nisu tako nekvalitetne da ne izdrže dugo čak i po lošim cestama. Moja je stradala  na oko 60 kkm jer joj gumena zaštita tvornički nije bila pravilno postavljena.
Evo par sličica



Ovo je Logann bez lijeve viljuške. Pošto nemam garažu radio sam ovo na ulici ispred zgrade.



Originalna kugla je bila marke TRW a novu sam nabavio marke Moog.



Na ovoj slici je stavljena nova kugla a sa stare skinuta gumena zaštita da se vidi kako je zbog prodora vlage i prljavštine korodirala i dobila luft.



Ovo je stara kugla koju sam skinuo. Na njoj je bio skinut ovaj žuti prsten koji steže gumenu zaštitu oko osovine. To je vjerojatno tvornički propust jer se to nije moglo dogoditi tokom eksploatacije. Sad kad sam ga ja stavio na mjesto nije ga lagano skinuti i ne može voda prodirati unutar kugle. Da je tako bilo od početka sigurno bi kugla bila još uvijek  dobra kao desna koja nema ni malo lufta.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladen895

#161
Jedan majstor iz Batajnice po zelji ugradjuje mazalice za kugle,mada moze bilo ko od nas da to uradi.Samo se probusi rupa i zavije mazalica :fiju:. Ali smo malo lenji i radije drzimo ruke  u dzepovima i izigravamo gazde dok drugi rade ono sto sami mozemo.
Obicno pre strada desna strana na trapu ali je ,kao sto kazes greska u proizvodnji, a tu sitnicu mozemo i oprostiti. :ne:
Kad se mora,sve  je tesko.

mladja73

Citat: mladen895 poslato 26.01.2010. - 04:54
Jedan majstor iz Batajnice po zelji ugradjuje mazalice za kugle,

Cuo sam sve najbolje za tog lika iz Bataje kada sam imao problema sa kuglama na Aleku. Nisam stigao do njega jer mi je iskrsao Logancic  :woo-hoo:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bane

Servis na 60000km urađen u januaru 2010 - kod Zive u Pancevu me je kostao 28.000din. Da sam uradio servis u Kompresoru platio bi 40000din. 

mladen895

#164
To ti nije odrzavanje u sopstvenoj reziji nego u servisu.Ako zelis da jeftinije prodjes posle garancije raspitaj se ili cemo ti dati telefone i adrese dobrih majstora koji ne deru.
PS. Malopre mi kaze kolega da ide u Jakovo kod majstora za Logana.Kompletan veliki servis sa zamenom svih filtera, stelovanjem ventila i ciscenjem benzinskih dizni za 1,4 je 17 000.Zaboravih da ga pitam jel menjaju vodenu pumpu.Ako nekog interesuje zvacemo pa cemo saznati sve detalje.Kaze da ima i polovnih delova.Nisam mislio na polovne filtere :hihi1:.
Kad se mora,sve  je tesko.