Felne

prethodna tema - sledeća tema

roolet

Citat: laki poslato 27.05.2016. - 19:56
Na svom autu imam distancere od 20 mm. Lepo izgleda sa njima.

Mozes li malo u odgovarajucoj temi da napises da li ima nekih negativnih posledica distancera, na koliko propadaju krajevi spona?

miki-bgd

Citat: Goky poslato 27.05.2016. - 20:59
Dok iščekujem da stigne Stepway pravim planove za zimske gume. Zadržao sam stare felne od 15" i tu bi pasovale, kao što neko ranije napisa, 195/65 R15 gume. Moje pitanje je za šrafove, koja dimenzija šrafova ide na čelične felne, verovatno ovi za alu ne pašu.
Na starom Stepway koristim iste srafove i za 15" metalne felne i za 16" alu felne. Srafovi su oni sa konusom, cini mi se da nije fiksan... kao na slici
Leti teram 16" zimi 15". Bio sam i u servisu nekoliko puta, ali prvi put posle 3 godine mi rekli kako ne mogu srafovi sa alu felni da se zasrafe na metalne (kao ne moze da postigne odgovarajuci momenat zatezanja,  i pokusali da mi uvale drugi set srafova).
Uglavnom, ja teram iste srafove na obe felne vec 4 godine, nisam imao problema.

DrJekyll

#827
Citat: roolet poslato 27.05.2016. - 21:10
Mozes li malo u odgovarajucoj temi da napises da li ima nekih negativnih posledica distancera, na koliko propadaju krajevi spona?

Postoji dosta alu felni koje su fabricki "izbacenije" od normalnih felni, tako da distanceri samo to zamenjuju. Ne vidim kako bi mogli da uticu na trap, a mislim da su mnogo veci problem rupe na nasim putevima nego distanceri...tako da ako planiras da ih stavis, imas moje iskustvo sa njima kao najbolju preporuku da ce auto biti malo stabilniji, a pritom ce mnogo lepse izgledati.


@Goky
Iste sam srafove stavio na alu felne koji su mi bili na gvozdjuriji...doduse ja sam morao da kupujem produzene zbog distancera, ali mislim da su iste glave kao i stari (konus).
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

roolet

Pa razmislicu, ja uglavnom volim fabrikanu, ali i vozim na 195/65/15 gumama uvek, sto je malo iznad standarda, pa mozda i necu da stavljam. Recimo, dok nisam stavio prednje zavesice, od rizle su mi se pojeli pragovi na rubu zadnjih vrata do koske, cini mi se da bi izbacenije gume jos vise gulile farbu. Sve to ima svoje + i -  :place:

Mihajlo Petrovic

#829
[/url]




photo sharing sites[/img]
Felne sa Clia Sporta na mom Loganu,razmisljam o 17-ama  od Megana,ali se plasim da ce auto biti jos visi,ostaviti ove 16-ce ili preci na 17?
Takodje,koliko mm distancere staviti ukoliko bi ostale ove 16-ce?

Keka

Visina zavisi od dimenzija gume koje stavis, potreba distancera ili ne zavisi od ET felne.

Npr za 17" od Megana ne trebaju distanceri, a sa adekvatnom gumom obim je isti kao sa fabrickom dimenzijom.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9177.0
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mihajlo Petrovic

Keko ja bih bio najsrecniji da mi cucnu 17ce Nervasport kao tebi,pogotovo nazad,izgleda kao da je spusten a ustvari je fabricko vesanje,zivo me interesuje zasto je kod tebe tako lepo cucnulo,dace Bog i kod mene tako i onda sam distanceri :D :D :D

acalisse

Poštovanje svima, zamolio bih Vas za savet ako neko može da mi da.
Radi se o sledećem.

Dobio sam 4 čelićne felne od renoa. 15" 4x100 6j et50. Na njih bi želeo da stavim zimske gume, pošto na alu felnama imam letnje gume.
Bio sam kod vulkanizera, međutim felna kad se stavi na prednje točkove kaći kočiona klješta. Na zadnjim točkovima nema problema.

Moje pitanje je:
Da li da prodam felne i kupim zimske gume za 16" alu felne, ili da stavim distancere 10mm, pa da stavim čelične felne.
Koliko to može da utiće na trap i ostale delove upravljačkog mehanizma?

Unapred hvala.

Loganovac

Ovo je novost za nas. Stari modeli, pre svega mislim na Logan Ph1, nosili su raznorazne ET vrednosti, čak do 47 ako se ne varam. Ne mogu da verujem da bi ta 3mm više (ka unutra) baš napravila problem. Na tvom mestu postavio bih distancere, ali za njihovu debljinu bih dobro premerio i razmislio - što tanji to bolji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Nisam baš oduševljen tom idejom distancera. Ako ih i postaviš trebaće ti i duži vijci. Najbolje bi bilo kada bi probao sa drugim točkovima, koji imaju manji ET. Ti sa ET50 su najbliži kočnicama.

Loganovac

Za 10mm distancere sigurno neće trebati duži vijci.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

da li bas mnogo kace o klijesta?
imaju da se kupe distance 3mm i 5mm namijenjene bas za to

acalisse

Hvala svima na savetima, ali sam uspeo da prodam felne, pa ću uzeti All Season Michelin CrossClimat 205/55/16.
A prodaću letnje Continental 195/55/16.

bocca

Cena za letnje?

acalisse

iskreno nisam još razmišljao o ceni.
u prodaji su oko 10000.

Čekam da legne plata, da kupim nove gume, pa kad ove letnje skinem, mogu da dam ponudu.
Ako neko želi da da ponudu ili preporuku za koliko mogu da ih prodam, ili želi da ih kupi, otvoren sam za sve.

Gume su:
http://www.coningdoo.co.rs/continental-premiumcontact-5-19555-r16-87h-letnja-guma/