Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Speedo, SKF zupčasti remen je sa unutrašnje strane na spoju počeo da se razdvaja, vodena pumpa  Valeo počela da pušta antifriz a zatezač počeo da balavi mazivo.
Sve ovo sam primjetio jer mi je motor trzao (neispravna pumpa za benzin) pa sam otvarao zupčasti da vidim da nije prezubio.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#1021
Citat: VaskezNS poslato 20.08.2015. - 10:20
Mogao sam da biram - Febi ili Topran..na preporuku majstora uzeo drugi. Ako izdrži samo toliko - ne gine mu reklamacija, pa ni za to ne brinem  :nami:

Sa lezajem tocka se nije igrati, nije to zvucnik pa ako crkne reklamiracu...znam licno coveka kome je , doduse prednji lezaj, stavio kineski...posle par hiljada pukla kuglica blokirala prednji tocak, pred Bubanj potokom, blizu rampe iz pravca Nisa...isao je oko 120 km/h...auto se isprevrtao, totalka, sreca on je prosao sa manjim ozledama.....  ne znam da li je reklamirao lezaj, a i da jeste, sta cemu nov takav kad vise nema auto... srecom Bog mu spas`o glavu...

Kocnice, volan , lezajevi tocka, vesanje...sa tim se ne igrajte...a presvlake, zvucnike muziku, dezodoranse za auto itd... kupujete najeftinije!!!  :kava:

Lazar@

Pozdrav kolege  :ziveli:

moze li me neko uputiti ka nekom otpadu i poslati mi kontakt istog u pm  koji prodaje polovne djelove za daciju?
Konkretno mi treba ova kratka  lajsna za desnu stranu za stepway 2010 godiste...Posto u crnoj gori jednostavno ne postoj...
Auto mi je neko ogrebao na parkingu  :ranting: :gun:   
A ne kupuje mi se nova lajsna jer sam  slucajno bio ogrebao onu duzu lajsnu koja se proteze do bankine i platio je 273e...273e za komad plastike,ko da je mercedes  :doh:

zac

Koliko vidim to nista nije polomljeno, samo malcice ogrebano...ne diraj to, neka ga protiv baksuza...  :too:

Zoran

Žac  :dobro:. Na novom R 4 sam prvi dan dobio kamen sa kamiona direkt u lijevi far (razbijen ali je radio). 2 mjeseca ga nisam htio zamijeniti...
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Citat: žac poslato 22.08.2015. - 16:34
Koliko vidim to nista nije polomljeno, samo malcice ogrebano...ne diraj to, neka ga protiv baksuza...  :too:
nije polomljeno ali ga moram zamijeniti jer me iritira  :banghead:
a ne moze da se farba jer ima odjedjenu teksturu

a nije to jedino,na braniku takodje imam bijelu "fleku" farbe osobe koja me udarila...i to moram da poliram

bolje odma da mijenjam nego da mi predje u naviku da ne diram pa da se auto raspane za 2 godine  :D

zac

Mozes ofarbati cnim mat sprejom...bez obzirza na teksturu....

Mlad si, kad jos malo porastes nece ti smetati takve ogrebotinice..  :nami: :wave:

miki-bgd

@Lazar
Oce malo da bode oci (i mozak :D ) ali ne mozes da juris svaku sitnicu da sredjujes odmah, brzo ces da poludis  :fiju:  :D jer ce toga uvek biti, iznova i iznova. Jednostavno, auto je u eksploataciji, mora da ima tragove koriscenja.

Fora je da sta god uradio, vecinu ogrebotina neces da sklonis. Nikad neces uspeti da pogodis nijansu boje auta, da prefarbas ogrebotinu i da se ne vidi, bice vidljiva promena. Pa na kraju ispadne bolje da nisi ni dirao...

Mene recimo svrbi samo kad je ogrebotina malo dublja, da ne dodje do lima zbog korozije... sve ostalo me ne dotice. Takodje me je neko zakacio za branik na parkingu, nekoliko cm dugacka linija, siroka bogami oko pola cm...

staracstol

Danas sam menjo grejace. Greska P0670 "Glow Plug Control Module Circuit" U borbi pali 3 od 4 a ni njemu dobro nije. Fabricki bili Beru, spletom okolnosti ugradjeni Denso DG-005. Kostali 675din/kom. Videcu koliko ce potrajati.

glavonja3

Moze pojasnjenje: to su grejaci za dizela? Ili...

Keka

Obicno dizeli imaju grejace, a benzinci svecice......
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Hvala na 'popovanju'. Pitam, jer se ne vidi koji je model, a i benzinci imaju pokoji grejac.

zac

@Glavonja, ja te razumem, @staracstol nije napisao o kojim grejacima se radi, a ni u profilu nije napisao koji auto vozi..tako da je tvoje pitanje bilo logicno.  :wave:

staracstol

Da, nije na odmet napomenuti, 1.5dci. Izvinjavam se.

kiconix

Molio bih objašnjenje, koji benzinac ima grejače?
Ili još tačnije, koji Dacijin benzinac ima grejače?
Hvala.