Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

Citat: Logan1.4MPI poslato 17.02.2017. - 09:46
onda su stvarno debili...
ja sam cuo da moze da se sredi na istom tehnickom pred registraciju, ali ono.. cuo sam..  :kava:

Prošle nedelje sam registrovao auto. Suština je da ti izdaju potvrdu da nemaš folije u momentu registracije, bez dodatnih troškova.

Logan1.4MPI

Gorane nisam te mozda najbolje razumeo
ja IMAM folije i zelim da isti tehnicki iskoristim i za atestiranje folija i za redovno produzenje registracije sto su mi potvrdili u AMSS da moze

Goran25

Upravo tako, završiće ti sve na jednom mestu.

shone408

Da li neko ima iskustva sa roletnama za stakla i da li postoje roletne na vakum tj. da se lepe (gumeni držači)?


dragstar


shone408

To je to što mi treba, mada ovo što je dragstar predložio je prava stvar samo skupo. Moram ih pitati ima li na komad ili samo u paketu.

Logan1.4MPI

#427
Zapoceo sam proces otimanja novca u cilju legalizacije  :Smiley: folija

Zakazao sam u NS u AMK na Bulevaru oslobodenja, zakazu za oko dva dana i radi se gde i atestiranje plinskih uredjaja.
Oko 1h sam cekao da zavrse: izmere propustljivost folija sa staklom, fotografisu rezultat na svakom staklu, fotografisu sam auto i brojeve sasije motora i slicno.
Od dokumentacije treba:
dozvola proizvodjaca da se izvrsi modifikacija vozila (Renault trazi 3000dinara)
dokumentacija od folija (karakteristike folija i slicno, daje onaj koji vam je folije ugradio, dobio sam naknadno od AutoGlass-a kod stadiona u Rumenackoj ulici)
izjava ugradjivaca folije (tipska izjava, dobio sam besplatno iako sam pre par godina folije ugradio)
iscitana saobracajna i uplatnice (oni mi dali u AMK), orginalna saobracajna na uvid

uplacuje se 2400 njima u kesu, dobije se fiskalni, za atestiranje
300 dinara Republicka administrativna taksa i 3000 lopovskoj Agenciji za "bezbednost" saobracaja

AMK sve to potom pakuje u predmet i pre toga skenira jer salje lopovskoj agenciji
dobija se dva papira sa atesta koja se nose na tehnicki pregled (vandredni ili redovni ako ovo uradite kao ja pred produzenje registracije)
Predmet stoji otvoren do 90 dana koliko je i rok da im sa tehnickog pregleda donesete overena ta dva papira da je vozilo tehnicki ispravno

kada to vratite u AMK oni sve to salju Agenciji za bezbednos saobracaja koja vam za 3-4 dana daje potvrdu da imate atestirane i legalne folije za zatamljivanje stakala (ja sam trenutno na delu kada treba da odnesem ova dva papira na tehnicki, jer cekam platu da bih registrovao auto)  :dance:

da li se to negde kasnije upisuje u saobracajnu ne znam, ali se ne brinem mnogo jer saobracajnu svakako moram da menjam jer sam menjao adresu stanovanja a lopovi ne upisuju adresu stanovanja na cip nego na samu saobracajnu pa zbog toga moram istu da menjam.... a cip je za ukras vrv


nadam se da sam pomogao ako se neko dvoumi kako ovo otimanje para funkcionise

razlog sto sam sve ovo uradio?
iskreno u gradu me policija jos ne cima za folije ali je to mozda zato sto me policija generalno jako retko zaustavlja
ali sam imao dosta cimanja na granicnim prelazima (cesto putujem) gde skoro svaki put spomenu folije i kako bi to trebao da skinem ...
platio sam folije oko 50eura, platio bih i skidanje oko 20-30e, pa sam mislio kako je bolje da bacim jos malo para, umesto da bacim sve ovo sto sam do sada potrosio

Keka

To sto si sada ozvanicio folije u Srbiji, ne znaci da su legalne preko granice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Najbolja stvar u svemu tome je da ukoliko se u nekom trenutku rešiš da skineš folije čeka te sve isto. Jedino nisam siguran za odobrenje proizvođača  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

miki-bgd


Logan1.4MPI

ne planiram da ih skidam sem ako mi neko prcne staklo, al cim ga zamenim stavljam iste folije na nova stakla :D a kad prodam nek se neko drugi zanima

a sto se inostranstva tice, nije me niko od stranaca je*ao, vec nasa stoka  :write:

Boban

Stigla ,,Jevropa,,kod nas samo u onim okvirima gde treba mlatnuti laku lovu...mada i kod Hrvata čitam ako imaš veće točkove od fabričkih moraš imati atest a sad kome daješ lovu nemam pojma i da li i oni imaju neku sličnu agenciju!!!

Mihajlo Petrovic

Registrovan auto pre par dana,sa sve tamnim staklima,ceo auto 65% zatamnjen,nista me nisu pitali niti smarali oko stakala,cak sam dobio pohvale kako je auto lepo odrzavan i kako dobro izgleda :)

Logan1.4MPI

sa tehnickim slabo ko ima problem, ili ga resi sa flasom kokakole ili 1000din
al kad policija dobije naredjenje da insistira na atestu...  :whistling: