Zapremina rezervoara

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Već smo razglabali o tome i bilo bi lepo da se sve pročita :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Logan1.4MPI

ja danas natocio pun, 46 litara, a imao sam jednu crtu na displeju

vujanovgoran

To je to, kada se ugasi i ta jedna crta, gorivo je na rezervi, sto znaci da je rezervoar oko 50 l + creva...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

glavonja3

Neki dan sam vozio na rezervi jedno 20km i natocio pun a stalo je 46 litara, isto kao Logan1.4MPI-u. Presao sam od proslog tocenja 764km, prosecna potrosnja oko 6 litara.

Dadokg

Evo da podelim moje iskustvo sa rezervoarom i famoznim crticama. Jednom prilikom sam vozio desetak kilometara na rezervi, posle toga sam sipao 5l, cisto dok ne dodjem do Mola gde stalno sipam, posle sipanja je i dalje svetlela lampica za rezervu. Kao da nista nisam sipao. Sto je najgore i to upozorenje da vozim na rezervi mi se pojavilo, cini mi se, prerano.
Ono sto me najvise nervira na autu je ta netacnost senzora, tj. senzori i ne postoje, u rezervoaru. Pokusao sam i preko Torque na telefonu da pratim stanje u rezervoaru ali je to isto toliko neprecizno koliko i crtice na tabli. A za mnoge stvari, vezane za gorivo, u Torque merenja nisu ni moguca jer senzori ne postoje.

kiconix

Malo smo se ispričali a sad nastavljamo o temi iz naslova.
Ja to iskustvo ne mogu da podelim jer nikad nisam sipao pun rezervoar benzina.  :ne:

silent

Pokazao mi je da imam još dve crtice, a onda je stalo 43,24 l goriva. Da li to znači da u rezervoar zapravo staje 50 l + rezerva ?

LeNgenda

Iz licnog iskustva, nominalnih 50+2 do 3 litra, ne znam gde stanu, verovatno u nalivno crevo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

A ?% koje pumpadzije ukradu?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ziki_the

Na proslom sipanju upalila se rezerva, otisao do pumpe (NIS) stalo 49,7l.

goxy

to je vecita misterija...

Andrix

Ja sam vise puta pokusao testovima da dokucim litrazu svake crte na Sanderu 2, i dosao sam do oko oko 5.5 l, s tim sto oko polovine rezervoara je veca litraza, verovatno zbog oblika. Tacno nikad nije utvrdjeno...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

DarioGTI

Danas sam sipao pun rezervar (do prvog klika). Na bordu je pokazivao još jednu crtu, po BC-u je to bilo još za 130km. Stalo je 41,13L.


Logiša '05.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Goja

~58l do čepa. Možda sad kod novijih modela je preciznije ali kod mog sandera je to uvek bilo oko 58l. Znam kad idem na more:) I stvarno kad se tako uradi treba dosta do skidanja prve crte.

step.SU

Ne mogu da nadjem tacan podatak, kolika je rezerva na steway-u? Mislim, koliko je otprilike to litara kad se upali lampica za gorivo? I neko ko ide na tng, kolika je tamo opet rezerva od trena kad se upali crvena lampica? Jos uvek sam u fazi upoznavanja sa autom  :help:  :friends:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS