Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

silent

@ Zoran - pogledacu, naravno, samo da dodjem do kantica jer vise nisu kod mene. Javljam!  :wave:

@ Keka - prvobitno nije bilo ni kad sam ja uzimao, ali sam zamolio radnika da nalepi njihovu, uvoznicku, deklaraciju.

hobbista

@ Zoran: Mislim da se brojevi odnose na seriju punjenja odnosno smenu. Nisu svi brojevi različiti. Može da se razlikuje satnica, ako je štampana.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Ja dugo godina koristim INA ulja. Kod njih svaki litar ulja ima svoj broj. Prije godinu sam bio kupio ELF Evolution SXR 5w 40 i svaki litar je imao svoj broj.  Zato i jesam u dilemi. U međuvremenu sam kupio jedan karton INA delta sint 10w 40 i miran sam jedno dvije godine. Čisto me interesuje ... :ne:?
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Pozdrav Zoki  :ziveli:

Zanima me zašto INA, a ne Modriča naprimer (jel imaš neko dobro iskustvo, cena isl.) ?

Takođe da li to INA ulje zadovoljava ove RN standarde 0700/0710, i šta misliš koliko je to bitno, pitam te jer znam da imaš ,,staža'' ?! :to:

Zoran

Bio sam prije 15 godina kod plastičara koji je tada pravio ambalažu za Modriču (stari put Doboj -  Modriča) i tada sam sebi rekao da ću ta ulja izbjegavati. Mada vremena su se promijenila. Modriča ima vlastitu maloprodaju u blizini tvornice...Auto Ana doo iz Gruda je zastupnik za INU. Poznajem ih a i za kamion kupujem sva maziva od njih. Držim ih se kao pijan plota. Jako lijep asortiman ostalih maziva imaju. Recimo Modriča nema ulje za mjenjač 75w 80 a INa ima  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ja ipak vise volim sivo pakovanje u odnosu na zuto.

Salu na stranu, a bez uvrede, niko nije dovoljno kompetentan (osim Stalkera) da strucno objasni koje je ulje bolje i zasto.

Cinjenica je da ni jedan motor u Dacia ili Renault vozilima nije svemirski i da ce bilo koje ulje propisane gradacije i kvaliteta odraditi posao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Citat: Zoran poslato 04.06.2014. - 16:00
Pri dnu imaju sitni tamni brojevi šarže, datum i broj kantice. Ti brojevi bi se trebali razlikovati na svakoj kantici kao brojevi na novčanicama. Međutim ja sam kupio 7 x po 1l i dobio totalno iste brojeve na svakoj. Možeš li pogledati kakvo je stanje sa brojevima na tvojim kanticama?  :wave:.

Brojevi se razlikuju, od kantice do kantice. Na svakoj kantici postoji 3 grupe brojeva, deo prve grupe se razlikuje na svakoj.

Zoran

Hvala Silent. Ja sam onda stvarno kupio sumljivo ulje. Veseo se vraćam Auto Ani doo koja zastupa INu  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

silent


samsung

Ima li neko iskustva sa uljem elf sporti txi 10w40 ....na nekim sajtovima pise da je polusintetika sto je i logicno posto je 10w40 pa me zanima moze li u logana mpi posto mu je specifikacija ista kao za evolution 700 sti API SL/CF ?
pozdrav iz St.Pazove

zac

Ako kazes da mu je specifikacija ista kao evolution, onda,...a`sto ne bi moglo!

Keka

Moze naravno, ali evolution 700 sti ima RN700 specifikaciju, noviju ACEA specifikaciju, razlika u ceni je minimalna, ja se ne bih dvoumio.

Za samo 100 din vise po litri, best buy je evolution 900 sxr.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vkaradzic

Može li u Logija da ide FULL TECH 0W-30 ulje?
Jedino ELF RN0700 ulje koje je 100% sintetičko....  700 kinti je u Profaco-u.

Pozdrav

kiconix

Sipaš Evolution 5-30 i ne sekiraš se.

Loganovac

Juče kupim u prodavnici na glasu u Požarevcu Elf 5W40 ulje. Odmah mi je pod rukom kantica od 1L delovala previše tanka, kao da je od papira. Pogledam nalepnicu - ne vidim bez cvikera mnogo, ali vidim da je uvoznik Total Srbija.  :ha: Reko' 'ajde možda ima tu nečega što ne znam, kupim 4 litra po 570 dinara. Jutros slikam nalepnicu i ID i imadoh šta da vidim - ulje proizvedeno u EU, ajde to, ali marta 2013! Uputim upit na sajtu Total Srbija da li je to original ulje i da li da ispustim novije ulje iz motora da bih sipao ovo njihovo starije.
Šta vi mislite?

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.