Sandero 1.4 s plinom - savjet za kupnju

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Sutra idem pogledat jednog Sandera 2010. godište. 1.4 motor s ugrađenim plinom. Budući da nikad prije nisam imao auto na plin molim vas za savjet: na što obratiti pažnju kod kupnje auta s plinom? Kako uopće 1.4 motor podnosi plin? Unaprijed hvala svima na odgovorima.

Veterinar

Odlicna kombinacija. Sad strucnjaci neka ukazu na šta da obratis pažnju.

hobbista

Pod pretpostavkom da je plin atestiran, nemaš mnogo šta da gledaš oko toga.
Prebaciš auto na benzin i tako ga probaš. Posle toga prebaciš na plin i uradiš isto  :ne:
Trebalo bi se ponaša približno isto.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Raja

U početku, dok se ne privikneš, nećeš osećati nikakvu razliku izmenju plina i beMzina. Motor 1.4 sjajno podnosi plin što potvrđuju i dva taxi vozila sa po milion kilometara
a možda ima još "milionera" samo nisu bili na Forumu. Problem je kada radi klima, dolazi do znatnog slabljenja snage motora.

jasho

Slavko reče u više navrata 1.4 idealan motor za plin, bez gremlina i zezanja, ja ga vozim od 2012 godine, stavio sam ga na 58000 km, sad sam na 166.000 km, bez bilo kakavih većih problema , samo redovno održavanje na 10.000 km koje podrazumeva promenu filtera, motor troši oko 0.6l ulja na 15000 i to tako zadnjih 100kkm, trošio je 0,5 na samom početku kad sam ga kupio., tako da ti to dovoljno govori!  Ja sam prezadovoljan  :ziveli:

mali.alen

Plin je naravno atestiran. Danas ga idem vidit, probat pa ću odlučit. Hvala vam svima na pomoći.